Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – Mekka taneční zábavy v Hradci prozatím končí. Známý a zavedený noční klub v centru Hradce je na prodej. NOX Club patřil mezi nejčastěji navštěvované noční podniky, jeho historie sahá až do roku 2000, tehdy začal pod jménem Music Club 21, jako NOX byl otevřen až v září 2013 v novém provedení. Společnost provozující klub o tom informovala na svých stránkách.

V Hradci má ještě jeden klub La Fabrique na Pospíšilově třídě, který ale bude fungovat dál, končí pouze NOX, který je už předmětem nabídky v realitní kanceláři. Cena za prodej klubu o ploše 289 metrů čtverečních není uvedena.

„Omlouváme se, ale klub je uzavřený, otevřeno je v pouze v případě mimořádné akce. Zábava se tak přesunuje do klubu La Fabrique,“ informuje klub NOX.

Obvyklým prvkem programu byla komerční electronic dance music, POP či R’n’B music, vždy v jiném podání z mnoha DJs vystupujících po celé ČR. Otevřeno bylo obvykle od středy, kdy byla na programu studentská akce, do soboty. Pořádali se zde také oslavy narozenin, rozlučky se svobodou či firemní večírky s rautem.

Klub je zajímavý především svým prostorem, a to zejména obloukovými klenbami, také oválným barem rozděleným do pěti sekcí a VIP sezením.

Výhodou byla blízkost centra města, univerzitních kolejí, navíc tady nedocházelo k rušení nočního klidu, jelikož okolo nikdo nebydlí.

Podobný konec už potkal třeba vyhlášený klub Event v Malšovicích či Eden na hlavním nádraží, jejichž největší sláva byla po novém tisíciletí do roku 2009. S příchodem sociálních sítí se mladí lidé přesunuli spíše na web, návštěvníci těchto podniků tak pomalu ubývají.

Změnu se pokusil před rokem nastartovat nový hradecký klub, zatím největší, který kdy ve městě otevřel – Denoche Music Hall za Kauflandem, který staví na různorodém programu. Jeho vzorem jsou španělské podniky na Ibize. V jeho programu do konce roku bude třeba říjnové vystoupení Culture Beat a Verony, také Miro Žbirky s křestem CD, dále koncerty Rybičky 48, Mňága a Žďorp, Eddie Stoilow a řada dalších akcí.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Sklady na okraji Hradce, které už 4 roky stojí bezprizorně nedostavěné, se možná blíží k rozlousknutí v podobě smír…
  Před fakultní nemocnici se ještě letos vrátí semafory. Při výjezdu na hlavní silnici se tvoří kolony, semafory se u…
  Hradec připravuje stavbu domu s odlehčovací službou pro osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chro…
  V únorovém čísle časopisu ČD je rubrika Cestování po ČR zaměřena na Hradecko. Je tam popsán jak Salon republiky, ta…

  9.446

  1.070

  1.016


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ