Nové logo nového klubu FK Olympia Praha / Foto: FK Olympia

PRAHA, HRADEC KRÁLOVÉ – Jak fanoušci předpovídali, Olympia změnila místo působiště, logo i název klubu. Zatímco ji tři roky zdejší fandové podporovali za postupem a fandili, představitelé oddílu se po postupu do druhé ligy přestěhovali do Prahy. Je otázkou, kdo pražské Olympii v hlavním městě ale bude fandit, když na prvoligovou Duklu přijde sotva tisíc fanoušků.

Již delší dobu se vědělo, že vedení klubu tíhne spíše ku Praze, postup do druhé ligy a nemožnost působení v Hradci, tak tuto tezi potvrdilo. Také vztah mezi vedením města a klubem měl k ideálu daleko. Hradec podporuje místní FC Hradec Králové, chce mít jeden velký mančaft, ne dva průměrné. To, že Olympia během tří let tolik vyrostla v ambicích, nadělalo všem jemně řečeno vrásky na čele.

„Mohlo by se zdát, že odchodem A-týmu dospělých z Hradce Králové byl poškozen oddíl FC Olympia Hradec Králové, ale není to pravdou – byla zachována kompletní mládežnická základna a co víc, došlo k propojení vedení Hradecké Olympie s vedením divizních Kratonoh, čímž byla zachována návaznost na rozvíjení hráčů končících v dorosteneckém věku. Pražská FK Olympia nadále úzce spolupracuje a do budoucna bude nadále spolupracovat s FC Olympia Hradec Králové jako se spřízněným klubem např. i ohledně mládežnické základny,“ uvádí klub FK Olympia na svých stránkách.

Zklamaní jsou hlavně zdejší fanoušci, kteří celé sezony Olympii podporovali za postupem. Do Prahy na stadion Evžena Rošického pravděpodobně nepojedou. Klasické derby s FC Hradec Králové tak nebude, historie se ale nedá smazat a určitá specifika tento duel mít bude.

Pro sezónu 2017/2018 bude domovským stadionem klubu FK Olympia Praha Stadion Evžena Rošického na pražském Strahově. Hrací čas je až na vložená kola vždy v sobotu od 10:15 hodin.

„Po dobu tří let byl v Hradci systematicky budován profesionální A-tým, který pod současným vlastnickým vedením dokázal postoupit v sezóně 2014/2015 z královéhradeckého přeboru, v sezóně 2015/2016 pak jako vítěz divize C postoupil do ČFL, aby již v následující sezoně 2016/2017 Olympia Hradec Králové postoupila do druhé nejvyšší fotbalové soutěže v republice – Fortuna národní ligy. Tato vítězná postupová cesta v takto krátkém čase je v českém fotbale výjimečná a dík patří všem, kteří se na ni v Hradci Králové podíleli. Postupem do FNL vyvstala naléhavá otázka, kde své druholigové zápasy Olympia bude hrát. Pro nevyhovující stav domácího hřiště a zázemí v hradeckých Kuklenách bylo rozhodnuto, že se tým po nutných legislativních procesech přesune do hlavního města,“ uvádí klub FK Olympia Praha.

Hradec tak tímto způsobem přišel o stabilní klub se slušnou diváckou základnou. V hradecké Olympii zůstala pouze mládež, ta se ale spojí v další sezoně s Kratonohy. Je to tak de facto zánik oddílu FC Olympia Hradec Králové, klubu, který vznikl v roce 1901 a jako první mač sehrál derby proti Pardubicím, které ale prohrál 3:0. A prohra je to i v tomto případě.

Co bude se zdejším klubem dál a zda ještě někdy bude mít A tým je nyní ve hvězdách. Mládežnická základna pro malé a větší fotbalisty tu alespoň zůstane, přeci jen město mělo v plánu zdejší fotbalový areál časem zrekonstruovat.

‪Majitelem pražské Olympie je dnes původem Řek Angelos Goulis, proto se možná i při výběru klubu tehdy nechal zlákat tímto jménem, do kterého v Hradci investoval. Pak je tu samozřejmě spojitost v názvu s řeckou horou Olymp a zdejším městem Olympia, dějištěm antických olympijských her. Být Řekem a mít v názvu klubu v oblíbeném sportu tohle spojení je asi splněný sen. V novém logu oddílu je jako symbol zobrazen nejvyšší bůh Olympu Zeus, který vládne hromem a bleskem. ‬

Miniaplikace


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Mezinárodní dopravce FlixBus by měl se zelenými autobusy od listopadu začít provozovat novou linku Praha - Hradec K…
  V Hradci je dobojováno. Město povede koalice ANO+ODS+Změna pro Hradec a Zelení s 19 mandáty z 37. Primátorem se sta…
  Legendární skupina Elán vystoupí při svém turné ELÁN 50 ve čtvrtek na hradeckém zimním stadionu. A koncert to bude…
  Hokejisté Kärpätu Oulu vyčkávají na bagáž před cestou do Hradce. V rámci CHL pod Bílou věží odehrají ve středu závě…

  9.028

  1.014

  888


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI