Přidat na Seznam.cz  

Vánoční trhy v Hradci chystají i jednu novinku, další trhy

Autor ~ LUPI 25. listopadu 2019 | # 6 001 ZHLÉDNUTÍ

Vánoční trhy v Hradci

HRADEC KRÁLOVÉ – Hradecká kulturní a vzdělávací společnost připravuje pro veřejnost tradiční vánoční trhy. Již popatnácté se Masarykovo náměstí zaplní mnoha prodejními stánky. Centrum východočeské metropole se tak v období od pátku 13. do neděle 22. prosince promění v živé tržiště s výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel.

Výčet sortimentu trhů by byl velmi obsáhlý, z občerstvení se tak můžete těšit například na grilované kýty, halušky, nudle, domácí brambory, sýry na grilu, nakládané sýrové speciality, francouzské lahůdky, uzeniny, langoše a čabajky, vařenou kukuřici, trdelníky, prasátko na rožni, bramboráky či střapáče.

Z pochoutek pro mlsné jazýčky to budou třeba medy a medové sušenky, pražené ořechy a mandle, pečené kaštany, džemy, domácí sirupy, pečené čaje, francouzské sýry, pražená káva, sypané čaje, maďarské klobásy a paprika, valašské frgály, štramberské uši, kandované ovoce, perníčky, cukrovinky, palačinky či koblížky.

Z nápojů to bude medovina, svařené víno, francouzská vína, valašské destiláty, víno z černého rybízu, punč s ovocem, káva a čokoláda či horký cider.

OTEVÍRACÍ DOBA VÁNOČNÍCH TRHŮ NA MASARYKOVĚ NÁMĚSTÍ

PO-ČT / od 10 do 18 hodin

PÁ-NE / od 10 do 20 hodin

NE 22. 12. / od 10 do 17 hodin

„Pro velkou odezvu veřejnosti na tradiční farmářské trhy přicházíme s předvánoční novinkou – s pořádáním jednodenních farmářsko-potravinářských trhů vánočních. Ty budou probíhat na Baťkově náměstí s prodejní dobou 10:00 až 17:00 hodin v následujících adventních termínech: v sobotu 14. 12., v úterý 17. 12., ve čtvrtek 19. 12. a v sobotu 21. 12. 2019,“ uvedla Hradecká kulturní a vzdělávací společnost.

Uvedené jednodenní trhy budou realizovány z technických a kapacitních důvodů v omezeném rozsahu s menším počtem prodejců, kteří se budou se svým sortimentem střídat. Přes tuto skutečnost bude nabídka vánočního zboží velmi pestrá.

„Trhy nabídnou třeba širokou paletu uzenin, klobásy, jitrnice, tlačenku a špek, vejce z Kosiček, med ze Sedlce od Vysokého Mýta, rozinky, oříšky, těstoviny, kozí sýry a mléko, slovenské sýry včetně brynzy, speciální holandské sýry, chlazenou drůbež, ryby a také pekařské a cukrářské zboží. Farmářské trhy jsou pro všechny, kdo s námi sdílejí sympatii pro jakostní domácí výrobky a pro ty, kteří je v této zemi umí vypěstovat a vyrobit. Přijďte ochutnat, nakoupit, trošku si provětrat hlavu, potkat známé a pohovořit,“ dodávají organizátoři.

OTEVÍRACÍ DOBA FARMÁŘSKÝCH TRHŮ NA BAŤKOVĚ NÁMĚSTÍ

SO 14. 12. / od 10 do 17 hodin

ÚT 17. 12. / od 10 do 17 hodin

ČT 19. 12. / od 10 do 17 hodin

SO 21. 12. / od 10 do 17 hodin

Tyto novinkové farmářsko-potravinářské vánoční trhy se budou konat ve čtyřech prosincových termínech. Vánoční trhy tak můžete spojit procházkou po pěší zóně z Masarykova na Baťkovo náměstí či opačně.

Na trzích na Masarykově náměstí se ještě kromě množství jídla a pití bude prodávat i nejrůznější zboží. Budou to vánoční ozdoby, oblečení, rukavice, šály, čepice, ručně vyráběné svíčky, vánoční malované svíčky, keramika dekorativní i užitková, ručně malované kabelky, kožené peněženky, opasky, vánoční ubrusy, dekorace z přírodních materiálů, gobelínové zboží, repliky historického skla, bytové doplňky z přírodních kamenů, obrázky na skle, bižuterie, kabelky, kožešiny a výrobky z ovčí vlny, šperky – z polodrahokamů, ocelové, keramické a drhané, bižuterie z přírodních materiálů, přírodní kosmetika, čaje, bylinkové polštářky, koupelové soli, přírodní mýdla, dřevěné hračky, skládačky, ručně malovaný, batikovaný textil, rolničky, zvonky, zvonečky, svícny, lampy, textilní, dřevěné a kovové zboží z Indie a Nepálu.

Plakát Vánoční trhy 2019

Součástí bude po celý týden i doprovodný program viz. plakát trhů. V pátek 13. prosince trhy odstartuje adventní program Českého rozhlasu Hradec Králové. Od 17 hodin vystoupí skupina Klapeto, zpěvačka Kamila Nývltová, Víťa Troníček a moderátor Tomáš Peterka. Sobotní program bude od 16 hodin a vystoupí Věra Klásková, sbory ZUŠ Habrmanova a hradecká folková skupina Severka.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  Letecká záchranná služba v Hradci Králové jako třetí v Evropě začala podávat tzv. plnou univerzální krev pacientům…
  RT : Ty protiptačí sítě na nástupištích na nádraží v Hradci nějak úplně nefungují. Člověk se bojí dolů sednout na lavičk…
  RT : Měl to být v obchod století za 300-400 mil.Kč. ale 1324 ha stát.lesů JZ u města Hradci neprodá.Novel…
  RT : 🤘Rock for People letos proběhne ve změněném formátu 👉ROCK FOR PEOPLE HOME Sérii vystoupení v live jukeboxech, se…
  Na jahodové plantáže🍓v Hradci Králové se brzy vrhnou sběrači. Samosběr začne v agrodružstvu v Pileticích v pondělí…
  RT : Špinavý byznys s nebezpečnými odpady nemá v centru co pohledávat. Špatně uložený odpad, riziko kontaminace…
  Dětský den mohou děti v Hradci oslavit například návštěvou parku Na větvi. Dnešní den mají totiž jednorázový vstup…

  11.694

  1.478

  1.256


  #STREAM ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU