HRADEC KRÁLOVÉ – V západní části Hradce při silnici I/11 by se měla ve druhé polovině léta otevřít nová čerpací stanice s restaurací EB Diners v takzvaném retro stylu Ameriky 50. let. O otevření jsme informovali již zkraje tohoto roku, nakonec se všechna povolení protáhla na více než půlrok. Poslední povolení souvisí s úpravou provozu a dopravním značením k areálu.

Společnost o předpokládaném otevření ve druhé polovině léta informovala na svých stránkách. Je vyvěšena také nabídka práce do nové čerpací stanice i na pozice do dineru.

„Pro všechny příznivce, kteří už déle čekají na otevření EB Diners v Hradci Králové, máme dobrou zprávu, ve druhé polovině tohoto léta by již mělo být otevřeno“ uvedl gastronomický koncept, ale přesné datum ještě není známo.

Typově podobné burgery, které se zde budou podávat, se nacházejí na jídelních lístcích v Hradci v řadě podnicích, třeba v Burgrárně, na Palmovce či v Localisu. V dineru je to rozšířeno ještě o dobový interiér s atmosférou staré Ameriky a nabídkou dalších specialit jako grilovaná žebra, steaky, šejky, sendviče, polévky apod.

„Koncept dineru je v Česku poměrně nový, často nejsou provozovny koncipovány u silnice, ale pouze s tímto tématem pracují,“ řekl designer podniku Tomáš Dočkal.

Čerpací stanice s dinerem je umístěna ve Svobodných Dvorech na straně cesty od kruhového objezdu u ČKD směrem do Kuklen k dálnici D11.

Servíruje se zde jídlo od snídaní, přes obědy až po pozdní večeře, vše doplňují krásné servírky v kostýmech, chrom a nerez, art deco elementy, formica na stolech, sedačky z autobusu a v neposlední řadě styl 1950 USA, kdy dinery zažívaly největší boom a tvořily součást americké kultury a historie a definovaly standard kvalitních fast-foodů pro celý svět.

Hradecký diner roste již přes rok, dlouhou ale čekal na všechna povolení, o tom by mohl vyprávět i řetězec CrossCafe, který chtěl mít provozovnu na rušné Koutníkově ulici. Už před mnoha týdny tam zmizela i původní reklama upozorňující na nový CrossCafe Drive.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Společnost zahájila v Hradci Králové v lokalitě Aldis výstavbu regionálního centra, které pojme až tisíc z…
  Festival Rock for People oslaví příští rok 25 let existence. V advetním kalendáři otevírá denně nová jména. V hrade…
  Most ve Svinarech se v prosinci neotevře, počasí neumožní dodělat závěrečné práce na betonu v požadované kvalitě. O…
  Klicperovo divadlo uvedlo ve svém repertoáru hru s takovým pěkným názvem Republika Králové, která pojednává o Hradc…

  9.294

  1.036

  978


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  Letecký terminál

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI