Fortuna Aréna

Jízda Hradce pokračuje dál! Hokejisté Mountfieldu postupují po výhře 7:4 nad Litvínovem a celkově v sérii 4:1 na zápasy do semifinále extraligy. Pro Hradec je to tak historické vítězství a první semifinále v historii vůbec. Počtvrté se to hokejistům již podařilo, když je za tím posledním krokem k postupu hnal zcela vyprodaný stadion.

„Zápas se rozhodoval v první třetině. Vyšly nám tam přesilovky, dali jsme z nich tři góly a lepší vstup jsme si nemohli přát. Nakonec to byl trochu divoký zápas s množstvím gólů, což moc nepřipomíná play off. Litvínov se nevzdal a byl nebezpečný do poslední chvíle. Víme, že má v útoku velkou sílu, a zase to ukázal, i za takhle nepříznivého stavu dokázal dát góly. Jsme rádi, že jsme sérii ukončili už dnes,“ řekl po zápase trenér Hradce Václav Sýkora.

S největší pravděpodobností to nyní vypadá, že v případě postupu Chomutova a Liberce, by na Hradec Králové vyšlo Brno. S ním v základní části jednou Hradec vyhrál 5:1, dvakrát prohrál 3:1 a 4:3 a jednou v prodloužení 4:3.

„Poskládal se tu super mančaft a myslím, že má na to, dojít daleko, uvidíme. Řekl bych, že už jsme asi taky trochu zkušenější po těch čtyřech letech, co jsme tady. Porazit chceme všechny, vždycky chceme vyhrát nějaký ten pohár,“ řekl dlouholetý bek Mountfieldu Martin Pláněk.

Například v sezoně 2013/2014 skončil na čtvrtém místě Zlín, ten porazil ve čtvrtfinále právě Hradec a pak se radoval ze zisku mistrovského titulu. Letos v základní části Mountfield skončil také čtvrtý.

„Teď dostaneme asi Brno. Myslím, že by to mohla být velice dobrá série. Ale opět půjde o to, jak k tomu přistoupíme. Mužstvo má obrovskou sílu a jde o to ji z kluků vyždímat,“ řekl po zápase Jaroslav Bednář, který dodal: „Dám pár piv a pojedu domů. Ve čtyřiceti letech nejsem žádný velký pařič, takže to nechám na klucích ty oslavy.“

Historickou výhru 7:4 a postup do semifinále sledovalo 6.890 diváků, vyprodáno. Hradec první třetinu vyhrál 3:0 po gólech Köhlera, Deje a Picarda. Zkraje druhého dějství to už bylo 5:0, další dva góly přidali znovu Picard a Knotek.

Litvínov se ovšem ještě nevzdával a korigoval výsledek na 5:2. Ve třetí třetině udeřil Jarda Bednář na 6:2, o chvíli později to bylo 6:3, po chybě gólmana Litvínova se puku zhostil Dej a do odkryté branky navýšil na 7:3 a konečný výsledek 7:4 doladil dvě minuty před koncem šťastným gólem litvínovský Kubát.

Fanoušci šli postup do semifinále řádně po zápase oslavit po okolních zařízeních ve městě, kde se slaví doteď a ještě s jistotou bude.

Podle rozpisu semifinálových utkání by další série měla začínat koncem března. Postup do semifinále je pro Hradec historickým úspěchem, nejlepším umístěním bylo dosud čtvrtfinále.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Mezinárodní dopravce FlixBus by měl se zelenými autobusy od listopadu začít provozovat novou linku Praha - Hradec K…
  V Hradci je dobojováno. Město povede koalice ANO+ODS+Změna pro Hradec a Zelení s 19 mandáty z 37. Primátorem se sta…
  Legendární skupina Elán vystoupí při svém turné ELÁN 50 ve čtvrtek na hradeckém zimním stadionu. A koncert to bude…
  Hokejisté Kärpätu Oulu vyčkávají na bagáž před cestou do Hradce. V rámci CHL pod Bílou věží odehrají ve středu závě…

  8.972

  1.014

  884


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI