Přidat na Seznam.cz  

Spor je u konce. Investor dostaví haly u Svinar

Autor ~ LUPI 1. května 2019 | # 753 ZHLÉDNUTÍ

Haly CTP na okraji Hradce

HRADEC KRÁLOVÉ – Developerská společnost CTP bude moci svůj projekt výstavby hal na východním okraji Hradce na výpadovce na Třebechovice zřejmě dokončit. Pro vydání dodatečného stavebního povolení potřebovala souhlas radnice s využitím jejích pozemků a s dočasným napojením areálu na místní komunikaci. Chybějící souhlas hradečtí zastupitelé firmě v úterý poskytli.

Hlasovalo se v poměru 21 hlasů pro, 10 proti a 5 se zdrželo.

Společnost CTP se v rámci dohody s městem zavázala poskytnout příspěvek 15 milionů korun na výstavbu provizorního parkoviště u fakultní nemocnice. Nyní bude o pokračování stavby rozhodovat stavební úřad.
Haly CTP

„Především je dobře, že se konečně nějak rozhodlo a víme, jak bude tato nešťastná záležitost pokračovat. Společnost CTP po výhrůžkách v podobě žalob zásadně změnila strategii a začala se chovat jako partner, který chce být dobrým sousedem. Zastupitelům i hradecké veřejnosti se zástupci CTP za dosavadní jednání omluvili a žalobu stáhli. To zřejmě přesvědčilo zastupitele daleko více než finanční hledisko vzájemné dohody,“ říká primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Z hlediska toho, jak hlasování dopadlo, jde při všech možných možnostech o nejlepší z nejhorších řešení. Haly se budou moct dostavět, firma zaplatí parkoviště u nemocnice, tak potřebné, a snad už brzy budou v halách pracovat noví zaměstnanci.

Více než pět let stojí na výpadovce z Hradce Králové na Třebechovice pod Orebem torza rozestavěných hal. Investor zde totiž začal stavět bez potřebných povolení a stavební úřad tak zahájil řízení o odstranění stavby.

„Vše ale probíhá dle platné legislativy, ve stavebním zákoně jsou takovéto případy ošetřené. Firma dostala za svůj postup pokuty, a jestliže stavebník v podobné situaci projeví snahu své chyby napravit a dát vše do souladu s platnými zákony, není vždy nutné nařídit demolici. Dle územního plánu je tato lokalita určená právě pro tento typ staveb, velmi zjednodušeně řečeno, nic jiného zde ani stát nemůže,“ vysvětlil primátor.

V rámci řízení o odstranění stavby může investor požádat o dodatečné stavební povolení a pokud k jeho vydání nic nebrání a získá ho, může svůj projekt dokončit. Ke stavbě hal u Svinar společnost CTP potřebovala souhlas města jako vlastníka okolních pozemků, přes které chce developer vést inženýrské sítě a bude je během stavby využívat. Po předložení tohoto souhlasu stavební úřad obnoví přerušené řízení k vydání dodatečného stavebního povolení.

Dle informací investora by v případě získání všech potřebných povolení do léta tohoto roku haly měly být dokončené ještě letos. Dopravní napojení skladového areálu přes Svinarskou ulici bude navíc pouze dočasné, protože tímto územím povede propojení na plánovanou severní tangentu. Do roku 2025 bude muset CTP své haly na silnici I/11 napojit novou komunikací na západním okraji areálu.

Společnost CTP má v tomto území pozemky skoro až k zastávce MHD u Parlamentu.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Dvoukolejka od Stéblové do Pardubic má zelenou, stavbě již nebrání nic v cestě. Vznikne nová zast. Stéblová obec, t…
  RT : Takto v Hradci Králové vzniká pitná voda z řeky. Jedovaté látky ničí aktivní uhlí
  RT : Bonusy za . Fakultní nemocnice v hlásí, že v mimořádném termínu koncem května vyplatila podle pokyn…
  RT : Umělci z Filharmonie již několik týdnů hrají na různých místech města. Je velice působivé je slyšet…
  RT : 🤝 Dojednáno, potvrzeno! a jsou partnerskými kluby.
  Knihovna města Hradec Králové pořádá výstavu Gočárův Hradec. Od 1. do 29. června ve foyer budovy ve Wonkově ulici s…
  6. června 2020 uplyne 60 let od mistrovského titulu. Výhra 4:0 nad Slovanem Bratislava znamenala, že se Votroci cob…

  11.725

  1.482

  1.260


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU