HRADEC KRÁLOVÉ – Rada města na svém zasedání 22. srpna schválila vypsání soutěže na první etapu demolice Všesportovního stadionu v Malšovicích. Pokud výběr dodavatele proběhne bez komplikací, již v říjnu by se mělo začít s odstraňováním střechy, sedaček a dalších nadzemních částí západní tribuny tohoto sportoviště z 60. let min. století. Informoval náměstek Jindřich Vedlich.

Zahájením demolice tak fakticky začíná stavba nového fotbalového stadionu v Hradci Králové. A na ten moment, kdy vyjedou na lízátka bagry a těžké stavební stroje, které srovnají starý stadion se zemí, se těší úplně všichni. Příběh stavění stadionu se podobá výstavbě D11, ví už o tom i ti, co fotbal nesledují.

„Přijde mi, že v Hradci už viděli víc návrhů stadionů než před lety na Slavii, a to je co říct,“ pronesl při přenosu derby sportovní komentátor České televize Jiří Štěpán. Návrhů bylo minimálně třináct.

Demolice původního stánku černobílých bude probíhat po etapách. Předpokládaná cena prací v této první etapě demolice je 5 milionů Kč bez DPH.

„Konečně se práce na novém fotbalovém stadionu přesouvají od jeho virtuální podoby na výkresech a od stolů a razítek úředníků přímo do terénu, na staveniště stadionu,“ řekl náměstek primátora Jindřich Vedlich, odpovědný za městské investice.

„Na podzim by se mělo odstranit, vše, co je nad samotným valem západní tribuny, tedy střecha, sedačky, stánky. Harmonogram prací se bude přizpůsobovat programu domácích zápasů hradeckých fotbalistů,“ vysvětlil Vedlich.

V další fázi demolice, která bude již součástí veřejné zakázky na stavbu nového stadionu, se bude odvážet již samotný val pod západní tribunou. Ten je vybudovaný z vytěženého písku ze Stříbrného rybníku v Malšově Lhotě.

„Veškerý materiál, který se získá z demolice stadionu, chceme v maximální míře využít během stavby nového stánku, na terénní úpravy v jeho okolí nebo na jiných projektech ve městě,“ řekl náměstek Vedlich.

Stadion má vydaný demoliční výměr a platné územní rozhodnutí. Na konci června město požádalo o stavební povolení na výstavbu nového fotbalového stadionu.

„Vydání stavebního povolení předpokládáme ještě v tomto roce, co nejdříve poté chceme vypsat veřejnou soutěž na dodavatele. Jestli nedojde k nějakému zdržení, stavba nové západní tribuny by mohla začít v průběhu roku 2018,“ dodal Vedlich.

V květnu zastupitelé schválili navýšení rozpočtu na stavbu fotbalového stadionu na celkovou částku 550 mil. Kč. Nová aréna díky tomu bude splňovat požadavky na konání mezinárodních utkání a poskytne moderní a ve světě dnes již standardní komfort návštěvníkům stadionu i hráčům. S takovými parametry má reálnou šanci na získání dotace z ministerstva školství.

V Hradci by tak svá mezistátní utkání mohla hrát reprezentace ČR, ale i ostatní juniorské reprezentace a v případě dobré konstelace možná i jednou fotbalisté Hradce nakouknou pod lízátky do Evropy. Fotbalisté Zlína také před dvěma lety hráli jen druhou ligu a nyní budou bojovat v základní skupině Evropské ligy, byť v azylu stadionu Olomouce.

V nové fotbalové aréně (více o tomto projektu) vzniknou zcela nové prostory pro návštěvníky zápasů, pro hráče, prostory pro média a VIP, prosklené lóže se zázemím, kanceláře fotbalového klubu, fanshop či stanoviště komentátora. Zachovaná budou i typická osvětlení hrací plochy lízátka, i když v modernizované podobě.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  I když dohoda o brexitu nedopadla, britské Tesco už v Hradci dočasný exit chystá. V půlce února zavře na několik mě…
  Na horách v kraji leží vydatné zásoby sněhu: Labská bouda 215 cm, Sněžka 207 cm, Luční bouda 192 cm a Deštné v Orl.…
  Dopravní podnik navýšil počty cestujících v loňském roce o 400 tisíc na více než 37 milionů. A to i přes zrušení ob…

  9.364

  1.056

  982


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ