Přidat na Seznam.cz  

Nová trasa linky č. 8

HRADEC KRÁLOVÉ – Dopravní podnik vyslyšel naše i mnohočetná přání cestujících a novou trasou linky číslo 8 vyřešil dosud chybějící propojení mezi oblastmi Farářství a Pražského Předměstí s Fakultní nemocnicí, vznikne tím přímé spojení. Zde pak budou moct cestující v návaznosti na další linky přestoupit i na Moravské Předměstí a jinam. Nebudou tak muset přes centrum.

Jeden uživatel v diskuzi poznamenal, že na toto spojení čekal celý život. A musíme mu dát za pravdu, že se i v poněkud zkostnatělém linkovém vedení hradecké MHD dají malou změnou udělat velké kroky. Na toto chybějící spojení jsme upozorňovali již několik let.

„Dochází ke změně trasy u linky č. 8, která je nově vedena ulicemi Habrmanova a Dykova (viz plánek). Touto změnou je částečně posílena linka č. 12 a v oblasti Pražského předměstí vznikne přímé spojení s Fakultní nemocnicí. Zároveň je linka odkloněna z Gočárovy třídy, kde často vznikalo zpoždění vlivem dopravní kongesce. Počet spojů a časy odjezdu spojů z konečných se nemění. Jízdní doba spoje ve směru na Terminál HD se nemění, jízdní doba spoje ve směru do Malšovic bude navýšena o 1 minutu,“ uvedl dopravní podnik k novému záměru, který začne platit od pondělí 6. května.

Částečně tak můžeme poděkovat i nové křižovatce Koruna, že toto spojení vzniklo, byť to určitě bylo hlavně kvůli přímému propojení FN s touto částí Pražského Předměstí, ale i Malšovic.

Osmička tak pojede z Terminálu HD, přes hlavní nádraží, poté premiérově přes zastávky Habrmanova, Jiráskovo náměstí, Rozkvět, Metuje, Fakultní nemocnice a dále již po stejné trase jako předtím na konečnou do Malšovic.

Lidé v této oblasti nového trasování osmičky tak už nebudou muset dvanáctkou k Tescu a tam přestoupit na linky směrem na FN, ale jet jednou do hodiny přímo osmičkou, což mnozí uvítají.

Za tuto změnu dáváme dopravnímu podniku palec nahoru.

V rámci nového dokumentu rozvoje MHD v Hradci, který byl schválen v loňském roce, se s touto změnou trasy počítalo. V budoucnu se navíc v tomto plánu počítá s tím, že by na Lesní hřbitov časem neměla zajíždět devítka, nýbrž osmička. To jsou ale zatím jen budoucí plány na papíře.

Od pondělí 6. května začínají platit kromě zmíněné osmičky i úpravy v jízdních řádech u linky č. 21, kde dochází k úpravě jízdní doby, čímž bude umožněno přesnější dodržování jízdního řádu v provozu. U linky č. 22 pak je u některých spojů na zastávce Metuje vytvořena možnost přestupu na linku č. 14

Od soboty 27. dubna platí již další úpravy, kdy linka č. 9 je v pracovních dnech i o víkendu v podvečerních hodinách prodloužena o další 3 spoje až na konečnou zastávku Lesní hřbitov (tyto spoje neobsluhují zastávku Malšovice – U Střelnice). Dále došlo k posunu odjezdu několika spojů.

U linky č. 13 zajíždí o víkendech všechny spoje až na konečnou zastávku Rusek Škola. U linky č. 25 je naopak zrušeno zajíždění na Brněnskou třídu. Linka tak nejezdí ranním spojem přes zastávky Futurum, Na Brně, Palachova.

Díky rozvoji MHD na Plachtu i tomuto propojení, podstatně ubývá míst kam městská doprava nejezdí nebo má špatné spojení, což je dobře. Ovšem ještě by se pár problematických míst našlo. Třeba oblast ulice Zelené v Kuklenách, kde je zhruba 200 domů, odsud je to na nejbližší spoj 500-800 metrů. Když už nic, tak tímto místem jezdí linka 26 do Stěžírek a zpět, tak by tu alespoň mohla dvakrát denně zastavit.

Nemluvě o oblasti Borovinky a Temešváru v železničním trojúhelníku, kam MHD nejezdí vůbec, sem by se hodil spíše nějaký minibus. Daleké je stále i spojení do lokality u hvězdárny na Novém Hradci či v oblasti Farářství u hřiště na pozemní hokej.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Rok 2000 a na hradecké letiště dosedá na CIAF strategický bombardér Tu-22 a jedna stíhačka za druhou. Zlaté časy le…
  Autobusový dopravce spustil novou mezinárodní linku do Krakova. Zelené autobusy vyjíždějí z Prahy přes…
  Hradec vypsal výběrové řízení na stavbu fotbalového stadionu. Celý svět je v očekávání, zda se městu zakázka podaří…
  Betonové monstrum přes prázdniny padne. Do konce srpna by se měl vybydlený panelák zdemolovat. Budova chátrala přes…
  Opět po roce v Hradci na okruhu oblíbená hra s řidiči “Ty troubíš my pijem”, na místě s přibývajícím troubením pano…

  9.602

  1.174

  1.086


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ