Areál Rock for People 2017

HRADEC KRÁLOVÉ (FESTIVALPARK) – Od pondělí 3. července odstartuje na letišti v Hradci Králové Večírkem pro nedočkavé jeden z největších českých festivalů Rock for People. V průběhu následujících dnů se na více než 10 pódiích představí přes 100 kapel v čele s Die Antwoord, Paramore a Evanescence. Program vedle koncertů nabídne i zajímavé workshopy, sportovní exhibice, soutěže a další.

Celofestivalové i jednodenní vstupenky jsou na místě.

TIPY CO SI NENECHAT UJÍT NA ROCK FOR PEOPLE

Možná poslední tuzemský koncert excentrické kapely Die Antwoord
Čerstvé držitele Grammy Cage the Elephant
Finále soutěže Czech Fresh (Klara &The Pop, ThomArtway, Lake Malawi a Euphonix)
Noční party na ranveji
Autogramiády a Meet&Greet s kapelami (CagetheElephant, Comeback Kid, ThreeDaysgrace, YouMe At Six, Dub Fx a další)
Cyklostage, kde můžete přiložit ruku k dílu a vyrobit energii koncertujícím kapelám
Akční zóna s U-Rampou v podání profesionálních riderů
Diskuze a workshopy v Prague Nouvelle hangáru
Závěrečná party s The Bloody Beetroots LIVE

První festivalový den 4. července přinese kromě očekávaných DIE ANTWOORD i koncert neméně slavných Cage the Elephant, kteří na festivalu dokáží, proč mají v kufru čerstvou Grammy. Zajímavou exkurzi na špičku současné britské HM scény nabídnou strmě vzhůru stoupající MooseBlood, to nejlepší z kanadského HC pro změnu představí Comeback Kid.

5. července slibuje splnění snů mnoha fanouškův podobě koncertu amerických PARAMORE, kteří po vydání svého nejnovějšího alba After Laughter válcují hitparády po celém světě a jejich singl Hard Times má jen na Youtube už přes 36 milionů zhlédnutí. Milovníky tvrdší muziky pak potěší vystoupení heavy metalových experimentátorů MASTODON.

Závěrečnému dni 6. července budou dominovat americké fenomény: goth rockové ikony EVANESCENCE, originální tanečně popoví FOSTER THE PEOPLE, zaujmou ale jistě i skvěle v Británii akcelerující Lower Than Atlantis nebo fenomenální australská smršť v podání charismatických Cash Savage & The Last Drinks.

TO NEJLEPŠÍ Z ČESKÉ SCÉNY

Jako každý rok i letos se na Rock for People kromě bezpočtu kapel z celého světa objeví i to nejlepší z české hudební scény. Na křídlech celé letky Andělů, které letos získala, přiletí na hradecké letiště princezna české hudební scény Lenny. Michal Malátný se představí s výtečným Kolínským Big Bandem a ukáže, proč rockeři rádi zpívají Gershwina, Portera nebo Ellingtona. Zazní také prvorepublikové a filmové písničky, duety, rokenrol a možná i něco z repertoáru Chinaski.

Klara &The Pop, ThomArtway, Lake Malawi a Euphonix – to jsou jména čtyř finalistů, které do finále projektu Czech Fresh vybral Mark Bennett z renomované britské agentury United Talent Agency. Poté, co je shlédne naživo, vybere jednoho, kterému se bude rok věnovat a připravovat je na nástup na evropskou a světovou scénu.

Dalšími zajímavými interprety domácí provenience jsou na Rock for People od počátku zdomácnělá Vypsaná fiXa, Skywalker a jejich v našich končinách ojedinělý mix metalcoru, hardcoru a pop punku, šarmantní Debbi, hardcoreová legenda Insania nebo crossoveroví věrozvěsti Cocotte Minute.

ROCK FOR PARTY

Žít a znít to ovšem nebude jen na hlavních stageích. Na Cyklostage budou moci návštěvníci přiložit nohu k dílu a vyrobit energii pro koncerty kapel. Recstage nabídne kromě klasických koncertů i prostor pro busking, kdy se na podium bude moci postavit kdokoliv z návštěvníků. Na Objevte více Urban Wavestage se vystřídá celá plejáda skvělých DJs a každý den se můžeme těšit i na workshopy a DJs budou hlavními hvězdami také na Hanácká vodka party stage. Chybět nebudou populární Silentdisco, Live Jukebox a každou noc se chystají na runwayi divoké afterparty.

STREET FOOD ROCKS

Rock for People bude kromě muziky žít i jídlem a odvezete si z něj chutné zážitky. Těšit se můžete na kuchyně z mnoha koutů světa. Pecky ze světové i české kuchyně, burgry k sežrání, rybí speciality i hříšné sladkosti. Chybět nebude ani vegetariánská, veganská i bezlepková kuchyně.

Rock for People 2017: Paramore, Die Antwoord, Evanescence, Mastodon, CageTheElephant, FosterThe People, ThreeDaysGrace,TheBoodyBeetroots LIVE, Dub FX, YouMe At Six, Kraftklub, Slaves, MooseBlood, Northlane, DeezNuts, EskimoCallboy, Comeback Kid, ThurstonMoore Group, LowerThan Atlantis, Kontrust, TheAmazons, Novelists, Imminence, Sam Alone&TheGravediggers, ThePicturebooks, Spring King, Tagada Jones, Gomad!&Monster, ThurstonMoore Group, Idles nebo GasmacGilmore.  Přidejte si naše stránky na Facebook, děkujeme :-)

  Východočeské fotbalové derby mezi a bude živě vysílat ČT Sport. Utkání 3. kola v pondělí 14. srpna od 18 hod.
  Na Stavbu roku 2017 jsou z Hradce přihlášeni objekt Auparku a přestavba Galerie moderního umění na Velkém náměstí. Vyhlášení bude v říjnu.
  Začala 6denní výluka na trati 020 Hradec Králové - Chlumec nad Cidlinou. Všechny vlaky nahradí autobusy. Je potřeba po čase opravit koleje.
  Velký den D11 pro veřejnost chystají silničáři na 29. července u sjezdu Kukleny. Brzy otevřený 2,5 km úsek si můžete projet třeba na kole.

  7.744

  836

  388
  Miniaplikace

  Hlasujte i pro více odpovědí. Do konce zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ