Medvídek Wrr

Nádherné ilustrace a poutavý příběh. Taková má být nová kreslená knížka Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Je určena pro děti, ale dychtí po ní také dospělí. V knížce jsou vyobrazena známá hradecká zákoutí jako Bílá věž i tajuplné silo u nádraží s dvěma věžičkami. Knížku připravují dva grafici z Hradce, kteří doufají, že vrátí děti a dospělé alespoň na chvíli ke čtení.

„Dali jsme si za úkol přivést lidi zpět ke čtení a vzbudit v nich zájem o knihy, čemuž jsme přizpůsobili celý příběh. Knížka je založená na celostránkových ilustracích doplněných kratšími texty tak, aby čtení lákalo. Jako malí jsme milovali ilustrace, které jsme si mohli prohlížet celé hodiny a pokaždé na nich objevili něco nového. A v tomto duchu se snažíme dělat i ilustrace do naší knihy,“ říkají autoři knihy Michal a Míra.

Přejí si, aby se nová knížka dostala do co nejvíce dětských knihovniček, a hlavně aby bavila a čtenáři se k ní vraceli. Obsahově by měla mít do 60 stránek.

„V otlučené krabici od bot se Medvěd Wrr dostane do zdánlivě opuštěné továrny, ve které vznikají knihy. Ano, všechny ty knihy, kterých máte doma plné police nebo knihovny. Když se do jedné z nich začte, je doslova vtažen do děje a stává se součástí jejího příběhu. Narazí zde na pirátskou bandu v čele s protřelým kapitánem Crabsonem. Ten se plaví napříč knihami, v jejichž příbězích hledá ukryté součástky z rozbitého stroje na výrobu knih. Jeho cíl je jediný – získat nad vynálezem moc a podmanit si tak celý knižní svět! Podaří se medvědovi Wrr překazit jeho velkolepý plán?,“ přibližují příběh knihy.

Kniha vzniká pozvolna od roku 2014. Po třech letech byla v únoru autory zdárně dokončena a nyní na populárním crowfundingovém serveru hithit.com shánějí od přispěvatelů potřebnou částku 100.000 Kč pro vydání knížky. Přispět lidé mohou od 50 Kč. Za peněžní dar dostanou ještě odměnu, která se odvíjí od výše příspěvku. Lidé autorům touto formou přispěli v době psaní článku už 35 tis. Kč během 7 dnů.

„Fanoušci na tomto portálu mohou přispět a knihu si spolu s odměnami předobjednat. Pokud se nám podaří potřebnou sumu získat, můžeme v květnu až červnu tisknout,“ dodávají oba dva autoři, kteří knížku Medvěda Wrr dělají s nadšením.

Nově se medvídek Wrr objevil i v autobuse městské hromadné dopravy v Hradci, ze kterého se rázem stal Wrrbus. Samolepka medvěda je jak zvenčí, tak i vnitřní interiér a polepy jsou vyvedeny v duchu knížky. Medvídek jezdí v krátkém žlutočerveném elektrobuse značky SOR s číslem označení 173.

„Do budoucna bychom s knížkou rádi pokračovali a z medvěda Wrr udělali celebritu,“ zakončují optimisticky možné pokračování.

Obrázek z nové pohádky v pozadí Bílá věž

Obrázek z nové pohádky se silem u hlavního nádraží  Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

  Trolejbusová síť se v roce 2018 rozroste. Na jaře začne výstavba nové trati na Pod Strání, přinese to změny.
  Na Velkém a Malém náměstí se bude točit film. Ve dnech 15., 16. a 25. září tu bude probíhat filmové natáčení pro projekt Shine.
  V Hradci jsme letos napočítali celkem 16 tropických dnů s teplotou nad 30. Nejtepleji bylo 1. srpna, kdy vystoupala na 35,4 stupňů Celsia.
  Okolí letiště si oddychne od cvičných letů vrtulníků na okruzích - a to v neděli a o státních svátcích. Letadla nevadí, ty přiletí a odletí.

  7.816

  858

  428

  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ