Maskot Mounty

Hokejisté Hradce končí svoji cestu extraligovou sezonou 2015/2016 ve čtvrtfinále. S Boleslaví prohráli 2:4 na zápasy. Hradec sice v první hře zvítězil, ale poté následovala série tří porážek v prodloužení a po nájezdech, což čtvrtfinále rozhodlo. Pokud by Hradec vyhrál oba domácí duely po sobě, asi by se série vyvíjela jinak.

Potřetí za sebou tým došel do čtvrtfinále, šéfové Mountfieldu si ale jako letošní cíl stanovili semifinále, to se nenaplnilo. Sezona by se tak dala rozdělit na dvě části, na úspěšnou základní část a neúspěšnou s play-off.

„Sezóna měla podle mě dvě části. Byl jsem spokojený, že jsme uhráli základní část do čtvrtého místa. Pak přišlo zklamání, vypadnutí s Boleslaví. Takže nejprve spokojenost, ve finále totální tragédie. Totální selhání, nezvládli jsme to. Člověk je unavený, frustrovaný, takže zklamání je samozřejmě obrovské,“ řekl po vypadnutí útočník Jaroslav Bednář.

V první sezoně Hradec padl ve čtvrtfinále se Zlínem, pozdějším mistrem. V té druhé prohrál se Spartou 4:0 na zápasy. Letos se zdálo, že s Boleslaví by to konečně mohlo vyjít, i když právě s ní už v základní části neměl Hradec dobré výsledky, daleko přijatelnějším soupeřem by byla třeba Olomouc.

Hradec má velký problém s přesilovkami, které mu vůbec nejdou, přitom v této fázi hry se rozhodují zápasy. Potíže má také s nájezdy. Na těchto bodech musí do příští sezony zapracovat. Bohužel už bez hradecké legendy Jaroslava Kudrny, který po posledním zápase oznámil konec kariéry.

„Myslím si, že Jardu na ledě ještě spatříme. Uvidíme ještě po sezóně, co bude letos, až se mu to rozleží v hlavě. To je kluk, který si těch třináct patnáct gólů zase může příští rok v klidu dát. Rozhodně bych ho neodepisoval. Odpočine si a hlad po hokeji zase mít bude. Doufám,“ dodává Bednář.

Už o tom mluvili i matadoři klubu, že by bylo potřeba na příští sezonu trochu omladit kádr, některé tahouny ponechat a přidat k nim dravé a hlavně rychlé mládí. V některých pasážích byla hra Hradce trochu těžkopádná a hlavně pomalá, málo svižná.

„To je to, co jsem říkal majiteli – omladil bych mužstvo,“ radí majitelům klubu Bednář, jak okysličit mužstvo do další sezony.

Důležité ale je, že se Hradec dokázal prosadit ve třech ze čtyř zápasů proti Pardubicím, to je to, co fanoušky bude dlouho po sezóně těšit.

„Hokejový klub Mountfield HK upřímně a velice děkuje všem fanouškům, partnerům a příznivcům za úžasnou podporu, které se klubu v sezóně 2015/16 dostávalo. Věříme, že nám zachováte přízeň i nadále a uvidíme se zase v létě na značkách,“ posílá vzkaz vedení klubu svým fanouškům.

„Led mi bude určitě chybět, takže se budu muset jít občas sklouznout. Už to ale nebude ten tým, ta atmosféra, ta kabina. Bude to určitě náročné. Všichni jednou musíme skončit a já jsem rád, že jsem mohl svou kariéru natáhnout do čtyřiceti s podporou rodiny a manželky tady v Hradci,“ říká na závěr čtyřicetiletý Jaroslav Kudrna, který teď má sice hokeje plné zuby, ale jak říká, časem přijde hlad.

Do Fortuna Arény letos zavítalo 157.393 fanoušků, třikrát byla hala vyprodaná, z toho dvakrát na derby a jednou proti Kometě Brno v závěru roku 2015.

Extraligová sezóna 2016/2017 odstartuje zhruba v polovině září, předtím se od srpna budou hrát ještě přátelské zápasy.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Od nedělních 18:00 až do pondělních 6:00 platí i pro Hradec výstraha ČHMÚ: Vysoký stupeň nebezpečí z důvodu silného…
  Do oblasti severozápadně od Hradce u obce Čistěves dopadl meteorit. Událost se stala koncem srpna. Velkou zvláštnos…
  Cyklostezka z Hradce do Vysoké se začíná rýsovat, na části cesty už leží základní vrstva asfaltu, v říjnu by se měl…
  Nejprve se tristní stav Velkého náměstí zkrášlil ve formě květinového protestu, nyní se už začíná přitvrzovat s těž…

  8.885

  992

  856


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI