Přidat na Seznam.cz  

Nová podoba OC ATRIIUM / Foto: Viktoria

HRADEC KRÁLOVÉ – V Hradci se chystá velká proměna retailového trhu, v roce 2019 se obchodní dům Tesco na několik měsíců uzavře, aby mohla vzniknout přeměna do nového obchodního centra se 100 jednotkami, 20 tisíci metry čtverečními a novým názvem OC ATRIIUM, dvě I tam jsou správně. Konkurence to bude především pro nedaleký Aupark, který otevřel v roce 2016.

„V roce 2019 proběhne kompletní rekonstrukce celého OD Tesco, ze kterého bude vybudováno nové moderní čtyřpodlažní obchodní centrum. Z ulice Dukelská bude realizován nový společný vstup pro OD Tesco a sousední OC Atrium a vytvořeno tak jedno velké obchodní centrum ATRIIUM se zhruba 100 jednotkami o rozloze cca 20.000 m2,“ uvádí společnost Viktoria, která oba domy spravuje.

Pro srovnání dnes má Atrium rozlohu necelých 7.000 m2, Aupark 21 tisíc a Futurum 35 tisíc m2, což ho řadí na první příčku, co do velikosti ve východních Čechách.

Předtím patřilo Atrium společnosti Amádeus Real, která ho v roce 2009 vystavěla, jeho kapacita a velikost ale nebyla taková, aby přitáhla známější značky, dříve na tomto místě stála tržnice. OD Tesco pak patřilo britské společnosti Tesco. Oba objekty jsou nyní již v rukou brněnské společnosti Viktoria, která má s objekty smělé plány.

Příští rok tak po zhruba půlroční přestavbě vznikne spojený objekt, ve kterém bude stále Tesco umístěno, zřejmě ale pouze s potravinami v dolní části. Horní část zůstane už pouze pro další nájemce z řad různých obchodů jako pasáž.

Nyní je v Atriu zhruba čtyřicítka obchodů s největšími jednotkami jako Fly Zone Park, Gate, DM, CrossCafé, Deichmann, CCC, Knihy Dobrovský, Takko a Pepco. Po dokončení nové části by tak měl vzrůst jejich počet o dalších 60 nájemců, což je zhruba na velikost Auparku.

Jaké značky se v nových prostorách budou nacházet, je zatím předčasné uvádět, protože se vše teprve připravuje a probíhají jednání s potencionálními zájemci.

Při otázce, které značky v Hradci ještě chybí, a které tu reálně mohou být, čtenáři našeho portálu nejčastěji uvádějí například – Marks & Spencer, Burger King, Cropp, Mango, Subway, House, donedávna také Starbucks, který je už ve Futuru, Flying Tiger, Sinsay, Mohito, Camaieu či Sephora. Z větších objektů je to pak samozřejmě Globus nebo švédská Ikea.

Na vizualizaci nového centra ATRIIUM je patrné, že při vstupu do OD Tesco bude vybudován nový prosklený vstup a využijí se i všechna patra obchodního domu. Uvidíme zda proměnou projde i fasáda budovy, která by si určité úpravy zasloužila. Vypadá trochu omšele. Proměnou má ale projít především zázemí budovy, dnes jsou totiž oba objekty spíše slepené k sobě než dokonale propojené.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Úterní vydatný déšť udělal radost hradeckým zahrádkám a zeleni. Během 24 hodin v Hradci napršelo 49 mm, což je obvy…
  Všichni ji známe ze školních lavic. Nová šablona ČR od KOH-I-NOOR je už ovšem bez Pardubic, zůstal pouze Hradec, co…
  Od 19. srpna začne jezdit přes Hradec nová mezinárodní linka na trase Praha - HK - Lvov - Kyjev. Spoj n…
  Obří skluzavka bude v sobotu 17. srpna opět nafouknuta na Novém Hradci. Z kopce to bude po bezmála 200 metrů dlouhé…
  Hradec se v Indexu kvality života posunul o dvě příčky na 22. místo v ČR. Mezi krajskými městy skončil čtvrtý. Data…

  9.662

  1.204

  1.098


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ