Přidat na Seznam.cz  

Fronta před obchodem Mi Store v Auparku / Foto: Twitter Oldřich Urban

HRADEC KRÁLOVÉ – Tohle Aupark ještě nezažil. Fanoušci již od večera nocovali před obchodním domem, aby se včas dostali k otevření nové prodejny Xiaomi Mi Store Hradec Králové. Ta měla otevřít v 10 hodin, centrum tak výjimečně otevřelo už od páté hodiny ranní. Před rokem se lidé tísnili před Pandorou, před týdnem v Hořické ulici u ČNB na dvacetikoruny a dnes největší dav čekal v Auparku.

„Dnešní otevíračka byla docela blázinec, fronta je ještě větší než loni u Pandory. Lidé stojí nejen dole, ale i nahoře a čekají na eskalátorech,“ popisoval návštěvu centra kolemjdoucí.

Několik desítek lidí čekalo před Auparkem v zimě celou noc u otevíracích dveří, aby byli jako první na ráně, jedna slečna si ve svém příspěvku postěžovala, že ji tam v noci ve frontě dokonce někdo osahával a možná to půjde i nahlásit.

A kvůli čemu takové fronty? Na české poměry Xiaomi nabídlo až neuvěřitelné ceny svých produktů: 30x Redmi Note 5 za 499 Kč (původní cena 4790 Kč), 30x Redmi S2 za 399 Kč (původní 4390 Kč), 30x Mi Action Camera 4K za 299 Kč (původní 3690 Kč) či 621x Mi In-Ear Headphones za 1 Kč (původní 249 Kč).

Kromě toho navíc v kole štěstí probíhá i soutěž o jeden Mi Notebook Air, elektrokoloběžku Mi Electric Scooter a mobilní telefon Mi A2 Lite.

Uvnitř centra se dopoledne vytvořil dav čítající několik stovek lidí, byla to odhadem slušná fronta. V ní čekali jak studenti, kteří si asi odskočili pouze k lékaři, ale i důchodci. Účastníci popisovali opravdu velké davové šílenství při každém pohybu fronty a nebyla nouze o pády a strkanice.

„Z průběhu události jsem dost zklamaný, po 10 hodinách čekání vidět hordu lidí pomalu vyvrátit dveře, pán byl rád, že nebyl doslova ušlapán, ochranka nedostačující a nepřipravená na útok paralyzérem, který se tam několikrát vyskytl. Šli jsme raději domů než zůstávat se stádem…,“ popisoval Jaroslav děsivé momenty v Auparku na FB. O možném užití paralyzéru ve frontě informovali i další lidé nezávisle na sobě.

„Dnešní otevření Mi Store bylo reklamou na násilí. Pán si přišel s paralyzérem a nedělalo mu problém ho použít, shazování lidí a šlapaní po nich nebylo ničím zvláštním, lokty v obličeji, nepříjemnosti dělali jak žáci základní školy tak i důchodci. Bohužel pár slušných lidí můj celkový dojem z události nezachránilo,“ uvedla uživatelka Lenka.

Podle posledních zpráv už ochranka útočníka s paralyzérem předala policii a ta jej následně odvezla na služebnu, uvedl k nešťastnému incidentu ve svém prohlášení Aupark.

Dodává, že pokud by byl někdo z fronty paralyzérem poškozen, ať se obrátí na linku 158, jelikož se přímo v centru nikdo na tuto událost neohlásil, ani nikdo nebyl zraněn.

Někteří návštěvníci si zase davovou mánii užívali a nadšeně pořizovali fotodokumentaci i selfie. Část těch šťastnějších lidí z davu, kteří si vystáli nekonečnou frontu, pak z obchodu nadšeně odcházela s taškou Mi a se svým novým mobilem za super cenu.

Aktuálně jsou v Auparku stále fronty až do prvního patra.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Sklady na okraji Hradce, které už 4 roky stojí bezprizorně nedostavěné, se možná blíží k rozlousknutí v podobě smír…
  Před fakultní nemocnici se ještě letos vrátí semafory. Při výjezdu na hlavní silnici se tvoří kolony, semafory se u…
  Hradec připravuje stavbu domu s odlehčovací službou pro osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chro…
  V únorovém čísle časopisu ČD je rubrika Cestování po ČR zaměřena na Hradecko. Je tam popsán jak Salon republiky, ta…

  9.445

  1.068

  1.016


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ