Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – Britský řetězec Tesco podle informací deníku E15 již prodal svůj obchodním dům v centru Hradce. O tom, že se chystá jeho prodej, jsme informovali v loňském roce. OD Tesco koupila společnost Amádeus Real, která je vlastníkem sousedního centra Atrium. Jde o logický krok, oba objekty může nový vlastník lépe vzájemně spojit.

Na Atrium navíc dopadla v posledních měsících konkurence z otevření nedalekého Auparku, někteří nájemci přešli právě sem.

K dispozici bude mít nový majitel nyní daleko více místa pro rozvoj nových ploch. Mohl by se pustit i do rekonstrukce zevnějšku a renovace vnitřku obchodního domu, který vypadá vedle novějšího Atria sešle. Mohl by jejich siluety i barevně sjednotit. Oživit by mohl prostor i novými obchody, Tesco by pak případně mohlo zůstat dole jen jako supermarket.

Tesco ale zřejmě zůstane v objektu zatím dál v nájmu. Například v Plzni po akvizici Tesco z obchodního domu odešlo a místo něj se volné plochy ujal Lidl.

Celá transakce koupě nového objektu se mohla vyšplhat až na půl miliardy Kč.

Obchodní dům Prior otevřel v roce 1981 a stal se se svými 7 200 m² prodejní a více než 9 000 m² užitkové plochy 4. největším obchodním domem v tehdejší ČSSR. V 90. letech zde krátce působil americký K-Mart, v roce 1998 se stalo jeho majitelem britské Tesco. Po dvaceti letech jako vlastník zdejšího domu končí.

Uzel u Tesca funguje jako přestupní bod s největší koncentrací lidí v Hradci, kteří se tu denně pohybují. Právě cesta mezi hlavním nádražím a Baťkovým náměstím u Centrálu patří mezi hlavní pěší proudy ve městě.

Atrium bylo otevřeno v roce 2009 a co do velikosti jde o třetí největší centrum v Hradci.

Už delší čas se spekuluje o prodeji budovy hypermarketu Tesco v Hradubické obchodní zóně, který společnost Tesco vyčlenila z celku k možnému budoucímu prodeji jako samostatný subjekt.

Naposledy se v Hradci klasický hypermarket postavil v roce 2004, kdy otevřel Kaufland, od té doby vznikla řada menších diskontů a jiných prodejen. Dalšími hypermarkety mohou být do několika let druhý Kaufland u Milety a také řetězec Globus, který o Hradec delší čas usiluje. Jeho příchodu, i když je tu již mnoho marketů, jsou lidé ve velké míře nakloněni.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Slavnostní otevření nové cyklostezky Hradec Králové - Vysoká nad Labem proběhne v sobotu 6. dubna ve Vysoké. Stezka…
  Do Hradce se chystá do roka a půl vstoupit nábytkářský řetězec KIKA, pro který to bude již desátá pobočka v ČR. V H…
  Stavební odbor v Hořicích poslal do Hradce příznivou zprávu. Nově vydané územní rozhodnutí ke křižovatce Mileta, o…
  Začala stavební sezóna. Na dálnici D35 byla zahájena výstavba v úseku Opatovice n/L - Časy dlouhém 12,6 km. Přes úz…

  9.458

  1.088

  1.022


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ