Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – Pod mimoúrovňovou křižovatkou v Kuklenách se sešli předseda vlády Andrej Babiš ve slušivé žluté bundě s reflexními prvky, ministr dopravy Dan Ťok v černém, primátor Hradce Zdeněk Fink v béžovém kabátku a hejtman kraje Jiří Štěpán v saku, aby po 22 letech příprav zahájili stavbu úseku dálnice D11 z hradeckých Kuklen do Smiřic.

„Je skvělé, že dnes začínáme tuto stavbu z Hradce Králové směrem na sever. Základní páteřní síť mohla být ale hotová už dávno, do Hradce to trvalo 37 let. Stavět dálnice v dnešní legislativě ovšem není jednoduché, v některých případech jako třeba s vysokorychlostní železnicí jsme zaspali dobu, nebyla dříve vize. Nemluvě o trase D35 z Hradce do Olomouce, to je jak v Praze Legerova ulice,“ prohlásil na tiskové konferenci po zahájení výstavby předseda vlády Andrej Babiš.

„Chtěl bych poděkovat, že se podařilo zahájit výstavbu už letos na podzim. Příprava tohoto úseku 22 let je zkrátka ostuda. Všechny další úseky D11 z Jaroměře do Polska jsou dnes v intenzivní přípravě,“ oznámil ministr dopravy Dan Ťok.

„Jsem nesmírně rád, že se nám povedlo nalézt dohodu s občany kolem dálnice i s občanským sdružením Děti Země a tuto významnou dálniční stavbu zahájit. V současné době máme tedy ve výstavbě již 23 kilometrů dálnice D11 od Hradce Králové až do Jaroměře. Poslední dva chybějící úseky, které dovedou dálnici na státní hranici s Polskem, bychom rádi zahájili nejpozději v roce 2022“, okomentoval zahájení výstavby dalšího úseku dálnice D11 generální ředitel ŘSD Jan Kroupa.

Kolem Kuklen i Svobodných Dvorů jsou již připraveny stavební stroje, některé na stavbu najíždějí a zbytek už začal s výstavbou. Auta by mohla po dálnici až za Jaroměř dojet v roce 2022, předpoklad otevření je zatím prosinec 2021.

Výstavba může letos začít hlavně díky dohodě s organizací Děti Země, jinak by se zřejmě koplo do země až na jaře 2019.

Stavba řeší pokračování dálnice D11 od Hradce Králové severním směrem na Polsko. Spolu s navazujícím úsekem mezi Smiřicemi a Jaroměří, který byl zahájen v květnu letošního roku, odvede dálnice dopravu z dnes již kapacitně nedostačující silnice I/33 v úseku Hradec Králové – Jaroměř. Po jejím dokončení dojde v okolních obcích ke snížení hlukové zátěže, imisí z dopravy a vysokého rizika dopravních nehod a úrazů.

Dálnice D11 Praha – Hradec Králové – Jaroměř – Trutnov – st. hranice je vyprojektována v celkové délce 151,4 km. V současné době je v provozu úsek Praha – Hradec Králové. Dálnice D11 je součástí mezinárodní silnice E67 Varšava – Praha a také součástí globální sítě TEN-T evropského dopravního koridoru Paříž – Norimberk – Plzeň – Praha – Hradec Králové – Vratislav – Varšava – Brest – Moskva, který spojuje západní a východní Evropu.

Zhotovitelem tohoto úseku bude sdružení firem EUROVIA – METROSTAV – SWIETELSKY, cena stavby podle smlouvy je 2 594 mil. Kč bez DPH, výstavba by se měla dokončit za 44 měsíců.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Rok 2000 a na hradecké letiště dosedá na CIAF strategický bombardér Tu-22 a jedna stíhačka za druhou. Zlaté časy le…
  Autobusový dopravce spustil novou mezinárodní linku do Krakova. Zelené autobusy vyjíždějí z Prahy přes…
  Hradec vypsal výběrové řízení na stavbu fotbalového stadionu. Celý svět je v očekávání, zda se městu zakázka podaří…
  Betonové monstrum přes prázdniny padne. Do konce srpna by se měl vybydlený panelák zdemolovat. Budova chátrala přes…
  Opět po roce v Hradci na okruhu oblíbená hra s řidiči “Ty troubíš my pijem”, na místě s přibývajícím troubením pano…

  9.602

  1.174

  1.086


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ