Startovací byty na Podzámčí

HRADEC KRÁLOVÉ – Zájem mladých lidí o startovací byty předčil nejen naše očekávání, ale ukázal, že město v bytové politice selhalo. Jednak se staví málo bytů a i když se staví, tak je to pořád málo a v druhé řadě město byty pro mladé za posledních 8 let opomíjelo. Proto Hradci klesá každý rok počet obyvatel a populace stárne, nelze se pak divit, že se populačně dotahují Pardubice.

Představitelé města, kteří vzejdou z voleb, by se měli zaměřit na to, aby mladí lidé z města neodcházeli jinam a dal se tu pořídit slušný byt, na který nebude tak dlouhá fronta „jako ráno u Kauflandu“.

Mnoho stran má naštěstí bytovou výstavbu ve svém programu a prioritách, někteří přímo v režii města, jiní s podporou developerů a další s poskytnutím vhodných pozemků pro byty.

Obnovení klasické bytové výstavby ve městě, dále startovacího bydlení, bydlení pro seniory nebo hendikepované, tak bude jedna z hlavních priorit města na další roky.

O 46 bytů projevilo zájem 1123 mladých lidí, což je až astronomické číslo. Pro lepší představu převyšuje poptávka nabídku o 2441 procent. Z toho 968 žádostí přišlo na byty 2+kk a 155 žádostí na byty 1+kk. Uspěje bohužel jen zlomek z nich, otázkou pak je, kam se zbylých 1077 lidí nastěhuje.

Oproti roku 2016 město zaznamenalo o 308 přihlášek víc, nezbývá než všem, co podali žádost o byt, popřát hodně štěstí při losování.

Magistrát by například mohl uvolnit pozemky pro výstavbu bytů za Piletickým potokem u bývalé Gumovky a v sousedství areálu dopravního podniku. Pozemky zde patří městu, pro představu jsme pro naše čtenáře udělali vizi toho, jak by taková zástavba v této lokalitě mohla vypadat a výsledek je představený níže, studie se nám myslíme docela povedla.

Je zde umístěno na 54 bytových domů různých velikostí (počet pater, bytů apod.) a dispozic, v přízemí některých jsou i místa pro obchody, kavárny apod., červenými body jsou vyobrazeny zastávky MHD, jsou zde také parková prostranství s jezírky propojenými do Piletického potoka a silniční propojka jižně ke Kauflandu. Území je pak propojeno mezi Slezským Předměstím a cestou na Věkoše.

Studie zástavby za Piletickým potokem podle HKCITY / Autor: HKCITY s podklady Mapy.cz


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Hradec vyhlásil soutěž na inteligentní dopravní systém. Ten v sobě bude zahrnovat řízení křižovatek, výměnu semafor…
  I když dohoda o brexitu nedopadla, britské Tesco už v Hradci dočasný exit chystá. V půlce února zavře na několik mě…
  Na horách v kraji leží vydatné zásoby sněhu: Labská bouda 215 cm, Sněžka 207 cm, Luční bouda 192 cm a Deštné v Orl.…
  Dopravní podnik navýšil počty cestujících v loňském roce o 400 tisíc na více než 37 milionů. A to i přes zrušení ob…

  9.376

  1.056

  982


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ