Přidat na Seznam.cz  

Bývalá ubytovna FNHK naproti Futuru

HRADEC KRÁLOVÉ – Opuštěná ubytovna fakultní nemocnice se chystá k prodeji, přinesla zprávu MF DNES. Objekt stojí v exponované lokalitě naproti Futuru vedle Média, při bližším pohledu je stav budovy zvenčí zanedbaný s mnoha graffiti. Pro hradecký magistrát jde v případě jejího odkoupení o prioritu. Bude ale záležet na ceně, do prodeje půjde ubytovna zřejmě v příštím roce.

To další ubytovna nemocnice, tentokrát u univerzitního kampusu, je již přestavěna na nové byty, kterých je celkem 74. Vnitřní prostor objektu se kompletně proměnil do nové podoby. Úpravou prošla i venkovní část budovy. Soukromník objekt koupil za 44 mil. Kč, začínalo se na částce 30,5 mil. Kč. Řada lidí si byty koupila jako investici a také k dalšímu pronajímání hlavně pro zdejší vysokoškoláky.

Ubytovna naproti Futuru by se mohla využít víceúčelově, má 8 nadzemních podlaží. Zvenčí se zdá, že by zde šlo udělat takových například cca. 200 bytů. Pokud by ubytovnu odkoupilo město, mohla by většina bytů fungovat jako startovací byty pro mladé, případně studenty, pro mladé rodiny, část bytů by se dala využít pro potřeby občanů se zdravotním postižením vzhledem ke své bezbariérovosti a další různé typy bydlení.

„Získání nevyužívané ubytovny je jednou z našich nejvyšších priorit, kterou v rámci koalice jednoznačně a trvale podporujeme, a to i tehdy, pokud bude tuto budovu nutné vykoupit. Jsme optimisty a věříme, že podobný postoj zaujmou i koaliční partneři (a nejlépe i ostatní strany v zastupitelstvu). Ubytovnu bychom rádi využili přednostně na startovací byty, případně v kombinaci s dalšími typy bytů, které město potřebuje. Budova má naprosto ideální umístění a její rekonstrukcí je možné získat celkem rychle velký počet bytů,“ uvedla koaliční Změna pro Hradec.

O tom, že je v Hradci velký nedostatek jakýchkoliv bytů, není třeba již znovu uvádět. Problém s nízkou výstavbou ve městě je stále přítomný. Cena ovšem nízká není, ta u bytů za poslední roky narostla o několik set tisíc.

Pokud by ubytovnu odkoupil soukromý majitel, je těžké odhadovat, co by s ní učinil. V tom lepším případě zde vzniknou po přestavbě nové byty, které půjdou do prodeje. V tom nejhorším případě by zde mohla vzniknout ubytovna pro sociálně nepřizpůsobivé, zahraniční dělníky, nebo pro různé skupiny obyvatelstva, které se zde budou často střídat a bude to takzvaný „průchoďák“.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Tendr na fotbalový stadion se stále nenápadně posunuje, původně měl být vybrán zhotovitel již 15. srpna, později pl…
  Návrh železničního jízdního řádu pro rok 2020 počítá se zavedením časně ranního spoje rychlíku Hradečan s odjezdem…
  Festival Rock for People oznámil první headlinery Green Day a Fall Out Boy. Ročník 2020 proběhne tradičně v hradeck…
  V Hradci dnes u Flošny probíhají Dožínky s mnoha stánky a vystupujícími: David Deyl, Monika Absolonová či Olga Loun…
  Vážná nehoda uzavřela hlavní tah silnice I/35 mezi Hradcem Králové a Vysokým Mýtem u obce Týnišťko. Místo je neprůj…

  9.698

  1.218

  1.100


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Miniaplikace

  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ