PRAHA, HRADEC KRÁLOVÉ – Společnost IKEA na své tiskové konferenci zveřejnila výsledky za rok 2017. Představila podobu nového pop-up studia IKEA na Václavském náměstí a zároveň nám i v komunikaci s tiskovým oddělením, prozradila, že zájem o nové pobočky IKEA nadále trvá, je to však složitý proces a dlouhodobější záležitost, která zabere delší časový úsek.

Obchodní domy IKEA navštívilo v uplynulém roce 10,1 mil. návštěvníků. Tržby se za posledních pět let zvýšily o 33 procent. I proto plánuje společnost IKEA, která v České republice zaměstnává 1 709 lidí, i nadále investovat do inspirace zákazníků a v roce 2018 otevře v centru Prahy nové pop-up studio IKEA, které představí návštěvníkům sortiment IKEA v novém světle.

Na Václavském náměstí otevře IKEA Česká republika své první pop-up studio. Pop-up je ve světě IKEA dočasný prostor v centru města, jehož hlavním cílem je inspirovat zákazníky. Expozice se vždy zaměřuje jen na jednu část sortimentu, v případě pražského pop-up studia jsou to obývací pokoje.

„Tím, že se soustředíme jen na jednu část sortimentu, mají naši designéři větší prostor pro kreativitu a mohou představit produkty IKEA v jiném světle,“ přibližuje koncept pop-up studia IKEA lídr projektu Peter Tichý.

Je to místo, kam mohou zákazníci přijít načerpat inspiraci a za pomoci specialistů na sortiment IKEA naplánovat vše od kuchyně přes šatní skříně až po stěnu do obývacího pokoje. V prostoru bude také oblíbená kavárna IKEA.

Co se týká předchozích snah o vybudování pobočky IKEA v Hradci Králové, zájem o otevírání nových prodejen v České republice trvá.

„Náš zájem o výstavbu dalších obchodních domů IKEA na různých místech Česka stále trvá. Proces výstavby je však dlouhodobější záležitost. Termín otevření nového obchodního domu IKEA je vždy možné upřesnit až po finálním výběru a potvrzení lokality a vyřešení dalších souvislostí. Tato fáze zatím neproběhla, a tak v tuto chvíli nelze bohužel potvrdit žádnou konkrétní lokalitu jak v Praze, tak kolem Hradce. V současné chvíli zkoumáme více možných variant, zejména u Prahy,“ uvedla společnost IKEA pro náš portál.

V předchozích letech vedení IKEA zmiňovalo ve své další expanzi zejména Plzeň a Hradec Králové. Je možné, že po dostavění dálnice D11 v úseku kolem Hradce v návaznosti na D35 bude lepší konstelace a prostor pro vybudování obchodního domu. Pro podobný typ obchodu je důležitá zejména blízkost dálnice v klíčových uzlech na okrajích měst, také spádová oblast, budoucí potenciál lokality a kupní síla obyvatel.

„Chceme, aby byli návštěvníci zvědaví, co nového v IKEA najdou při každé návštěvě, ať už v obchodním domě, na webu či kdekoliv jinde, a aby věděli, že tam najdou vždy něco nového, co je pro ně atraktivní,“ uvádí Marek Feltl, generální ředitel IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

„Do Hradce se chystáme. Myslíme si, že v horizontu několika let by tam mohla IKEA otevřít,“ uvedla společnost IKEA, ale již před 4 lety.

Více najdete na speciální stránce: IKEA HRADEC KRÁLOVÉ


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Ministerstvo dopravy od 1. ledna 2019 zavede úseky D11 Kukleny-Sedlice a D35 Sedlice-Opatovice bez dálničního kupon…
  Nejvíce je postižen suchem Královéhradecký kraj. Vodní nádrž Rozkoš je na třetině stavu, začíná připomínat vyschlé…
  Radnice na Velkém náměstí bude až do 28. října nasvícena v barvách české vlajky při příležitosti 100 let vzniku rep…
  Královéhradecké biskupství plánuje, že by v příštím roce chtělo začít s rekonstrukcí katedrály sv. Ducha na Starém…

  9.048

  1.018

  894


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI