Dálnice D11 směr HK

Nový rok 2017 začal. Co nás čeká a co se v Hradci bude dít, na to se společně podíváme. Dálnice D11 po neuvěřitelných 39 letech od první výstavby u Prahy dorazí až do Hradce Králové. A to bude zatím dlouhá jen 90 km. Slavnostní otevření je naplánováno na srpen 2017. Pokud vše půjde podle plánu, hned v září na ni naváže další etapa výstavby D11 do Smiřic a Jaroměře.

V průběhu léta by se měla rozjet také výstavba D35 v úsecích Opatovice nad Labem – Časy a Časy – Ostrov u Vysokého Mýta. Na jaře chce ŘSD vybrat zhotovitele stavby s cenou dvou úseků za přibližně 10 miliard Kč.

Největší a viditelnou změnou ve městě je v loňském roce dokončení nového obchodního centra a křižovatky Koruna. Celý projekt se připravoval od roku 2007.

V letošním roce přijdou na řadu projekty, které město nestihlo v minulém roce. Mezi novinky pak patří rekonstrukce školského objektu Střezina, výstavba fotbalového stadionu a nové Kliniky Čínské medicíny ve Fakultní nemocnici, možná se začne stavět i lávka přes Labe.

Na řadu přijdou i projekty soukromého sektoru, je ale těžké odhadnout start jejich výstavby. Je také složité tipovat, jestli už v letošním roce dojde ke zbourání hotelu Černigov, je to zhruba 50 na 50.

Obecně větší stavby jako dvoukolejka na Pardubice, křižovatka Mileta apod. přijdou na řadu až v roce 2018.

Mezi největší sportovní akce bude patřit Mistrovství Evropy žen v basketbale 2017, které v červnu hostí Hradec Králové a Praha. Ve městě se budou hrát dvě základní skupiny, do jedné z nich byla nalosována i reprezentace ČR. Zápasy proběhnou ve Fortuna aréně.

Mezi největší hudební akce budou patřit klasiky jako Majáles, Rock for People, Air Festival a Hip Hop Kemp. Na podzim se při svém turné zde zastaví i skupina Kabát.

Z oblíbených akcí, které mají již termín můžeme vybrat třeba březnový ples rádia Černá Hora, dubnový Hradec na bruslích, květnový novinkový Run in Colors, červnové Pivní Rozjímání a v září Slavnosti královny Elišky či CIAF.

Mezi statistické zajímavosti patří i údaje o obyvatelstvu, přesně před 20 lety v roce 1997, byl Hradec ještě naposledy stotisícový, na jeho území žilo 100.099 obyvatel. Zajímavý údaj je pak i ten, že od roku 2007 vzrostl přirozeným přírůstkem počet obyvatel města o 200. Bohužel tento úspěšný stav kazí záporný migrační přírůstek, více lidí se z města odstěhovalo než přistěhovalo (-1047 obyvatel).

Na aktuální data o počtu obyvatel k 31. 12. 2016 nyní čekáme. Bude do článku doplněno později.

K volebním urnám se v letošním roce půjde pravděpodobně v říjnovém termínu, budou se konat volby do Poslanecké sněmovny.

Hradec Králové City přeje Všem našim čtenářům dobrý start do roku 2017 a mnoho osobních, studentských i pracovních úspěchů.

A start se již letos vydařil na jedničku s ohňostrojem takovým, jaký má být. A protože po Novém roce celý kraj i město zasypal vydatný sníh, můžete jít po pár letech zase sáňkovat nebo stavět sněhuláky.  Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

  Už jen zhruba 3 měsíce dělí Hradec od otevření D11 u Kuklen. Spojí se tak plnohodnotně obě metropole. Na Černý Most to bude přesně 90 km.
  Od února 2018 by měla vyjet do čtvrti Plachta nová trolejbusová linka. Ta má zatím pracovní označení 21. Interval by měl být cca. 15 minut.
  Ministr zahraničí Zaorálek před několika dny navštívil Hradec... Nevěděli jsme, že Hradec je už v cizině, ale nebylo by to vůbec špatné.
  V závěru srpna se u Šimkových sadů bude konat premiérový festival Hradecké léto. Vystoupí třeba Xindl X, Sebastian, Mandrage a další.

  7.540

  817

  358
  Miniaplikace

  Hlasujte i pro více odpovědí. Do konce zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ