Přidat na Seznam.cz  

Pohled na nové Farářství na Pražském Předměstí / Foto: STAKO

HRADEC KRÁLOVÉ – Projekt Nové Farářství, který v průběhu posledních let vznikal na Pražském Předměstí, je téměř ve finále. Jedná se o koncept bydlení v moderních nízkopodlažních viladomech. Z celkového počtu 11 domů je prvních pět zcela dokončených a zkolaudovaných a tak na 80 jednotek už dělá radost jejich novým vlastníkům.

Další domy jsou ve stádiu pokročilého rozestavění a takřka všechny byty v nich jsou rovněž vyprodány. Aktuálně se připravuje příprava posledního domu, jehož předprodej a výstavba začne v roce 2020.

„Finále ve Farářství zahrajeme ve formě domu F, který aktuálně s patřičnou důsledností, pečlivostí a pílí připravujeme. Tvoříme v něm byty 2+kk a 3+kk,“ uvádí web projektu.

Vznikla tak nová adresa pohledného bydlení s 200 byty, nové ulice a v některých domech i menší obchodní prostory. Dříve v této lokalitě stávala zahrádkářská kolonie.

To úroveň pozemních komunikací při příjezdu do této lokality je velmi špatná. Jak ulice Medkova, tak i Bezručova vyžadují generální opravu povrchu. Díra v asfaltu střídá díru, nerovností a výtluků je na vozovce celá plejáda.

Jak upozornila komise místní samosprávy, vyskytl se tu také jeden problém, který se týká dětského hřiště, když si řada maminek z nových bytů stěžovala, že nemají s dětmi kam jít.

„Na jednu stranu je třeba investora pochválit, že v naší lokalitě vzniklo velice pěkné bydlení pro mladé rodiny. Na straně druhé je třeba logicky se zeptat, proč zde magistrát města v rámci schvalovacího procesu nepožadoval zřídit dětské hřiště. Maminky zde bydlící se již na KMS obracejí, aby to zařídila,“ uvedla komise Pražského Předměstí – Jih, přičemž tento krok by měl být spíše dílem soukromého investora.

Na nejbližší zastávku MHD do Jungmannovy ulice to mají nově bydlící zhruba půl kilometru, což není úplně nejblíže. Nabízí se tak otázka, zda by nešlo prodloužit část spojů linky 14. Ta by mohla zajíždět do této oblasti a okolo hřiště pozemního hokeje ve Farářství, tedy někam do trojúhelníku prostoru Poděbradovy, Rubešovy a Kuklenské ulice, kde by mohla být otočka.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🏆🇨🇿 Informace ke vstupenkám na finále :
  RT : V Hradci Králové má podle Národního investičního plánu vzniknout plavecký bazén za půl miliardy, sportovní hala za…
  V historickém centru města se na Bílé věži uskutečnil výcvik profesionálních hasičů z Hradce, kteří zde zkoušeli zá…
  IKEA otevře v Hradci v roce 2020 své výdejní místo pro objednávky z e-shopu. Zákazníci si tak budou moct zboží snad…
  V Hradci se má ve čtvrtek 23. ledna otevřít parkoviště u fakultní nemocnice pro 205 vozů, z toho 8 míst bude vyhraz…
  Ještě před týdnem probírali důležitá dopravní témata o kraji na ministerstvu dopravy s ministrem Kremlíke…
  Jižně od Hradce by mohla po roce 2028 vzniknout zkratka na Hradubickou autostrádu. Rychleji na dálnice by se tak do…

  10.594

  1.288

  1.174


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Proměna Rozárky

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU