Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – V západní části Hradce při silnici I/11 by se měla ve druhé polovině léta otevřít nová čerpací stanice s restaurací EB Diners v takzvaném retro stylu Ameriky 50. let. O otevření jsme informovali již zkraje tohoto roku, nakonec se všechna povolení protáhla na více než půlrok. Poslední povolení souvisí s úpravou provozu a dopravním značením k areálu.

Společnost o předpokládaném otevření ve druhé polovině léta informovala na svých stránkách. Je vyvěšena také nabídka práce do nové čerpací stanice i na pozice do dineru.

„Pro všechny příznivce, kteří už déle čekají na otevření EB Diners v Hradci Králové, máme dobrou zprávu, ve druhé polovině tohoto léta by již mělo být otevřeno“ uvedl gastronomický koncept, ale přesné datum ještě není známo.

Typově podobné burgery, které se zde budou podávat, se nacházejí na jídelních lístcích v Hradci v řadě podnicích, třeba v Burgrárně, na Palmovce či v Localisu. V dineru je to rozšířeno ještě o dobový interiér s atmosférou staré Ameriky a nabídkou dalších specialit jako grilovaná žebra, steaky, šejky, sendviče, polévky apod.

„Koncept dineru je v Česku poměrně nový, často nejsou provozovny koncipovány u silnice, ale pouze s tímto tématem pracují,“ řekl designer podniku Tomáš Dočkal.

Čerpací stanice s dinerem je umístěna ve Svobodných Dvorech na straně cesty od kruhového objezdu u ČKD směrem do Kuklen k dálnici D11.

Servíruje se zde jídlo od snídaní, přes obědy až po pozdní večeře, vše doplňují krásné servírky v kostýmech, chrom a nerez, art deco elementy, formica na stolech, sedačky z autobusu a v neposlední řadě styl 1950 USA, kdy dinery zažívaly největší boom a tvořily součást americké kultury a historie a definovaly standard kvalitních fast-foodů pro celý svět.

Hradecký diner roste již přes rok, dlouhou ale čekal na všechna povolení, o tom by mohl vyprávět i řetězec CrossCafe, který chtěl mít provozovnu na rušné Koutníkově ulici. Už před mnoha týdny tam zmizela i původní reklama upozorňující na nový CrossCafe Drive.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Sklady na okraji Hradce, které už 4 roky stojí bezprizorně nedostavěné, se možná blíží k rozlousknutí v podobě smír…
  Před fakultní nemocnici se ještě letos vrátí semafory. Při výjezdu na hlavní silnici se tvoří kolony, semafory se u…
  Hradec připravuje stavbu domu s odlehčovací službou pro osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chro…
  V únorovém čísle časopisu ČD je rubrika Cestování po ČR zaměřena na Hradecko. Je tam popsán jak Salon republiky, ta…

  9.446

  1.070

  1.016


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ