Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – Jestli je něco Salon republiky, tak tohle tedy vážně ne. Ani ikonická lízátka ten chudobný pohled nezachrání. Pro fotbalové fanoušky, kteří v televizi sledovali fotbal a protilehlou opuštěnou tribunu, která působí až depresivním dojmem, byl obraz stadionu bídný. A fanoušky Votroků už tento stav unavuje, řada jich přestala chodit a přijdou pouze, až bude stát nový.

I když klub hraje na čele druhé ligy, zástupy fanoušků se tenčí, ve spartánských podmínkách, to ani jinak nejde. Naproti stojí prázdný svah zeminy, nahoře rezaví střecha a dívat se na hřiště dalekohledem, to je už pro opravdové fajnšmekry.

„Zatím se tady v Hradci trochu bojíme, fanoušků příliš nedorazilo,“ zhodnotil na začátek utkání komentátor ČT Sport David Kalous.

Protilehlá tribuna se zbourala už před rokem a ještě minimálně půl roku bude vypadat podobně. Nyní probíhá druhé výběrové řízení, které už snad dopadne podle představ a správně. To první totiž muselo být ukončeno z technických důvodů, podle ideální verze by se měla vybrat stavební společnost a na jaře 2019 se začne s výstavbou. Termínů v historii už ale bylo tolik, že je tomu těžké stále věřit.

Jasno totiž nemá ani nová koalice, která se ustavila v týdnu, částka za zhruba 550 mil. Kč, kterou bude nový stadion stát, se jí zdá příliš vysoká. Čekají na realizaci i ostatní projekty, které jsou neméně důležité, stadion se ovšem slibuje Hradečanům už 30 let. Je možné, že projekt ještě dozná nějakých změn.

Nejideálnějším řešením by bylo, když je nyní ve vedení města hnutí ANO, pokusit se vyjednat na svém ministerstvu ty slibované dotace pro nový fotbalový stánek. Za ty několikaleté útrapy fanoušků a nefotbalové podmínky, by si to Hradec docela i jednou zasloužil, mít pořádný stadion, který nebude pro smích a zároveň i k pláči.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V centru Hradce začne motoristům od úterý 4. června sloužit nový čtyřpodlažní parkovací dům pro 284 automobilů. Nah…
  Výsledky voleb do Evropského parlamentu za Hradec: ANO 21,36 %, Piráti 15,32 %, ODS 14,85 %, STAN+TOP 09 13,16 %, S…
  Hradecký stadion hrůzy přežil další sezónu, pomalu se z něj stává historický artefakt. Snad alespoň rezavá střecha…

  9.552

  1.152

  1.070


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ