Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – Tři policisté byli zraněni, řidič na útěku následně zadržen. Odpoledne v Hradci dnes vypadalo jako na divokém západě. Policisté obdrželi oznámení, že se v okolí hradeckého letiště má pohybovat kradené vozidlo. Na místo ihned vyrazily dostupné policejní hlídky. Následný střet policie s vozidlem blokoval spojnici mezi Pouchovem a silnicí na Předměřice desítky minut.

„Při příjezdu k letišti jel řidič s vozidlem vysokou rychlostí proti policejním hlídkám. Jedno z policejních vozidel zastavilo uprostřed vozovky, řidič s vozidlem Volkswagen první vozidlo protisměrem objel a za ním čelně narazil do právě přijíždějícího vozidla druhé hlídky. Sedmadvacetiletý řidič se po nehodě dal na útěk, kdy byl po pár metrech zadržen,“ uvedl policejní mluvčí Jan Čížkovský.

Dle prvotních informací dva z policistů při nehodě utrpěli lehká zranění, třetí policista utrpěl zranění vážná. Policisté tak málem kvůli bezohlednému řidiči mohli přijít o život. Zadržený muž byl následkem nehody zraněn lehce.

Na místě zasahovaly všechny záchranné složky, včetně žlutého vrtulníku Letecké záchranné služby Královéhradeckého kraje, který přistával na poli vedle nehody.

Policie odkláněla dopravu, silnice byla totiž po vážné nehodě neprůjezdná, řidiči se tak museli vracet a jet zpátky na Věkoše.

„U řidiče bylo orientačními testy vyloučeno požití alkoholu i návykových látek. Na místě bylo potvrzeno, že vozidlo bylo skutečně o tomto víkendu odcizeno v Hradci Králové. Škoda na obou zničených vozidlech je dle prvotních odhadů ve výši 350 tisíc korun,“ dodal Čížkovský.

Danou událost policie prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu násilí proti úřední osobě, kdy na tento trestný čin pamatuje trestní zákoník až šestiletým pobytem za mřížemi. Případ je předmětem dalšího šetření, právní kvalifikace tohoto případu tak nemusí být konečná.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Už i hradecká univerzita představila oficiální kolekci, tedy svůj merch. Mezi oblečením jsou mikiny, trika, kšiltov…
  Hradecký DP připravuje na sobotu 18. května akci - 70 let trolejbusů ve městě. Zve veřejnost, fanoušky i další na T…
  V Hradci by podle návrhu o přesunu některých institucí z Prahy mohlo přibýt až tisíc úředníků. Návrh zákona od…
  V hradecké části Roudnička vznikne na 20 nových rodinných domů. Území má jasně danou regulativu, díky tomu tak vzni…

  9.480

  1.114

  1.034


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ