..

HK (SVINARY) – Návrh na vypsání výběrového řízení na výstavbu nového mostu v hradecké části Svinary odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Most je od ledna uzavřen pro veškerou automobilovou dopravu z důvodu havarijního stavu. Stavební práce by mohly začít na jaře následujícího roku, průjezdný by most mohl být v listopadu 2018, tedy zhruba za rok.

„Nadále probíhá řízení o územním a stavebním povolení. Přesto, s ohledem na technologické podmínky stavby, ale i v souvislosti s jejím financováním, Rada Královéhradeckého kraje odsouhlasila výběrové řešení na stavitele nového mostu v hradecké části Svinary. Vzhledem k tomu, že pevně věřím v získání potřebného stavebního povolení, se nyní chceme plně soustředit na výstavbu mostu, který již bez omezení propojí silnici III/3082 s frekventovanou trasou I/11,“ informoval Martin Červíček, první náměstek hejtmana odpovědný za dopravu.

Součástí zakázky je demolice stávajícího mostu. Ten je z důvodu havarijního stavu od ledna uzavřen pro všechnu automobilovou dopravu a slouží jako lávka pro chodce či cyklisty.

Kvůli uzavření mostu musí linky MHD končit z jedné strany už ve Svinarech, z druhé v Podhůří a otáčet se až na kruhovém objezdu v Blešně.

„Chceme, aby nový most lidem umožňoval i pěší dopravu přes řeku, kterou zde současný most zastává. Proto počítáme jak se dvěma jízdními pruhy pro automobily, tak i s pěší lávkou,“ zdůvodnil náměstek Červíček jeden z požadavků v zadávací dokumentaci projektu.

Předpokládaný termín zahájení stavby je 19. březen 2018, nejpozdější požadovaná lhůta pro dokončení mostu je stanovena na konec srpna 2019.

„Trváme na tom, aby most byl nejdéle 4. listopadu 2018 zprůjezdněn a mohl být funkční v režimu předčasného užívání stavby,“ doplnil náměstek Červíček s tím, že jako nejvyšší přípustnou cenu kraj určil částku 66,6 milionu korun bez DPH.

Rozpětí nového mostního objektu bude 75 metrů. Plány počítají se dvěma jízdními pruhy pro automobily a pěší chodník pro chodce a cyklisty. Nový most nahradí stávající most plukovníka Šrámka z roku 1907, který spojuje části Svinar na obou stranách řeky Orlice a využívají ho i obyvatelé Malšovy Lhoty a Malšovic. Most slouží i jako zkratka při cestě z jižní části Hradce Králové směrem na Rychnov nad Kněžnou a Ostravu.

Nový most bude mít zajímavě řešenou konstrukci v podobě oblouku, který bude takzvaně zavěšen nad Orlicí a jeho konce budou zakotveny na každém z břehu řeky. S novým mostem se bude moct už konečně udělat rekonstrukce silnice průtahu přes Malšovu Lhotu a také silnice ze Svinar do Bělče nad Orlicí.

PROJEKT: NOVÝ SVINARSKÝ MOST


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dopravní podnik zvýší průměrnou hrubou mzdu řidičů o zhruba 3 tisíce korun. Reaguje tak na jejich úbytek a nedostat…
  Na letošní 25. ročník airshow CIAF 1. a 2. září, dorazí znovu lotyšská skupina Baltic Bees, která létá na šesti str…
  Brankářská jednička Patrik Rybár opouští ledové plochy Hradce. Míří za lepším, do nejlepší hokejové ligy NHL, kde p…
  Na okraji Hradce roste nová hasičská zbrojnice pro dobrovolné hasiče z Březhradu. Otevřít by měla letos v srpnu. Do…

  8.406

  954

  708


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ