..

PRAHA, HRADEC KRÁLOVÉ – Společnost IKEA na své tiskové konferenci zveřejnila výsledky za rok 2017. Představila podobu nového pop-up studia IKEA na Václavském náměstí a zároveň nám i v komunikaci s tiskovým oddělením, prozradila, že zájem o nové pobočky IKEA nadále trvá, je to však složitý proces a dlouhodobější záležitost, která zabere delší časový úsek.

Obchodní domy IKEA navštívilo v uplynulém roce 10,1 mil. návštěvníků. Tržby se za posledních pět let zvýšily o 33 procent. I proto plánuje společnost IKEA, která v České republice zaměstnává 1 709 lidí, i nadále investovat do inspirace zákazníků a v roce 2018 otevře v centru Prahy nové pop-up studio IKEA, které představí návštěvníkům sortiment IKEA v novém světle.

Na Václavském náměstí otevře IKEA Česká republika své první pop-up studio. Pop-up je ve světě IKEA dočasný prostor v centru města, jehož hlavním cílem je inspirovat zákazníky. Expozice se vždy zaměřuje jen na jednu část sortimentu, v případě pražského pop-up studia jsou to obývací pokoje.

„Tím, že se soustředíme jen na jednu část sortimentu, mají naši designéři větší prostor pro kreativitu a mohou představit produkty IKEA v jiném světle,“ přibližuje koncept pop-up studia IKEA lídr projektu Peter Tichý.

Je to místo, kam mohou zákazníci přijít načerpat inspiraci a za pomoci specialistů na sortiment IKEA naplánovat vše od kuchyně přes šatní skříně až po stěnu do obývacího pokoje. V prostoru bude také oblíbená kavárna IKEA.

Co se týká předchozích snah o vybudování pobočky IKEA v Hradci Králové, zájem o otevírání nových prodejen v České republice trvá.

„Náš zájem o výstavbu dalších obchodních domů IKEA na různých místech Česka stále trvá. Proces výstavby je však dlouhodobější záležitost. Termín otevření nového obchodního domu IKEA je vždy možné upřesnit až po finálním výběru a potvrzení lokality a vyřešení dalších souvislostí. Tato fáze zatím neproběhla, a tak v tuto chvíli nelze bohužel potvrdit žádnou konkrétní lokalitu jak v Praze, tak kolem Hradce. V současné chvíli zkoumáme více možných variant, zejména u Prahy,“ uvedla společnost IKEA pro náš portál.

V předchozích letech vedení IKEA zmiňovalo ve své další expanzi zejména Plzeň a Hradec Králové. Je možné, že po dostavění dálnice D11 v úseku kolem Hradce v návaznosti na D35 bude lepší konstelace a prostor pro vybudování obchodního domu. Pro podobný typ obchodu je důležitá zejména blízkost dálnice v klíčových uzlech na okrajích měst, také spádová oblast, budoucí potenciál lokality a kupní síla obyvatel.

„Chceme, aby byli návštěvníci zvědaví, co nového v IKEA najdou při každé návštěvě, ať už v obchodním domě, na webu či kdekoliv jinde, a aby věděli, že tam najdou vždy něco nového, co je pro ně atraktivní,“ uvádí Marek Feltl, generální ředitel IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko.

„Do Hradce se chystáme. Myslíme si, že v horizontu několika let by tam mohla IKEA otevřít,“ uvedla společnost IKEA, ale již před 4 lety.

Více najdete na speciální stránce: IKEA HRADEC KRÁLOVÉ


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Na některé týmy máte zkrátka kliku. Dnes v hokeji Třinec, zítra ve fotbale Třinec, po něm v hokeji jak jinak než Tř…
  V Záboří nad Labem (úsek Kolín-Přelouč) je porucha trakčního vedení, spadlá trolej. Některé expresy jsou z koridoru…
  Začíná prodloužený víkend a na silnicích v Hradci je to znát, vrcholí dopravní kolaps. Na stupni 4-5 je výpadovka o…
  Dopravní podnik od 3. dubna 2018 ruší úplně linku 24R, šestka pojede jen mezi 7. a 16. hodinou, v době prázdnin je…

  8.250

  950

  658


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ