Záchranná služba

HRADEC KRÁLOVÉ – Záchranná služba měla perné úterý, kvůli zvracením a průjmům svážela jednoho pacienta za druhým. Na emergency se tak dostavilo více než 40 osob kvůli intoxikaci z jídla, které snědli v jednom z hradeckých rychlých občerstvení v centru města. Pravděpodobně se jednalo o tortillu, kebab či gyros. Někteří skončili na infekčním oddělení.

Lidé s lehčím průběhem obtíží zůstali na nějakou dobu na pohotovosti, zdravotníci jim nasadili kapačky. Ti s horším průběhem intoxikace si převzalo lůžkové oddělení infekčního pavilonu, kde se o ně postaral odborný tým zdejší kliniky, který je na takové věci připraven. Podobný nápor pacientů s tak akutními problémy nemocnice dlouho nepamatuje, vše ale zvládla a nemusela zavést ani krizový plán.

Lidé si stěžovali na křeče, zvracení a následný průjem, vše přišlo během chvíle, intoxikace jídlem tak musela být veliká. Nejpravděpodobněji se jednalo o tortillu plněnou masem.

Na případ jako první upozornila ve večerních zprávách FTV Prima. Následně lékaři kontaktovali hygienickou stanici, která provedla v rychlém občerstvení kontrolu podávaného jídla, stěry a provozovnu již uzavřela. Dle informací se mělo jednat o bistro Maxim Grill House v ulici V Kopečku.

Podle televize se tam během pondělí a úterý mohlo najíst 100 a více lidí. Většinou se intoxikace projevila už po několika málo hodinách od požití jídla, maximálně do 24 hodin. Někteří z nakažených třeba zatím nemuseli vyhledat odbornou pomoc zdravotníků, proto otrávených mohlo být i více. Je možné, že ještě řada lidí může vyhledat nemocniční péči.

Všem pacientům by se do několika hodin, maximálně dnů, mělo udělat lépe. Více informací k případu najdete v aktualizovaném článku ZDE.

Současná budova infekčního oddělení by v příštích letech měla projít rekonstrukcí, kvůli rostoucímu počtu různých infekčních onemocnění. Pavilon je totiž notně zastaralý a nebyl ještě modernizován.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Do Hradce dorazilo první sněžení. Meteorologové varují i před tvorbou ledovky. Aktuální snímek z vodojemu na Novém…
  Muzejní adventní trh letos bude na jiném místě, kvůli rekonstrukci budovy muzea. Přesouvá se na náměstí Svobody a d…
  V lyžařském areálu Černá hora - Pec začalo zasněžování sjezdovek, teplota se drží pod nulou. V týdnu má padat i pří…
  Koridor u Pardubic se zastavil kvůli několika problémům: porucha Praha-Velim, výluka u Kolína, porucha vlaku cizího…

  9.264

  1.034

  970


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  Letecký terminál

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI