Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – V parku Háječek na Slezském Předměstí, který je tak trochu stranou všedního zájmu a to i díky tomu, že byl dosud nepříliš udržovaný, se po revitalizaci stane park se vším všudy. Přibude lávka přes zdejší jezírko, altán, povalové chodníky mezi jezery, mlatové cesty, rozkvetlé louky i vrbový tunel. Podle projektové dokumentace je projekt opravdu propracovaný.

Park leží trochu v ústraní na okraji Slezského Předměstí. Nechodí tudy davy lidí jako v Jiráskových sadech, ale má své kouzlo, takový je park Háječek. Hlavní cestička vede kolem dětského hřiště a dvou jezírek, které obklopují cestu. Hojně se tady vyskytují kachny, lysky, které si libovolně přecházejí přes cestu, výjimečně i labutě.

Mezi hlavní charakteristické znaky patří zdejší vysoké topoly, které park ohraničují, ty ale projdou obměnou a vysadí se za ně alej nových topolů. I kvůli bezpečnosti. Proto se také i místní ulice jmenuje Topolová. Když budete mít štěstí, občas zde zahlédnete i veverky.

Nyní se chystá celoparková revitalizace, aby se park trochu provzdušnil a nebyl tak tmavým místem. Některé stromy projdou pokácením, za ně budou vysazeny totožné nebo nové, které zapadnou kompozičně do areálu. Řada jich zůstane a naopak další zase přibudou na jiných místech parku.

Cestičky v parku zůstanou ve stávající podobě, k nim ale přibude mnoho nových. Budou to cesty pokryté štěpkou, mlatové trasy, cesty vyšlapané v louce či povalový chodník, který najdete například v národních parcích, když se chodí po prknech, aby se nepoškodila okolní příroda. Ten bude veden mezi severním a jižním jezírkem.

Novinkou bude i vrbový tunel, altán u severního jezírka či lávka přes sousední jižní. Někde vyroste i dřevěné molo mezi stromy, dřevěné krmítko či hmyzí domeček.

Dětské hřiště zůstane zachováno na stávajícím místě.

Dojde také k nové výsadbě trvalek, cibulovin a keřů. Na části parku bude růst klasický trávník, některá místa budou vedena jako květnatá louka pro hmyz.

Na jednom místě budou umístěna i lana mezi stromy pro odvážlivce či štěpkované plochy s kládami. Bude toho zkrátka mnoho nového. Samozřejmostí pak budou i naučné tabule, které se budou informačně obměňovat podle typu ročního období.

Zelená oáza tak díky rekonstrukci dostane úplně nový impuls a pro obyvatele nejen Slezského Předměstí se stane vyhledávaným cílem. Park je typově podobný Šimkovým sadům, jak svým přírodním uspořádáním, tak i tím, že jsou zde umělé vodní plochy.

Nyní probíhá veřejná zakázka na zhotovitele stavby.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Už i hradecká univerzita představila oficiální kolekci, tedy svůj merch. Mezi oblečením jsou mikiny, trika, kšiltov…
  Hradecký DP připravuje na sobotu 18. května akci - 70 let trolejbusů ve městě. Zve veřejnost, fanoušky i další na T…
  V Hradci by podle návrhu o přesunu některých institucí z Prahy mohlo přibýt až tisíc úředníků. Návrh zákona od…
  V hradecké části Roudnička vznikne na 20 nových rodinných domů. Území má jasně danou regulativu, díky tomu tak vzni…

  9.480

  1.114

  1.034


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ