Přidat na Seznam.cz  

Krajčo na Majálesu v roce 2013

HRADEC KRÁLOVÉ – Hradec se chystá na brusle, celospolečenská akce se koná ve středu 8. května na Ulrichově náměstí. Program začíná už v 15 hodin, výjezd na trať dlouhou 10 a 5 kilometrů je v 16 hodin. Aktivity na Ulrichově náměstí ukončí až západ slunce. V pátek se v poledne uskuteční Majálesový průvod a poté začne samotný Majáles.

„Od 16 hodin proběhne tradiční projížďka městem na „inlajnech“. Bude to jedinečná možnost zabruslit si v ulicích centra Hradce Králové, které běžně patří hlavně autům a autobusům. Jízda městem je vhodná i pro méně zdatné bruslaře. Bruslaři budou mít na celé trase zajištěn doprovod městské policie a na všech křižovatkách zelenou,“ uvádí organizátoři Majálesu.

Letos si pro zdatné bruslaře připravili trať dlouhou 10 km. Méně zdatní sportovci mají možnost počkat u Dopravního podniku a projet si trasu dlouhou 5 km.

Trasa začne a skončí na Ulrichově náměstí, poté se pojede kolem zimního stadionu, ulicemi Jana Koziny, Hradební, kolem haly Slavie, Pospíšilovou třídou, odbočí se do ulice Pouchovská k dopravnímu podniku, zde ti, co pojedou 5 km, si mohou dát oddych a počkat na desetikiláky.

Poté trasa vede přes Věkoše, kolem Letců až k areálu letiště, odkud se účastníci vydají na Pouchov a přes něj ulicí Velkou se dostanou zpět k DP. Následovat bude trasa přes Buzuluckou ulici k magistrátu a odtud přes Adalbertinum a Gočárovu třídu na Ulrichovo náměstí.

V tu dobu se již u Aldisu bude vše chystat na páteční den, vstupenky jsou dlouho dopředu vyprodané. Tento ročník vystoupí třeba Kryštof, Ben Cristovao, Marek Ztracený, Jelen, Mirai, Ego, Majk Spirit, Pavel Callta, Paulie Garand, UDG, Horkýže Slíže a další.

Zábava davu tisícovek lidí bude probíhat až do pozdních večerních hodin. Afterparty proběhne nedaleko v klubu Denoche.

V místě konání akce bude omezena doprava MHD u linek 5, 11, 13, 15, 17 a nočních linek 51 a 52. Linky 5, 11 a 17 vynechají zastávky KC Aldis a Šimkovy sady, náhradní budou Buzulucká, Průmyslová škola a Magistrát města. Linky 13 a 15 vynechají KC Aldis, náhradní budou Šimkovy sady a Magistrát města. U linek 51 a 52 budou náhradní Buzulucká a Magistrát města.

„Od pátku 10. května od 6:00 hod. do soboty 11. května do 4:00 hod. dochází k obousměrné uzávěře části ulice Akademika Bedrny z důvodu konání Hradeckého Majálesu. Za případné zpoždění vzhledem k objízdným trasám se omlouváme,“ uvedl dopravní podnik.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Středeční vytrvalý déšť může zvednout hladiny některých řek a potoků v Královéhradeckém kraji až na 2. stupeň povod…
  Do prodeje v Hradci vstoupila už poslední 5. etapa bytového projektu Rezidence Na Plachtě. V nabídce je 150 bytů od…
  Hradec dnes sportovně uspěl v pardubických Polabinách, kde se konalo Mistrovství ČR v orientačním běhu štafet. Tým…
  Výstavba parkovacího domu Jana Gayera s 284 místy v centru Hradce jde do finiše. Architekturou skvěle zapadl do zde…

  9.520

  1.142

  1.070


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Do konce hlasování zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ