..

KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ – Vlakem až do polské Wroclawi, půlmilionové metropole. V novém jízdním řádu jde o nejvýznamnější novinku v regionální dopravě. Vlaky budou jezdit z Meziměstí do Walbrzychu, jeden spoj pak z Adršpachu až do Wroclawi. Bude se jednat o víkendový provoz od 28. dubna do 2. září. Mezistátní přepravu bude provozovat společnost GW Train Regio.

Přímé spojení kraje s polskou Wroclawí chybí, před lety sice jezdil rychlík na trase Praha – HK – Wroclaw – Poznaň, ale z přepravy sešlo. Ve spolupráci s polskou stranou se pokusí od jara znovuobnovit spojení alespoň do Adršpachu, který je Poláky hojně navštěvován. V budoucnu nelze vyloučit, že by se spojení mohlo rozšířit.

Vlakové spojení s Polskem je poměrně problematické, jelikož jsou tratě v těchto úsecích vcelku pomalé. Největším špuntem trati je oblast Vysokova, které by pomohla takzvaná Vysokovská spojka. Jde o úsporu času v řádu zhruba 20 minut a při dalších úpravách trati až 40 minut.

Vlaky s Polskem budou o víkendu vypravovány 4x denně. První dopolední spoj kolem deváté hodiny pojede z Adršpachu do Walbrzychu, další spoj po 11. hodině z Meziměstí do Walbrzychu, stejně tak i odpolední spoj po 15. hodině, večerní spoj kolem devatenácté hodiny pojede z Adršpachu až do Wroclawi, kam dojede těsně po 21. hodině.

Z Wroclawi bude vyjíždět spěšný vlak po šesté ranní do Adršpachu, další dopolední spoj přijede z Walbrzychu do Meziměstí po 11. hodině, odpolední po 15. hodině a podvečerní o půl sedmé.

Vlaky bude provozovat dopravce GW Train Regio, který v kraji jezdí přes letní sezonu například na trase Trutnov – Jelenia Góra a nebo známější celoroční trasu Trutnov – Svoboda nad Úpou.

Ve spojení Prahy s Hradcem se nic nemění, rychlíky budou jezdit v hodinových intervalech s odjezdy 7 minut po celé, kromě 11. a 21. hodiny. Večerní rychlík bude nově vyjíždět ve 21:40 už z Prahy-Smíchova, ve 22:07 z Prahy hlavního nádraží.

Ve druhém směru z Hradce do Prahy pojedou rychlíky také v intervalu jedné hodiny s odjezdy 8 minut po celé, kromě 11. hodiny. Poslední spoj na Prahu odjíždí z hlavního hradeckého nádraží ve 20:08.

V jízdním řádu zůstal také Slovácký Expres, který má odjezd z Hradce v 5:44 a jede do Luhačovic přes Českou Třebovou, Olomouc, Přerov a Otrokovice.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dopravní podnik zvýší průměrnou hrubou mzdu řidičů o zhruba 3 tisíce korun. Reaguje tak na jejich úbytek a nedostat…
  Na letošní 25. ročník airshow CIAF 1. a 2. září, dorazí znovu lotyšská skupina Baltic Bees, která létá na šesti str…
  Brankářská jednička Patrik Rybár opouští ledové plochy Hradce. Míří za lepším, do nejlepší hokejové ligy NHL, kde p…
  Na okraji Hradce roste nová hasičská zbrojnice pro dobrovolné hasiče z Březhradu. Otevřít by měla letos v srpnu. Do…

  8.406

  954

  708


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ