..

HRADEC KRÁLOVÉ – Britský řetězec Tesco podle informací deníku E15 již prodal svůj obchodním dům v centru Hradce. O tom, že se chystá jeho prodej, jsme informovali v loňském roce. OD Tesco koupila společnost Amádeus Real, která je vlastníkem sousedního centra Atrium. Jde o logický krok, oba objekty může nový vlastník lépe vzájemně spojit.

Na Atrium navíc dopadla v posledních měsících konkurence z otevření nedalekého Auparku, někteří nájemci přešli právě sem.

K dispozici bude mít nový majitel nyní daleko více místa pro rozvoj nových ploch. Mohl by se pustit i do rekonstrukce zevnějšku a renovace vnitřku obchodního domu, který vypadá vedle novějšího Atria sešle. Mohl by jejich siluety i barevně sjednotit. Oživit by mohl prostor i novými obchody, Tesco by pak případně mohlo zůstat dole jen jako supermarket.

Tesco ale zřejmě zůstane v objektu zatím dál v nájmu. Například v Plzni po akvizici Tesco z obchodního domu odešlo a místo něj se volné plochy ujal Lidl.

Celá transakce koupě nového objektu se mohla vyšplhat až na půl miliardy Kč.

Obchodní dům Prior otevřel v roce 1981 a stal se se svými 7 200 m² prodejní a více než 9 000 m² užitkové plochy 4. největším obchodním domem v tehdejší ČSSR. V 90. letech zde krátce působil americký K-Mart, v roce 1998 se stalo jeho majitelem britské Tesco. Po dvaceti letech jako vlastník zdejšího domu končí.

Uzel u Tesca funguje jako přestupní bod s největší koncentrací lidí v Hradci, kteří se tu denně pohybují. Právě cesta mezi hlavním nádražím a Baťkovým náměstím u Centrálu patří mezi hlavní pěší proudy ve městě.

Atrium bylo otevřeno v roce 2009 a co do velikosti jde o třetí největší centrum v Hradci.

Už delší čas se spekuluje o prodeji budovy hypermarketu Tesco v Hradubické obchodní zóně, který společnost Tesco vyčlenila z celku k možnému budoucímu prodeji jako samostatný subjekt.

Naposledy se v Hradci klasický hypermarket postavil v roce 2004, kdy otevřel Kaufland, od té doby vznikla řada menších diskontů a jiných prodejen. Dalšími hypermarkety mohou být do několika let druhý Kaufland u Milety a také řetězec Globus, který o Hradec delší čas usiluje. Jeho příchodu, i když je tu již mnoho marketů, jsou lidé ve velké míře nakloněni.


  DEJTE NÁM LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Až 7. zápas rozhodne sérii mezi Libercem a Hradcem. Ten si připisuje historický úspěch, když poprvé vyhrál pod Ješt…
  Výhra v derby! Fotbalisté Hradce vyhráli v Pardubicích 0:1 po gólu Schwarze. Takové vítězství nejenže potěší, ale m…
  Ukrajinské letectvo pošle na 25. ročník CIAF do Hradce Králové dva letouny Su-27 v doprovodu transportního Iljušina…
  Hradecké muzeum se na rok a půl uzavřelo. Proběhne komplexní rekonstrukce budovy, po otevření bude umožněn výhled n…

  8.210

  946

  620


  / STREAM  98 %

  97 %

  97 %

  96 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  92 %

  90 %

  88 %

  87 %


  Digitální planetárium (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 3 %)

  Nové Kukleny (- 1 %)

  Univerzita Karlova (+ 1 %)

  Žižkovy sady (- 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 3 %)

  Jižní spojka (+ 4 %)

  Klinika čínské medicíny (+ 2 %)

  Západní město (+ 6 %)

  Nový most přes Orlici (+ 3 %)

  Další projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ