HRADEC KRÁLOVÉ, PRAHA – Galerie moderního umění na Velkém náměstí v Hradci Králové získala prestižní republikové ocenění Stavba roku 2017. Vyhlášení výsledků proběhlo v Betlémské kapli v Praze. Odborná porota udělila v září užší nominaci 15 stavbám. V soutěži bylo celkem 52 přihlášených, nechyběl zde ještě projekt obchodního centra Aupark.

Titul byl udělen za provozně i stavebně nápaditou proměnu bývalého bankovního domu na soudobé muzeum se zřetelem k nové skladbě prostor.

Investorem proměny byl Královéhradecký kraj, projektantem hradecká kancelář 3Q Project a dodavatelem stavby společnost STAKO.

Budova galerie prošla v letech 2014-2016 rozsáhlou rekonstrukcí, která stála více než 120 milionů korun. Návštěvníkům znovu otevřela v listopadu 2016. Budova dříve fungovala jako Záložní úvěrový ústav.

Nejen tato stavba, ale v letošním roce získala ocenění i nová křižovatka Koruna.

Křižovatka Koruna se stala Dopravní stavbou roku 2016

Titulem Stavba roku se z Hradce z posledních let mohou pyšnit ještě – Krajský úřad Královéhradeckého kraje (2008), Studijní a vědecká knihovna (2009) a Letní koupaliště Flošna (2010).

Stavbami roku 2017 jsou kromě Galerie moderního umění také úpravy Tyršových sadů v Pardubicích, přestavba kotelny na sídlo Bosch v Praze, rekonstrukce radnice a knihovny v Kardašově Řečici a silniční viadukty u Opavy s nápaditě řešenou konstrukcí.

Galerie moderního umění v Hradci Králové je pozdně secesní budova postavená podle návrhu významného českého architekta Osvalda Polívky v letech 1911–1912. Na vstupním průčelí jsou umístěny bronzové plastiky Ladislava Šalouna, alegorie Obchodu a Úrody.

V přízemí objektu jsou soustředěny služby pro návštěvníky (pokladna a informace, šatna, kavárna, galerijní prodejna, odpočinkový prostor), v prvním poschodí je přednáškový sál, studovna pro čtenáře a badatele, víceúčelová klubovna a dětský/výtvarný ateliér pro doprovodné programy k výstavám a stálé expozici.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  I když dohoda o brexitu nedopadla, britské Tesco už v Hradci dočasný exit chystá. V půlce února zavře na několik mě…
  Na horách v kraji leží vydatné zásoby sněhu: Labská bouda 215 cm, Sněžka 207 cm, Luční bouda 192 cm a Deštné v Orl.…
  Dopravní podnik navýšil počty cestujících v loňském roce o 400 tisíc na více než 37 milionů. A to i přes zrušení ob…

  9.364

  1.056

  982


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ