Přidat na Seznam.cz  

Zimní stadion

HRADEC KRÁLOVÉ – Páteční večer bude patřit ve východních Čechách hokejovému svátku. Derby bude sledovat plná aréna, dva dny před zahajovacím buly bylo utkání vyprodáno. Podle statistik zvítězilo šestkrát Dynamo, 14x se radoval z výhry Mountfield HK. Loni to bylo na zápasy ale 2:2. Rivalitu obou klubů snese jen přirovnání jako Sparta či Slavia nebo Real Madrid versus Barcelona.

„Na očekávané večerní hokejové derby královéhradeckého celku Mountfield HK s HC Dynamo Pardubice, se připravují i královéhradečtí policisté. Výkon služby bude přiměřeně posílen jak v centru města, tak v okolí zimního stadionu, kde budou působit policisté pořádkové jednotky, dopravní policisté, kriminalisté a antikonfliktní tým,“ sdělila policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Na derby se pilně připravují také fanoušci obou týmů, dělají si chorea a ladí pokřiky, jako jejich oblíbené Pardubice u Hradce nebo My ten perník stejně nežereme apod. Pardubáci mají zase napsán v kalendáři výjezd Mechoff.

Do zápasu jdou oba kluby po prohraných utkáních. Hradec v Boleslavi prohrál 4:1, to Pardubice doma vybouchly s Vary 1:7! Fanoušci Dynama to komentovali slovy, že v tom případě do Hradce nemá cenu ani jezdit. Podle sportovního manažera Pardubic nemá ale derby favorita.

„Derby nemá favorita, věřím, že špatná série pro nás skončí, že v Hradci Králové předvedeme lepší výkon. Nálada v týmu není tak špatná, abychom se z toho nevzpamatovali. Je před námi další zápas, do něj dáme všechno! Věříme, že se nám derby povede,“ prozradil sportovní manažer Dynama Pavel Marek.

Navíc po sérii špatných výsledků u Pardubic skončil trenér Miloš Holaň, tým dočasně povedou Břetislav Kopřiva s asistentem Otakarem Janeckým. Změna na trenérském postu občas dokáže jakýkoliv tým probudit.

Prvním počinem k úspěchu má být i příchod tří mladých hráčů z Omsku, se kterým mají Pardubice nově uzavřenou úzkou spolupráci, Dynamu pomohou obránce Ilja Děrvuk a útočníci Anton Kovaljov a Dmitrij Žukenov.

Hradec má sice svoji stálou sestavu, i když na měsíční hostování přišel před derby z Komety Brno mladý útočník Václav Karabáček.

Uvidíme na kolik procent se bude chtít Hradec přiblížit loňskému ročníku a prvnímu podzimnímu derby, tehdy totiž přejel Dynamo vysoko 6:0.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Sklady na okraji Hradce, které už 4 roky stojí bezprizorně nedostavěné, se možná blíží k rozlousknutí v podobě smír…
  Před fakultní nemocnici se ještě letos vrátí semafory. Při výjezdu na hlavní silnici se tvoří kolony, semafory se u…
  Hradec připravuje stavbu domu s odlehčovací službou pro osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chro…
  V únorovém čísle časopisu ČD je rubrika Cestování po ČR zaměřena na Hradecko. Je tam popsán jak Salon republiky, ta…

  9.446

  1.070

  1.016


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ