..

Z Hradce až do Polska po D11 v roce 2024?

Autor LUPI Červen - 2 - 2017

Vlnící se dálnice v krajině

Až k polské hranici by se měla dostat dálnice D11, která propojuje Prahu s Hradcem Králové, podle investorů v roce 2024. Slib zazněl na česko-polské konferenci v Lubawce v Dolnoslezském vojvodství v závěru května. Návazná polská dálnice S3, která dovede dopravu až do Štětína, by měla být hotova o rok dříve.

Kraj zatím hodlá opravit silnice na hranicích s Polskem. Rekonstrukce vyjdou na půl miliardy korun.

Na společné česko-polské konferenci podepsal hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán se zástupcem Dolnoslezského vojvodství společnou deklaraci, kde samosprávné celky prohlašují mimo jiné svou připravenost k zintenzivnění aktivit za účelem zajištění financování této investice z evropských a státních prostředků.

„Společným podpisem Lubawské deklarace jsme dali najevo, že jak pro náš region, tak pro naše polské sousedy, je mezinárodní dálniční propojení klíčové. Nejen z hlediska zlepšení dopravní situace, která v poslední době naše města a obce trápí, a bývá již mnohdy neúnosná, ale i z hlediska dalšího rozvoje území,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Připravenost Královéhradeckého kraje spočívá i v další pomoci.

„Opakovaně jsme se nabídli státu, potažmo Ředitelství silnic a dálnic jako investorovi, naši pomoc při zprostředkování různých jednání mezi samosprávami a dalšími zainteresovanými subjekty při řešení možných problémů při výstavbě dálnice D11. Není to jenom o výkupu pozemků, ale také o komunikaci nad bezpečnostními parametry dálnice a dalšími požadavky různých subjektů. V tom duchu se budou odehrávat i naše další jednání, která jsou v plánu,“ upřesnil náměstek hejtmana odpovědný za oblast dopravy Martin Červíček.

Otázka padla i nad dokončovaným úsekem D11 u Kuklen. Ten by se měl otevřít podle dřívějších informací v srpnu nebo září tohoto roku. Na dalších úsecích, z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře probíhají nyní rozsáhlé archeologické průzkumy. Podle Ředitelství silnic a dálnic by mohla být na těchto úsecích zahájena stavba letos na podzim s termínem dokončení na podzim 2020. Až na polské hranice by se pak dálnice měla dostat do roku 2024.

Dálnice D11 z Hradce Králové ve směru na Polsko povede kolem měst Jaroměř, Dvůr Králové, Trutnov, hraniční přechod Královec, Lubawka, Kamienna Gora, Bolków, Jawor a Legnica. Zde je napojení na dálnici A4 buď na Wroclaw nebo ve druhém směru na Německo.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Ukrajinské letectvo pošle na 25. ročník CIAF do Hradce Králové dva letouny Su-27 v doprovodu transportního Iljušina…
  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…
  Do opravy hlavního nádraží půjde v letošním roce ještě 43,9 mil. Kč. Od loňského roku probíhá oprava střechy a svět…
  Pro pacienty a návštěvníky vznikne mezi Plicní klinikou a Klinikou infekčních nemocí ve FNHK nový rehabilitační par…

  8.204

  948

  615


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ