Přidat na Seznam.cz



  

HRADEC KRÁLOVÉ – Nové každodenní spojení mezi Prahou a Polskem se zastávkami ve východních Čechách spustil 6. listopadu dopravce FlixBus. Nově propojil Hradec Králové a Náchod s Prahou, Vratislaví a Varšavou. Žluté autobusy RegioJetu, které na trase pendlovaly po dálnici D11 skoro 10 let, tak nahrazují zelené konkurenční autobusy.

„FlixBus v letošním roce významně expanduje na vnitrostátních linkách v Česku, města Hradec Králové i Náchod ale doposud v zelené síti chyběla. Nová mezinárodní spojení mezi Prahou a Varšavou mohou nyní obyvatelé východních Čech využít k cestám do Prahy i do Polska,“ uvedl globální dopravce FlixBus.

Spoje mezi Prahou a Varšavou se zastávkami v Hradci Králové a Náchodě každý den opouští karlínské nádraží Florenc ve 13:20, do Hradce Králové přijíždí ve 14:45 a Náchoda v 15:35. Mezinárodní linka končí ve Varšavě ve 23:40. Opačně autobusy z Varšavy vyjíždí v 7:10, z Náchoda v 15:20, z Hradce Králové odjíždí v 16:10 a do Prahy dorazí v 17:35. Ceny jízdenek pro celou trasu jsou za 269 Kč, mezi Hradcem Králové a Prahou od 89 Kč.

Někdy jsou v rezervačním systému za 89, jindy můžete zaplatit i 129 Kč, záleží asi na obsazenosti spoje. Mezi Hradcem a Náchodem cestovat autobusem nelze. Nejhorší úsek je z Wroclawi do Hradce, kde nevede dálnice. Jinak autobus jede zbytek cesty po dálnicích.

„Uvědomujeme si, že dostupnost autobusového spojení mezi Hradcem Králové a Prahou je aktuálně nevyhovující. Jsme rádi, že můžeme nabídnout nová denní spojení na této trase v rámci mezinárodní sítě FlixBusu. Na rozšiřování nabídky dostupných spojení v Česku budeme i nadále pracovat,“ uvádí Martina Čmielová, mluvčí FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko.

Aktuálně Hradec denně s hlavním městem spojuje zhruba dvacítka vnitrostátních autobusových spojů v každém směru dopravců CDS, Arriva, TAD, P-Transport, ČSAD či nově FlixBus. A také Hradec protíná několik mezinárodních linek do Varšavy, Minsku, Rigy, Prešova, Lvova, Kolomyje či Kyjeva.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V centru Hradce začne motoristům od úterý 4. června sloužit nový čtyřpodlažní parkovací dům pro 284 automobilů. Nah…
  Výsledky voleb do Evropského parlamentu za Hradec: ANO 21,36 %, Piráti 15,32 %, ODS 14,85 %, STAN+TOP 09 13,16 %, S…
  Hradecký stadion hrůzy přežil další sezónu, pomalu se z něj stává historický artefakt. Snad alespoň rezavá střecha…

  9.568

  1.156

  1.072


  . / STREAM



  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!



  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ