Přidat na Seznam.cz  

Slet vrtulníků na Helicopter Show / Foto: DSA

HRADEC KRÁLOVÉ – Další ročník Helicopter Show v roce 2020 nebude, tým kolem pilota Daniela Tučka kvůli omezení financování kulturních akcí, akci zrušil. A z přístupu vedení města je velmi rozladěný. Helicopter Show dostávala od města dotaci 400 tisíc korun, se svým programem se přibližovala skoro CIAFu, který však získával přes 2 miliony.

„Hlavním důvodem je přístup města, nesmyslně zdražuje služby, blokuje rozvoj, uděluje dotace bez koncepce, žádá nájmy na akci v Calendariu Regina v rozporu s vlastní vyhláškou, nekomunikuje. V takovém městě je zbytečné se o něco snažit,“ prozradil svoje zklamání pilot Daniel Tuček, informaci přinesl reportér ČT Vlastimil Weiner.

„Na akci jsem sice v minulosti nebyl, ale číst tohle hodnocení mi jako občanovi města nedělá úplně dobře,“ okomentoval dění uživatel Jiří.

Nezbývá než s ironií konstatovat, že v Hradci tak alespoň bude klid, žádné hučení motorů, vrtulí, dá se třeba zaposlouchat do zvuku křídel motýlů a hlavně nic nedělat.

Město asi dle finančních možností, pokud tedy chce šetřit, nemůže vyhovět všem požadavkům na příspěvky kulturních akcí, kterých během let přibylo. Mohlo se ale nějak s organizátory přeci jen lépe domluvit.

„Pro Dana Tučka by mohlo být útěchou, že jeho show spadá do kategorie “kultura”, protože přece právě tam se radnice rozhodla ušetřit. A jen na okraj, kolik zaplatíme za cesty představitelů města do Kronštadtu? (jde o nové partnerské město Hradce z Ruska, pozn. redakce) Nebyl by za to menší příspěvek na nějakou show,“ táže se v otázce bývalý primátor Hradce Martin Dvořák.

O show zatím nesměle z úst jednoho představitele projevilo zájem sousední nejmenované město.

„Co to takhle zkusit v Pardubicích,“ napsal Vít Ulrych, radní a zastupitel města Pardubic. Je tak možné, že Helicopter Show třeba nakonec bude, ale jinde. V úvahu ještě připadá také letiště v Přerově či Kbelích.

„Vážení fanoušci vrtulníkového létání, z důvodu výrazného zhoršení podmínek pro pořádání akce ze strany Statutárního města Hradec Králové jsme se rozhodli letecký den Helicopter Show 2020, branné dopoledne pro děti a veletrh škol zrušit. Věříme, že se podaří pro rok 2021 najít vhodné řešení a akci opět pořádat. Děkujeme za podporu i zachování přízně,“ uvedli organizátoři akce Helicopter Show.

S potížemi ve formě nižšího financování se potýká také řada dalších akcí ve městě. Třeba Festival Na jednom břehu se letos nakonec uskuteční, ale už bez podpory radnice. To letecká přehlídka CIAF se má konat s podporou radnice jen jednou za dva roky, vždy v sudý rok. Skončil ve Festivalparku také Hip Hop Kemp, který místo nového konání zatím neoznámil.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V Hradci vznikne v roce 2022 nové turistické lákadlo. Bude to nová kabinková lanovka o délce 600 metrů, která poved…
  RT : Ve Fakultní nemocnici v už pomáhá 90 studentů lékař. fakult . Na několika klinikách, na plicní t…
  RT : Připravujeme zásadní modernizaci tratě Velký Osek – Hradec Králové – Choceň. Její součástí bude i náhrada vybraných…
  Královéhradecký kraj má prvního vyléčeného pacienta na koronavirus, potvrdila Krajská hygienická stanice v Hradci.…
  V Hradci se u letiště mělo před lety postavit Národní centrum pro krizovou připravenost, projekt se nyní mohl ukáza…
  RT : Oprava hlavní vzletové dráhy na letišti v Hradci Králové
  RT : Ing. Daniela Lusková, MPA ředitel Domova U Biřičky v Hradci Králové Viceprezident Asociace poskytovatelů sociální…

  11.324

  1.408

  1.210

  COVID-19 DATA / 1. 4. 2020

  ČESKO

  KRAJ

  ZDRAVÍ

  ÚMRTÍ

  3.508

  +200

  101

  +14

  61

  +36

  39

  +7


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU