Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – Podzim se Votrokům vůbec nevydařil. S týmy v souboji o čelo prohráli, co se dalo, a proti slabším soupeřům se Hradec také příliš nevytáhl, v součtu to znamená po podzimní části až 10. příčka a 22 bodů v tabulce 2. ligy. Před Hradcem jsou i Pardubice a Olympia, donedávna ještě hradecká. Postupové ambice tak nejsou na pořadu dne.

V bilanci se 3 týmy, které mají hlavní postupové ambice – Opava, České Budějovice a Příbram, prohráli Votroci bohužel všechny tři duely. Také návštěvnost se během půl roku povážlivě snížila, na lízátka chodí už jen něco málo přes 600 diváků. Může to být jednak neuspokojivými výkony a také tím, že je jedna tribuna zbouraná.

Fotbalisty tak momentálně může těšit pouze to, že se v příštím roce chystá výstavba první části nového stadionu a začne se tak blýskat na lepší časy.

Ze hry toho Hradci příliš nefunguje. Obranná fáze, kraje i střed zálohy, tam všude by Hradec potřeboval nutně posílit, hráči nestačí a dělají velké hrubky, nerozumí si v souhře, soupeři z první poloviny tabulky ho přehrávají, mají lepší výběr místa, přesnější přihrávky a jsou běhavější. Snad jen Jan Pázler v útoku si s 12 brankami může říct, že se opravdu snažil dávat góly. V posledním zápase se ale zranil a teprve prohlídka určí, jak bude jeho zranění vážné.

„Je dost vidět, že nám chybí lídr, který by to ke konci utkání zfackoval, my ho potřebujeme odehrát v klidu, ale soupeř hru rozkouskuje a hraje na naší půlce. Bojíme se vyhrát, ve vápně přihráváme místo střílení, potřebujeme se hnát více do branky. Ke konci zápasu se ale nesmyslně zatahujeme, snad z obavy o výsledek,“ odůvodnil trpký konec podzimu trenér Karel Havlíček.

Během podzimu svými výkony nepotěšil ani Radim Ottmar, doposud brankářská jednička, který sleduje zápasy už jen na střídačce. Několik špatně vyřešených situací a hrubek, které předtím nedělal, ho posunulo na brankářskou dvojku. Nutno ovšem dodat, že toho spousty ještě chytil a v první lize doslova válel a byl mezi nejlepšími brankáři.

Tým je velmi mladý a starší hráči, kteří by mladší fotbalisty měli vést, jako třeba Tomáš Jirsák, svými výkony naopak nepřesvědčili. Navíc po sestupu odešli Tomášové Holeš i Malinský, také Jakub Chleboun a Pavel Černý, a ti co přišli a měli pravidelně nastupovat jako třeba Jiří Funda, se zase hned zranili.

Na postup Hradci schází momentálně 8 bodů, ukazuje se, že druhá liga je velmi vyrovnaná soutěž. Přitom Votroci nezačali v létě vůbec špatně, po 8 kolech s 15 body a hřáli se u špičky tabulky, pak ale přišel chudý říjen a 5 zápasů bez výhry. Na druhou stranu si Hradec jako jediný druholigový klub zajistil účast v jarním čtvrtfinále poháru, kde se v domácím prostředí utká se Zlínem, obhájcem titulu.

Klub po konci podzimu oznámil příchod nového výkonného ředitele, bude jím jmenován Jiří Sabou. Ten byl vybrán komisí ze všech přihlášených kandidátů. Jde o známého prvoligového fotbalistu, který působil ve Viktorii Žižkov a Teplicích, nyní jako funkcionář v třetiligovém týmu Králův Dvůr.

„Lákala mne možnost účastnit se aktivně řízení profesionálního fotbalového klubu. FC Hradec Králové vnímám jako tradiční regionální klub, který má bohatou historii, silnou podporu města, velice kvalitní mládežnickou základnu a oslovuje fotbalové příznivce v širokém okolí. V každém případě chci celý klub nastartovat, stmelit a vrátit Hradec Králové tam, kam podle mne patří, tedy do první ligy,“ prozradil Jiří Sabou.

Klub možná představí i nové webové stránky, jelikož v sekci Votrok odpovídá, je již delší dobu oznámení, že se chystá přestavba oficiálních stránek klubu.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradec chce proměnit Kubištovy sady v centru města. Má dojít k výsadbě nových porostů, alejí, obnově Císařské cesty…
  Mikulášský trolejbus pod dohledem kamer, dopravní podnik opět připevnil kameru na sběrače a zdokumentoval předvánoč…
  Letecký festival CIAF má v Hradci pokračovat. Konat se bude jednou za dva roky. Další ročník je v plánu v roce 2020…
  Hradecký dnes sehraje čtvrtfinále proti švýcarskému Zugu. V soutěži zůstal z českých…
  Hradec má nové kluziště pod širým nebem, stačí si vzít brusle a vyrazit. Otevřelo u obchodu Decathlon v nákupní zón…

  82 ~ 10K

  1.260

  1.128


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ