Přidat na Seznam.cz  

Velké muzejní otevření. Pět výstav, nová terasa i kavárna

Autor ~ LUPI 28. října 2019 | # 901 ZHLÉDNUTÍ

Zrekonstruovaná budova Muzea východních Čech se po dvou letech otevře veřejnosti

HRADEC KRÁLOVÉ – Výstavní budova Muzea východních Čech v Hradci Králové, stojící na Eliščině nábřeží na břehu řeky Labe, se po téměř dvou letech znovu otevře veřejnosti. Nově rekonstruované prostory mohou návštěvníkům nabídnout hned pět výstav, které budou zpřístupněné od pátku 1. listopadu 2019. Hlavní výstava sezony ponese název Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole.

Tou návštěvnicky největší a horkou novinkou bude také nový návštěvnický okruh v podobě zpřístupnění střešní terasy s vyhlídkou na město a výrazně rozšířený a zmodernizovaný muzejní obchod. Otevře ovšem také muzejní kavárna.

Ta se vrací ve znovuobnovené premiéře po uzavření v září 2017.

„Spousta skvělých novinek pro vás bude nachystaná nejen ve vrcholném díle pana architekta Kotěry, ale i v muzejní kavárně, kde se už teď moc těšíme na znovushledání s tvářemi známými z dob minulých, stejně tak i na setkání s hosty zbrusu novými. Kafe poteče po hektolitrech, super limči navaříme, pivo bude, o hladu vás taky nenecháme, jazz a swing roztančí celé nábřeží,“ uvádí muzejní kavárna.

Hlavní výstava sezóny Okolo Hradce aneb Hradečáci na kole (1. 11. 2019 – 16. 2. 2020), je určena především všem milovníkům cyklistiky. Návštěvníci se mohou těšit nejen na unikátní „velocipedy“, které lidé v průběhu historie jízdního kola vynalezli, ale především na období první republiky, kdy se jízdní kolo stalo neodmyslitelnou součástí téměř každé hradecké rodiny a bylo také běžným dopravním prostředkem v okolních městech a obcích. Výstava také představí místní výrobce a prodejce kol, mechaniky a živnostníky, kteří se jízdním kolům věnovali v této, pro naše město, unikátní době.

Mezi další výstavy budou patřit: KDO, když ne my, KDY, když ne teď (1. 11. 2019 – 5. 1. 2020), výstava prostřednictvím fotografií a dobových dokumentů ze sbírek muzea připomíná zásadní okamžiky listopadových a prosincových dnů roku 1989 v Hradci Králové.

Tajemství ptačí sekery (1. 11. 2019 – 12. 1. 2020), výstava nabídne návštěvníkům možnost spatřit unikátní stříbrem tauzovanou miniaturní sekeru moravskou bradatici z 9. století. Jedná se o artefakt, který nemá ve střední Evropě obdoby.

Příroda z depozitářů (1. 11. 2019 – 5. 1. 2020), výstava připomínající 80 let Přírodovědeckého muzea v Hradci Králové. Zájemci o přírodu si mohou prohlédnout výběr z původních kolekcí přírodnin, např. ulity a lastury mořských měkkýšů, exotický hmyz, herbáře, unikátní nálezy fosilií a další dobové kuriozity z depozitářů.

Operace Barium – 2. světová válka a Královéhradecko (1. 11. 2019 – 5. 1. 2020), tato výstava přibližuje dějiny odboje v Hradci Králové.

Muzeum také chystá tři nové stálé expozice: K salonu republiky, Cesta k pevnosti a Cesta k městu českých královen.

Muzeum připravuje i tradiční Muzejní adventní trh, tentokrát s číslovkou 30. Návštěvníci mohou prožít první adventní víkend nadcházejícího předvánoční času v sepětí s tradicí v neopakovatelné atmosféře a ve společnosti poctivých řemeslníků. XXX. ročník bude od 29. listopadu – 1. prosince 2019 zaměřen nejen na prodej, ale také ve větší míře na prezentaci a ukázky poctivé řemeslné práce. Před budovou muzea budou prodávány tradiční pochutiny a nápoje.

Nová otevírací doba muzea je úterý až čtvrtek v době: 10.00-18.00 hod., pátek 10.00-20.00 hod., sobota a neděle 10.00-18.00 hodin.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Letecká záchranná služba v Hradci Králové jako třetí v Evropě začala podávat tzv. plnou univerzální krev pacientům…
  RT : Ty protiptačí sítě na nástupištích na nádraží v Hradci nějak úplně nefungují. Člověk se bojí dolů sednout na lavičk…
  RT : Měl to být v obchod století za 300-400 mil.Kč. ale 1324 ha stát.lesů JZ u města Hradci neprodá.Novel…
  RT : 🤘Rock for People letos proběhne ve změněném formátu 👉ROCK FOR PEOPLE HOME Sérii vystoupení v live jukeboxech, se…
  Na jahodové plantáže🍓v Hradci Králové se brzy vrhnou sběrači. Samosběr začne v agrodružstvu v Pileticích v pondělí…
  RT : Špinavý byznys s nebezpečnými odpady nemá v centru co pohledávat. Špatně uložený odpad, riziko kontaminace…
  Dětský den mohou děti v Hradci oslavit například návštěvou parku Na větvi. Dnešní den mají totiž jednorázový vstup…

  11.694

  1.478

  1.256


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU