..

HRADEC KRÁLOVÉ – Podzim se Votrokům vůbec nevydařil. S týmy v souboji o čelo prohráli, co se dalo, a proti slabším soupeřům se Hradec také příliš nevytáhl, v součtu to znamená po podzimní části až 10. příčka a 22 bodů v tabulce 2. ligy. Před Hradcem jsou i Pardubice a Olympia, donedávna ještě hradecká. Postupové ambice tak nejsou na pořadu dne.

V bilanci se 3 týmy, které mají hlavní postupové ambice – Opava, České Budějovice a Příbram, prohráli Votroci bohužel všechny tři duely. Také návštěvnost se během půl roku povážlivě snížila, na lízátka chodí už jen něco málo přes 600 diváků. Může to být jednak neuspokojivými výkony a také tím, že je jedna tribuna zbouraná.

Fotbalisty tak momentálně může těšit pouze to, že se v příštím roce chystá výstavba první části nového stadionu a začne se tak blýskat na lepší časy.

Ze hry toho Hradci příliš nefunguje. Obranná fáze, kraje i střed zálohy, tam všude by Hradec potřeboval nutně posílit, hráči nestačí a dělají velké hrubky, nerozumí si v souhře, soupeři z první poloviny tabulky ho přehrávají, mají lepší výběr místa, přesnější přihrávky a jsou běhavější. Snad jen Jan Pázler v útoku si s 12 brankami může říct, že se opravdu snažil dávat góly. V posledním zápase se ale zranil a teprve prohlídka určí, jak bude jeho zranění vážné.

„Je dost vidět, že nám chybí lídr, který by to ke konci utkání zfackoval, my ho potřebujeme odehrát v klidu, ale soupeř hru rozkouskuje a hraje na naší půlce. Bojíme se vyhrát, ve vápně přihráváme místo střílení, potřebujeme se hnát více do branky. Ke konci zápasu se ale nesmyslně zatahujeme, snad z obavy o výsledek,“ odůvodnil trpký konec podzimu trenér Karel Havlíček.

Během podzimu svými výkony nepotěšil ani Radim Ottmar, doposud brankářská jednička, který sleduje zápasy už jen na střídačce. Několik špatně vyřešených situací a hrubek, které předtím nedělal, ho posunulo na brankářskou dvojku. Nutno ovšem dodat, že toho spousty ještě chytil a v první lize doslova válel a byl mezi nejlepšími brankáři.

Tým je velmi mladý a starší hráči, kteří by mladší fotbalisty měli vést, jako třeba Tomáš Jirsák, svými výkony naopak nepřesvědčili. Navíc po sestupu odešli Tomášové Holeš i Malinský, také Jakub Chleboun a Pavel Černý, a ti co přišli a měli pravidelně nastupovat jako třeba Jiří Funda, se zase hned zranili.

Na postup Hradci schází momentálně 8 bodů, ukazuje se, že druhá liga je velmi vyrovnaná soutěž. Přitom Votroci nezačali v létě vůbec špatně, po 8 kolech s 15 body a hřáli se u špičky tabulky, pak ale přišel chudý říjen a 5 zápasů bez výhry. Na druhou stranu si Hradec jako jediný druholigový klub zajistil účast v jarním čtvrtfinále poháru, kde se v domácím prostředí utká se Zlínem, obhájcem titulu.

Klub po konci podzimu oznámil příchod nového výkonného ředitele, bude jím jmenován Jiří Sabou. Ten byl vybrán komisí ze všech přihlášených kandidátů. Jde o známého prvoligového fotbalistu, který působil ve Viktorii Žižkov a Teplicích, nyní jako funkcionář v třetiligovém týmu Králův Dvůr.

„Lákala mne možnost účastnit se aktivně řízení profesionálního fotbalového klubu. FC Hradec Králové vnímám jako tradiční regionální klub, který má bohatou historii, silnou podporu města, velice kvalitní mládežnickou základnu a oslovuje fotbalové příznivce v širokém okolí. V každém případě chci celý klub nastartovat, stmelit a vrátit Hradec Králové tam, kam podle mne patří, tedy do první ligy,“ prozradil Jiří Sabou.

Klub možná představí i nové webové stránky, jelikož v sekci Votrok odpovídá, je již delší dobu oznámení, že se chystá přestavba oficiálních stránek klubu.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradec předběhl zimu a už tu má jaro. Alespoň mezi terminálem a nádražím, kde jsou zase rozkvetlé stromy, Ježíšek se bude asi divit.
  V plaveckém bazénu skončí s novým rokem večerní nudistické pátky, o koupání už nebyl takový zájem jako kdysi. Bazén…
  V kině chystají Harry Potter maraton všech 8 dílů. Ještě naposled můžete zažít atmosféru Bradavické š…
  Vánoční trhy na Masarykově náměstí jsou v plném proudu, svařák si dáte za 30 a klobásku za 50 Kč, potrvají do neděl…

  7.958

  908

  515


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ