Maskot Mounty

Hokejisté Hradce končí svoji cestu extraligovou sezonou 2015/2016 ve čtvrtfinále. S Boleslaví prohráli 2:4 na zápasy. Hradec sice v první hře zvítězil, ale poté následovala série tří porážek v prodloužení a po nájezdech, což čtvrtfinále rozhodlo. Pokud by Hradec vyhrál oba domácí duely po sobě, asi by se série vyvíjela jinak.

Potřetí za sebou tým došel do čtvrtfinále, šéfové Mountfieldu si ale jako letošní cíl stanovili semifinále, to se nenaplnilo. Sezona by se tak dala rozdělit na dvě části, na úspěšnou základní část a neúspěšnou s play-off.

„Sezóna měla podle mě dvě části. Byl jsem spokojený, že jsme uhráli základní část do čtvrtého místa. Pak přišlo zklamání, vypadnutí s Boleslaví. Takže nejprve spokojenost, ve finále totální tragédie. Totální selhání, nezvládli jsme to. Člověk je unavený, frustrovaný, takže zklamání je samozřejmě obrovské,“ řekl po vypadnutí útočník Jaroslav Bednář.

V první sezoně Hradec padl ve čtvrtfinále se Zlínem, pozdějším mistrem. V té druhé prohrál se Spartou 4:0 na zápasy. Letos se zdálo, že s Boleslaví by to konečně mohlo vyjít, i když právě s ní už v základní části neměl Hradec dobré výsledky, daleko přijatelnějším soupeřem by byla třeba Olomouc.

Hradec má velký problém s přesilovkami, které mu vůbec nejdou, přitom v této fázi hry se rozhodují zápasy. Potíže má také s nájezdy. Na těchto bodech musí do příští sezony zapracovat. Bohužel už bez hradecké legendy Jaroslava Kudrny, který po posledním zápase oznámil konec kariéry.

„Myslím si, že Jardu na ledě ještě spatříme. Uvidíme ještě po sezóně, co bude letos, až se mu to rozleží v hlavě. To je kluk, který si těch třináct patnáct gólů zase může příští rok v klidu dát. Rozhodně bych ho neodepisoval. Odpočine si a hlad po hokeji zase mít bude. Doufám,“ dodává Bednář.

Už o tom mluvili i matadoři klubu, že by bylo potřeba na příští sezonu trochu omladit kádr, některé tahouny ponechat a přidat k nim dravé a hlavně rychlé mládí. V některých pasážích byla hra Hradce trochu těžkopádná a hlavně pomalá, málo svižná.

„To je to, co jsem říkal majiteli – omladil bych mužstvo,“ radí majitelům klubu Bednář, jak okysličit mužstvo do další sezony.

Důležité ale je, že se Hradec dokázal prosadit ve třech ze čtyř zápasů proti Pardubicím, to je to, co fanoušky bude dlouho po sezóně těšit.

„Hokejový klub Mountfield HK upřímně a velice děkuje všem fanouškům, partnerům a příznivcům za úžasnou podporu, které se klubu v sezóně 2015/16 dostávalo. Věříme, že nám zachováte přízeň i nadále a uvidíme se zase v létě na značkách,“ posílá vzkaz vedení klubu svým fanouškům.

„Led mi bude určitě chybět, takže se budu muset jít občas sklouznout. Už to ale nebude ten tým, ta atmosféra, ta kabina. Bude to určitě náročné. Všichni jednou musíme skončit a já jsem rád, že jsem mohl svou kariéru natáhnout do čtyřiceti s podporou rodiny a manželky tady v Hradci,“ říká na závěr čtyřicetiletý Jaroslav Kudrna, který teď má sice hokeje plné zuby, ale jak říká, časem přijde hlad.

Do Fortuna Arény letos zavítalo 157.393 fanoušků, třikrát byla hala vyprodaná, z toho dvakrát na derby a jednou proti Kometě Brno v závěru roku 2015.

Extraligová sezóna 2016/2017 odstartuje zhruba v polovině září, předtím se od srpna budou hrát ještě přátelské zápasy.  Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

  Křižovatka Mileta bude v současné podobě strašit dál. Nebýt podivných spolků, které se pořád proti něčemu odvolávají, žilo by se tu líp.
  Už jen zhruba 3 měsíce dělí Hradec od otevření D11 u Kuklen. Spojí se tak plnohodnotně obě metropole. Na Černý Most to bude přesně 90 km.
  Od února 2018 by měla vyjet do čtvrti Plachta nová trolejbusová linka. Ta má zatím pracovní označení 21. Interval by měl být cca. 15 minut.
  Ministr zahraničí Zaorálek před několika dny navštívil Hradec... Nevěděli jsme, že Hradec je už v cizině, ale nebylo by to vůbec špatné.

  7.544

  815

  358
  Miniaplikace

  Hlasujte i pro více odpovědí. Do konce zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ