Přidat na Seznam.cz  

Dálnice D11 otevírá 21. srpna. Hradec je spojen s Prahou

Autor ~ LUPI 20. srpna 2017 | # 3 275 ZHLÉDNUTÍ

Oprava dálnice

HRADEC KRÁLOVÉ – Celá republika na tohle čekala. Dálnice po 39 letech od zahájení prvního úseku u Prahy dorazila až do Hradce Králové. Poslední bezmála tří kilometrový úsek se navíc stavěl 3 roky. V pondělí 21. srpna dálnice slavnostně otevře, pro vyznavače rychlé jízdy ovšem přijde hned zklamání, provoz bude zatím omezený. U Libišan silničáři musí část od provizorního sjezdu dodělat.

Slavnostního otevření dálnice se zúčastní čelní představitelé města i kraje, také ministr dopravy Dan Ťok a jeho polský kolega ministr infrastruktury a stavebnictví Andrzej Adamczyk.

Ve 14.00 je naplánován začátek slavnostní akce, na kterou může přijít i veřejnost, v čase kolem 14.30 by mělo přijít na řadu přestřižení pásky a zprovoznění dálnice. Nový úsek se tak začne pomalu otevírat automobilové dopravě. Řidiči budou nějaký čas jezdit jen v omezeném profilu.

Ještě v roce 2006 se jezdilo po dálnici z Prahy jen do Poděbrad, až v prosinci toho roku otevřela dálnice u Libišan. Nejprve byl sjezd před obcí, později s výstavbou D35 se posunul provizorně až za obec. Dlouhých 11 let se pak čekalo na dokončení až k Hradci.

Poprvé se tak budete moct projet i přes pole farmářky Havránkové. Je to určitý symbol dálnice D11 a rozhodně by stálo za to, nainstalovat zde informační tabule, že právě zde bylo ono již zmíněné pole.

„Dostavbou dálnice D11 k hranicím města je Hradec již oficiálně součástí dálniční sítě naší republiky a Evropy. Pro celý region je však důležité její pokračování a propojení se silnicí I/35. I přes aktuální komplikace, věřím, že dostavba D11 na Jaroměř a dál přes Trutnov do Polska neztratí na tempu a bude prioritou státu,“ prozradil při dnu otevřené dálnice primátor města Zdeněk Fink.

Po otevření dálnice se uzavře provizorní sjezd u Libišan, to může způsobit některým řidičům problémy. Budou muset buď najet až u Kuklen či jet přes Opatovice. Výrazně by se mělo ulevit Plačicím, kolony tu už budou minulostí. Větší zátěž se očekává v Kuklenách. Směrové tabule od dálnice ale řidiče navádějí do města přes kruhovou křižovatku u ČKD.

U Kuklen stavba nakonec na několik měsíců ustrne. Spolek Děti Země totiž proti navazujícímu úseku na Jaroměř podal odvolání. Přitom silničáři chtěli vyjet na stavbu již za několik týdnů, pokud to dobře půjde, optimistický termín zahájení prací je jaro 2018.

Další úsek Hradec Králové – Smiřice a Smiřice – Jaroměř by se měl otevřít i se započítám nynějšího zpoždění kolem roku 2022, to je za 4,5 roku. Nic na tom nemění fakt, že dálnice se staví nějak až příliš pomalu.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : Ubránil Puskáse a Hradec dotáhl k senzačnímu titulu. Na mstivé bafuňáře ale nevyzrál
  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…

  11.726

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU