Přidat na Seznam.cz  

HRADEC KRÁLOVÉ – Nové každodenní spojení mezi Prahou a Polskem se zastávkami ve východních Čechách spustil 6. listopadu dopravce FlixBus. Nově propojil Hradec Králové a Náchod s Prahou, Vratislaví a Varšavou. Žluté autobusy RegioJetu, které na trase pendlovaly po dálnici D11 skoro 10 let, tak nahrazují zelené konkurenční autobusy.

„FlixBus v letošním roce významně expanduje na vnitrostátních linkách v Česku, města Hradec Králové i Náchod ale doposud v zelené síti chyběla. Nová mezinárodní spojení mezi Prahou a Varšavou mohou nyní obyvatelé východních Čech využít k cestám do Prahy i do Polska,“ uvedl globální dopravce FlixBus.

Spoje mezi Prahou a Varšavou se zastávkami v Hradci Králové a Náchodě každý den opouští karlínské nádraží Florenc ve 13:20, do Hradce Králové přijíždí ve 14:45 a Náchoda v 15:35. Mezinárodní linka končí ve Varšavě ve 23:40. Opačně autobusy z Varšavy vyjíždí v 7:10, z Náchoda v 15:20, z Hradce Králové odjíždí v 16:10 a do Prahy dorazí v 17:35. Ceny jízdenek pro celou trasu jsou za 269 Kč, mezi Hradcem Králové a Prahou od 89 Kč.

Někdy jsou v rezervačním systému za 89, jindy můžete zaplatit i 129 Kč, záleží asi na obsazenosti spoje. Mezi Hradcem a Náchodem cestovat autobusem nelze. Nejhorší úsek je z Wroclawi do Hradce, kde nevede dálnice. Jinak autobus jede zbytek cesty po dálnicích.

„Uvědomujeme si, že dostupnost autobusového spojení mezi Hradcem Králové a Prahou je aktuálně nevyhovující. Jsme rádi, že můžeme nabídnout nová denní spojení na této trase v rámci mezinárodní sítě FlixBusu. Na rozšiřování nabídky dostupných spojení v Česku budeme i nadále pracovat,“ uvádí Martina Čmielová, mluvčí FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko.

Aktuálně Hradec denně s hlavním městem spojuje zhruba dvacítka vnitrostátních autobusových spojů v každém směru dopravců CDS, Arriva, TAD, P-Transport, ČSAD či nově FlixBus. A také Hradec protíná několik mezinárodních linek do Varšavy, Minsku, Rigy, Prešova, Lvova, Kolomyje či Kyjeva.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Sklady na okraji Hradce, které už 4 roky stojí bezprizorně nedostavěné, se možná blíží k rozlousknutí v podobě smír…
  Před fakultní nemocnici se ještě letos vrátí semafory. Při výjezdu na hlavní silnici se tvoří kolony, semafory se u…
  Hradec připravuje stavbu domu s odlehčovací službou pro osoby, které mají sníženou soběstačnost z důvodu věku, chro…
  V únorovém čísle časopisu ČD je rubrika Cestování po ČR zaměřena na Hradecko. Je tam popsán jak Salon republiky, ta…

  9.445

  1.068

  1.016


  . / STREAM  97 %

  97 %

  95 %

  94 %

  93 %

  91 %

  90 %

  88 %

  86 %

  nové

  nové


  Nová chirurgie (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 2 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (- 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Západní město (- 4 %)

  OC Atriium

  Vysokorychlostní trať

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PRÁVĚ SE STAVÍ