Slavia vyhrála 0:3. O poločase rvačka s fanoušky

Autor redakce Říjen - 15 - 2016

První domácí utkání Votroci výsledkově ani herně nezvládli. Před vyprodaným stadionem prohráli se Slavií Praha 0:3 a klesli na dvanácté místo v tabulce. Vypadalo to na vyrovnanou partii, pak ale přišla obrovská hrubka Chlebouna ve vápně, toho trochu postrčil Škoda, zmocnil se míče a prostřelil ve 24. minutě prvního poločasu Ottmara. Slavia mohla hned vstřelit i druhý gól, avšak tentokrát znovu Chleboun vykopl míč z brankové čáry, tím Votroky naopak zachránil. Hradec si nějakou vyloženou šanci nevypracoval.

Trenér Pilný o poločase sáhl ke střídání a na hřiště poslal Pázlera, aby zvýšil útočnou efektivitu Votroků.

Poločasovou přestávku rozvířila také bitka mezi fanoušky Slavie a domácích. Skupina slávistů se přihnala do kotle domácích, ti se ale nedali a začala rvačka, tu museli rychle vyřešit pořádkové služby Policie ČR a agentury. Několik rváčů se ovšem dostalo i mezi ostatní fanoušky, když prchali před policií. Toto pořadatelé hrubě nezvládli. Několik dětí si tak odneslo i nepříliš dobrý zážitek a byli z toho velmi vyděšené. Bezpečně to zde vůbec nevypadalo, spíše jako z nějakého akčního filmu.

Slávisty zanedlouho chytila policie a odvedla je do přistavených vozů. Desítky hostů na stadion nebyli vpuštěni vůbec. Kapacita kotle hostů byla překročena. Slávisté si stěžovali, že Hradec prodal více vstupenek, než na kolik je sektor koncipován.

Hradec hrál ve druhém poločase o něco aktivněji, snažil se, ale branky střílela Slavia. Na 0:2 zvýšil v 73. minutě Zmrhal a o dvě minuty později se prosadil ještě Barák, zápas tak skončil výsledkem 0:3. Hradec proti sešívaným předvedl celkově slabý výkon a také ustrašený, to po zápase poznamenal i obránce Jakub Chleboun. Klíčové body budou muset sbírat s jinými soupeři, třeba už příště pod lízátky s Karvinou.

Rekonstruovaná část tribuny, první domácí zápas Votroků se Slavií, přitáhl na lízátka vysokou návštěvnost. Oficiální kapacita 4.500 diváků byla naplněna. Fanoušci se však ptají, kolik zde bylo diváků doopravdy, podle jejich dojmu, prý zřejmě jednou tolik.

Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

Na Stavbu roku 2017 jsou z Hradce přihlášeni objekt Auparku a přestavba Galerie moderního umění na Velkém náměstí. Vyhlášení bude v říjnu.
    Začala 6denní výluka na trati 020 Hradec Králové - Chlumec nad Cidlinou. Všechny vlaky nahradí autobusy. Je potřeba po čase opravit koleje.
    Velký den D11 pro veřejnost chystají silničáři na 29. července u sjezdu Kukleny. Brzy otevřený 2,5 km úsek si můžete projet třeba na kole.
    Na Velké náměstí zavítá MHD. Město zřídí tzv. Zelenou linku zdarma, která objede centrum a vrátí se na náměstí. Linku pojede elektrobus.