KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ – Vlakem až do polské Wroclawi, půlmilionové metropole. V novém jízdním řádu jde o nejvýznamnější novinku v regionální dopravě. Vlaky budou jezdit z Meziměstí do Walbrzychu, jeden spoj pak z Adršpachu až do Wroclawi. Bude se jednat o víkendový provoz od 28. dubna do 2. září. Mezistátní přepravu bude provozovat společnost GW Train Regio.

Přímé spojení kraje s polskou Wroclawí chybí, před lety sice jezdil rychlík na trase Praha – HK – Wroclaw – Poznaň, ale z přepravy sešlo. Ve spolupráci s polskou stranou se pokusí od jara znovuobnovit spojení alespoň do Adršpachu, který je Poláky hojně navštěvován. V budoucnu nelze vyloučit, že by se spojení mohlo rozšířit.

Vlakové spojení s Polskem je poměrně problematické, jelikož jsou tratě v těchto úsecích vcelku pomalé. Největším špuntem trati je oblast Vysokova, které by pomohla takzvaná Vysokovská spojka. Jde o úsporu času v řádu zhruba 20 minut a při dalších úpravách trati až 40 minut.

Vlaky s Polskem budou o víkendu vypravovány 4x denně. První dopolední spoj kolem deváté hodiny pojede z Adršpachu do Walbrzychu, další spoj po 11. hodině z Meziměstí do Walbrzychu, stejně tak i odpolední spoj po 15. hodině, večerní spoj kolem devatenácté hodiny pojede z Adršpachu až do Wroclawi, kam dojede těsně po 21. hodině.

Z Wroclawi bude vyjíždět spěšný vlak po šesté ranní do Adršpachu, další dopolední spoj přijede z Walbrzychu do Meziměstí po 11. hodině, odpolední po 15. hodině a podvečerní o půl sedmé.

Vlaky bude provozovat dopravce GW Train Regio, který v kraji jezdí přes letní sezonu například na trase Trutnov – Jelenia Góra a nebo známější celoroční trasu Trutnov – Svoboda nad Úpou.

Ve spojení Prahy s Hradcem se nic nemění, rychlíky budou jezdit v hodinových intervalech s odjezdy 7 minut po celé, kromě 11. a 21. hodiny. Večerní rychlík bude nově vyjíždět ve 21:40 už z Prahy-Smíchova, ve 22:07 z Prahy hlavního nádraží.

Ve druhém směru z Hradce do Prahy pojedou rychlíky také v intervalu jedné hodiny s odjezdy 8 minut po celé, kromě 11. hodiny. Poslední spoj na Prahu odjíždí z hlavního hradeckého nádraží ve 20:08.

V jízdním řádu zůstal také Slovácký Expres, který má odjezd z Hradce v 5:44 a jede do Luhačovic přes Českou Třebovou, Olomouc, Přerov a Otrokovice.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Společnost zahájila v Hradci Králové v lokalitě Aldis výstavbu regionálního centra, které pojme až tisíc z…
  Festival Rock for People oslaví příští rok 25 let existence. V advetním kalendáři otevírá denně nová jména. V hrade…
  Most ve Svinarech se v prosinci neotevře, počasí neumožní dodělat závěrečné práce na betonu v požadované kvalitě. O…
  Klicperovo divadlo uvedlo ve svém repertoáru hru s takovým pěkným názvem Republika Králové, která pojednává o Hradc…

  9.294

  1.036

  978


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  Letecký terminál

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI