HRADEC KRÁLOVÉ – První McDonald’s v Hradci i celém regionu východních Čech otevřel v roce 1997. Na současném místě na Gočárově okruhu dává lidem Big Macy už 20 let. Jeho součástí byl od začátku také McDrive. Původně byla budova v červené barvě se žlutými oblouky, v roce 2010 se změnila image barevného provedení na tmavě zelenou.

Frontu do prvního „Mekáče“ v Praze v roce 1992 se rozhodlo vystát více než 11 tisíc zájemců, kteří toužili ochutnat mezi prvními slavný Big Mac. Jeho cena se za 20 let téměř nezměnila, od otevření hradecké provozovny v roce 1997 stál 66 korun, dnes stojí jen o 9 korun více, tedy 75.

I v roce 1997 to byla pro Hradec velká hamburgerová událost, pro tisíce lidí vůbec první návštěva Mekáče v životě. Od doby otevření první pobočky, se toho už hodně změnilo. Hned o tři roky později v novém Futuru otevřel druhý McDonald’s. Zatím poslední a třetí se zprovoznil v roce 2016 v Auparku.

V době kdy zde McDonald’s otevřel, lokalita vůbec nevypadala jako dnes, na okolních pozemcích kvetla ještě pole. Jediným supermarketem vedle byla Delvita a přes cestu hobbymarket. Samotná budova McDonalda měla rozlohu o třetinu menší, než je ta současná.

„První restaurace nabízela jen 5 verzí burgerů, hranolky, zmrzlinu s výběrem tří polev a mléčné šejky s třemi příchutěmi. Možná to bude pro někoho překvapení, ale dodnes populární jablečná taštička byla v nabídce také již od začátku. Happy Meal vznikl v roce 1995. Co se týče nápojů, v původní nabídce byla Coca-Cola, Fanta, Sprite a překapávaná káva z konvičky,“ prozradil řetězec McDonald’s.

Nyní už v mnoha restauracích funguje koncept McCafé s širokým výběrem kávy, dortů a zákusků.

Co se od té doby příliš nezměnilo, je zájem lidí, i když jsou v Hradci už tři restaurace, příliš to není poznat, ta první se těší stále velké oblibě. Někdy je tu doslova hlava na hlavě. Je také jediná příhodná pro rychlou zastávku autem, má i jako jedna z mála v Česku otevřeno nonstop.

V roce 2009 otevřel nedaleko Hradce ještě jeden McDonald’s, stojí na dálnici D11 u Osic ve směru na Prahu. Jeho rozjezd byl poněkud pomalejší, dálnice ještě nebyla úplně využívaná, má ale do budoucna výhodnou polohu, počet aut zde v budoucnu poroste.

„Nejoblíbenějším produktem je cheeseburger, hned za ním Big Mac. Velkou slávu ve speciálních nabídkách sklidil také vepřový McCountry. Z nasazovaných produktů mezi lidmi naopak neuspěl velký burger s dvěma plátky vepřového masa McKřen, který byl v nabídce v roce 2013,“ dodal McDonald’s.

V 90. letech se také uvažovalo, že by mohl vyrůst McDonald’s na náměstí 28. října před obchodním domem Tesco, z plánů ale nakonec sešlo.

Málokdo ví, že zakladatel společnosti McDonald’s byl synem českého emigranta z Plzeňska. Pamětní desku tak naleznete ve vesnici Stupno, ze které jeho otec pocházel.

McDonald’s je dneska s 96 restauracemi v Česku jedničkou.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Nový úsek dvoukolejky Hradec - Chlumec prochází EIA. Traťová rychlost bude 160 km/h. Z přejezdu v Pardubické ul. se…
  Do Hradce dorazilo první sněžení. Meteorologové varují i před tvorbou ledovky. Aktuální snímek z vodojemu na Novém…
  Muzejní adventní trh letos bude na jiném místě, kvůli rekonstrukci budovy muzea. Přesouvá se na náměstí Svobody a d…
  V lyžařském areálu Černá hora - Pec začalo zasněžování sjezdovek, teplota se drží pod nulou. V týdnu má padat i pří…

  9.264

  1.034

  970


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  Letecký terminál

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI