Novoroční ohňostroj

HRADEC KRÁLOVÉ – Víkendový program oslav významného dne v historii Československé republiky vyvrcholí ohňostrojem z Bílé věže, který budou moci lidé sledovat z Velkého náměstí a řady míst v Hradci Králové. Ohňostroj ke 100 letům republiky proběhne v neděli 28. října od 18 hodin. Předtím bude ještě další bohatý program na Masarykově náměstí.

„Ohňostroj se stane vyvrcholením oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu. Návštěvníkům doporučujeme na místo konání přijít nejméně o 15 minut dříve,“ informuje Hradecká kulturní a vzdělávací společnost.

Kvůli oslavám se posunul i hokejový zápas se Spartou Praha, který měl původně začínat v 18 hodin, nově zápas začne v 18:30.

„Duel s Pražany začne speciálně až v 18:30, aby jeho návštěvníci mohli nejprve zhlédnout ohňostroj a pořádně si užít slavnosti ve městě, po nichž mohou zamířit rovnou do hokejové arény. Před startem duelu pak zazní československá státní hymna, k vidění budou legendy královéhradeckého hokeje,“ uvedl novinku Mountfield HK.

Během neděle budou na Masarykově náměstí probíhat od 9 do 16 hodin trhy lidové tvorby a uměleckých řemesel. Od 14 hodin tam začne slavnostní program, zahrají JH Big Band, Dechový orchestr města Hradce Králové nebo kapela Klapeto se svými písničkami právě z období vzniku republiky. Představí se cvičenci z hradecké Sokola a součástí bude i tradiční slavnostní akt s udělením medailí města Hradce Králové, který je časově na programu v 15 hodin.

Až do 28. října bude speciálně nasvícena také bývalá královéhradecká radnice na Velkém náměstí v barvách české trikolory.

Důležité je si správně nařídit čas, ze soboty 27. na neděli 28. 10. se posunuje ze 3 na 2 hodiny, tak ať něco ve slavnostní den nezameškáte.

Počasí by ale příliš reprezentativní být nemělo, podle předpovědi má být pouze okolo 6 stupňů a zataženo s občasným deštěm.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Do Hradce dorazilo první sněžení. Meteorologové varují i před tvorbou ledovky. Aktuální snímek z vodojemu na Novém…
  Muzejní adventní trh letos bude na jiném místě, kvůli rekonstrukci budovy muzea. Přesouvá se na náměstí Svobody a d…
  V lyžařském areálu Černá hora - Pec začalo zasněžování sjezdovek, teplota se drží pod nulou. V týdnu má padat i pří…
  Koridor u Pardubic se zastavil kvůli několika problémům: porucha Praha-Velim, výluka u Kolína, porucha vlaku cizího…

  9.264

  1.034

  970


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  Letecký terminál

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!
  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI