Z kytiček na Velkém náměstí zbyla jen hlína / Foto: H. Bednářová

HRADEC KRÁLOVÉ – Takzvaný a přesným slovem vyjádřený „guerilla gardening“ vzbudil u veřejnosti velký ohlas. Nyní jsou ovšem záhonky prázdné a pouze s hlínou, někdo je před pár dny z místa odstranil. Radnice, která chce roky provést rekonstrukci, snahu občanů podporuje, technické služby uvádí, že s tím nemají nic společného, lidé pátrají po tom, kdo novou pýchu města odstranil.

„Technické služby Hradec Králové podporují snahu města zrekonstruovat Velké náměstí v Hradci Králové. S ohledem na připravovanou celkovou rekonstrukci nejsou prováděny opravy povrchu na stávajícím parkovišti, neboť vkládání finančních prostředků do takových oprav by bylo plýtváním veřejnými prostředky. Nově opravené povrchy by totiž při rekonstrukci přišly nazmar. Naše organizace vítá každou občanskou aktivitu směřující k celkové opravě náměstí a i když se podobných aktivit městská organizace nemůže přímo účastnit, v žádném případě nebyla tím, kdo by tuto iniciativu hatil,“ uvádí v prohlášení technické služby.

Občané se ale zřejmě nenechají zastrašit a nové kytičky tam budou sázet i dle reakcí dál, byť se někdo pokouší jejich snahu o zkrášlení historického středu města, blokovat.

Naštěstí rajče a pár kytiček nájezd přežil a jsou umístěny na kraji parkoviště. Je otázkou, zda se jednalo o koordinovanou akci, či nájezd vandalů. Vždy se najde někdo, komu taková činnost, která chtěla upozornit na tristní stav náměstí, může vadit.

„Technické služby Hradec Králové neiniciovaly a ani neprovedly odstranění květin z Velkého náměstí, které upozorňovaly na velmi špatný stavebně technický stav tohoto náměstí. Budeme doufat, že tato aktivita padne na živnou půdu a že se aktivisté, kteří brojí proti opravě našeho historického centra, chytí za nos a vezmou na vědomí, že zde žijí i lidé, kteří by opravu náměstí uvítali,“ dodávají TSHK.

Magistrát by měl možná před Velké náměstí umístit ceduli, že je zde jízda doporučena pouze pro SUV, tanky a jiná obrněná vozidla. Bizarní by mohlo být třeba, že by si zde Škoda Auto vytvořila vývojové centrum pro testování svých nových SUV. Povrch náměstí je totiž značně variabilní a k testování vozů ideální.

Tu je výmol, o kus dále kombinace asfaltu a dlažebních kostek, kolem morového sloupu roste roští, vozovka je na některých místech propadlá, někde chybí úplně všechno a je tam jen díra s kytičkou, nově už jen hlína.

Dokonce se u historické kašny na sousedních lavičkách objevily i cedulky s bývalými představiteli města jako byl starosta Ulrich apod., aby se lidé s nimi mohli podívat na současný stav historického středu města, který by měl být výkladní skříní. A snad jednou bude.

Zatím je ale dostatek času na výsadbu květinové zahrádky.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Fotbalisté chtějí v novém ročníku 2. ligy hrát co nejvýše, větší prostor dostanou mladí a odchovanci. Nej…
  Nová cyklostezka, která propojí v první etapě městské čtvrti Pouchov a Piletice, získala v tomto úseku stavební pov…
  V září by měl v Hradci otevřít nový sportovní areál, který vyrůstá v Třebši. Bude v něm několik hřišť, wellness, re…
  Mimořádné prázdninové zastupitelstvo se sejde 17. července kvůli stavbě fotbalové arény. Bude se schvalovat druh, r…

  8.562

  968

  766


  . / STREAM  98 %

  97 %

  96 %

  94 %

  94 %

  93 %

  92 %

  92 %

  91 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (+ 4 %)

  Regionální sídlo ČSOB (+ 1 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (+ 1 %)

  Sídlo Lesy ČR (+ 0 %)

  Univerzita Karlova (+ 0 %)

  Jižní spojka (+ 2 %)

  Západní město (+ 4 %)

  Obytný blok Koruna (+ 6 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Vysokorychlostní trať

  Letecký terminál

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ