Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – Komplikace v dopravě přinesla plánovaná výluka trati v úseku z Hradce Králové do Velkého Oseka. Probíhá zde údržba a oprava kolejí, aby se udržel technický stav trati a zvýšil komfort cestování. Veškerá vlaková doprava je od 15. srpna do 8. září (včetně) vyloučena a vlaky nahrazují v celé šířce provozu autobusy. Náhradní doprava je organizována podle výlukového jízdního řádu.

„Po dobu výluky budou všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny autobusy náhradní dopravy. Upozorňujeme cestující, že některé odjezdy jsou v dřívějších časových polohách, a některé příjezdy jsou naopak v pozdějších časových polohách a není garantován přestup na navazující spoj,“ uvádějí České dráhy.

Výluka probíhá od 15. srpna do 8. září do 24:00 hod. Vlaky se tak znovu rozjedou v neděli 9. září.

Cestující proto musí sledovat informační tabule s odjezdy autobusových spojů. V případě zpoždění pak čekat na jiný navazující spoj. Rychlíkové vlaky jsou nahrazeny v úseku Hradec Králové – Poděbrady, ostatní osobní a spěšné vlaky jsou nahrazeny v jejich úsecích.

„Ve stanici Hradec Králové hlavní nádraží spoje náhradní autobusové dopravy za R vlaky odjíždějící ve XX:40 a XX:50 minutu směr Praha nečekají na žádné přípojné vlaky. Vlakové spoje směr Trutnov čekají na ND (náhradní doprava) max. 10 min. R 931, R 949, Sp 1794, Sp 1796 čeká ND max. 20 min. Toto opatření platí i pro přímé kmenové spoje linky R10 jedoucí v trati Praha – Trutnov,“ upozorňují cestující České dráhy.

Náhradní autobusová doprava stojí před hlavním nádražím na stanovišti „F“, v Kuklenách u místní základní školy, v Chlumci nad Cidlinou, Poděbradech a Velkém Oseku před železniční stanicí, v ostatních zastávkách podle údajů z výlukového jízdního řádu.

Náhradní autobusová doprava je rozdělena na několik linek dle rozvržení spojů a trasování.

Linka Z – autobusy linky Z jedou v úseku Hradec Králové hl. n. – Chlumec n/C. a opačně. Zastavují na všech zastávkách dle výlukového jízdního řádu. Spoje linky Z jsou v jízdním řádu uvedeny zelenou barvou.

Linka S – autobusy linky S jedou jako zrychlené spoje v úseku Chlumec n/C. – Hradec Králové hl.n. Zastavují pouze na vyjmenovaných zastávkách dle výlukového jízdního řádu. Spoje linky S jsou v jízdním řádu uvedeny oranžovou barvou.

Linka R – autobusy linky R jedou v úseku Hradec Králové hl. n. – Poděbrady a opačně. Nikde nestaví. Spoje linky R jsou v jízdním řádu uvedeny červenou barvou. Odjezdy jsou v dřívější časové poloze.

Linka P – autobusy linky P jedou v úseku Hradec Králové hl. n. – Poděbrady a opačně. Zastavují v Chlumci nad Cidlinou a odjezdy jsou v dřívější časové poloze. Tento spoj použijí cestující přestupující v ŽST Chlumec n/C. od Hradce Králové směr Nový Bydžov a Městec Králové. Spoj je bez přípojů v ŽST Hradec Králové hl. n. Spoje linky P jsou v jízdním řádu uvedeny hnědou barvou.

Linka C – autobusy linky C jedou v úseku Hradec Králové hl.n. – Chlumec n/C. a opačně. Spoj nečeká na žádné vlaky v Chlumci n/C.; opačně vlaky v Chlumci n/C. na spoje linky C také nečekají. Spoje linky C jsou v jízdním řádu uvedeny fialovou barvou.

Linka V – autobusy linky V jedou v úseku Chlumec nad Cidlinou – Velký Osek – (Kolín) a opačně. Zastavují pouze na vyjmenovaných zastávkách dle výlukového jízdního řádu. Spoje linky V jsou v jízdním řádu uvedeny modrou barvou.

Linka B – autobusy linky B jedou v úseku Nový Bydžov – Poděbrady a opačně bez zastávky. Spoje linky B slouží pro zajištění spojení z/do Prahy na trať 040. Přestup mezi náhradní autobusovou dopravou a vlaky tratě 040 je v Novém Bydžově. Spoje linky B jsou v jízdním řádu uvedeny olivovou barvou. Přestup mezi náhradní autobusovou dopravou a vlaky tratě 040 je v Novém Bydžově.

„Dále upozorňujeme cestující, že na trati 231 Praha – Lysá nad Labem – Kolín jsou spěšné vlaky odřeknuty bez náhrady (mimo Sp 1801) v úseku Kolín – Velký Osek a opačně, probíhá zde souběžná výluka trati,“ dodávají České dráhy.

STAŽENÍ VÝLUKOVÉHO JÍZDNÍHO ŘÁDU (PDF)


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Sklady na okraji Hradce, které už 4 roky stojí bezprizorně nedostavěné, se možná blíží k rozlousknutí v podobě smír…
  Před fakultní nemocnici se ještě letos vrátí semafory. Při výjezdu na hlavní silnici se tvoří kolony, semafory se u…
  Hradec připravuje stavbu domu s odlehčovací službou pro osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chro…
  V únorovém čísle časopisu ČD je rubrika Cestování po ČR zaměřena na Hradecko. Je tam popsán jak Salon republiky, ta…

  9.446

  1.070

  1.016


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ