Přidat na Seznam.cz  

Pracoviště JIP ve fakultní nemocnici / Foto: FNHK

HRADEC KRÁLOVÉ – V Královéhradeckém kraji je k pátku 13. března aktuálně 7 potvrzených případů nákazou novým koronavirem. Tři případy jsou na Náchodsku, jeden na Týnišťsku, dva na Hradecku a jeden přímo v Hradci Králové, který byl dnes potvrzen. Jde o 22letého muže, který se vrátil z lyžování v Rakousku, jeho stav je mírný a je v domácí izolaci.

AKTUALIZOVÁNO 14. 3.: Podle MZČR je k 14. 3. v kraji 8 nakažených. V noci na sobotu Vláda ČR rozhodla s účinností od 14. 3. 2020 od 6:00 do 24. 3. 2020 do 6:00 o uzavření všech obchodů, s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších.

„Dle informací KHS je ve městě potvrzený jeden případ nákazy koronavirem. Pacient zůstává v domácí léčbě a izolaci a průběh jeho onemocnění je mírný. Obyvatele města můžeme uklidnit, že se nejedná o pracovníka ve zdravotní, sociální nebo školské oblasti, stejně tak se nejedná ani o zaměstnance magistrátu města ani městských společností,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

Upozornění: Linku 112 volejte pouze v případě, že máte zdravotní obtíže, linka je přetěžována nejrůznějšími dotazy.

„Tato linka je určena pro případy, kdy je člověk opravdu v tísni, například ohrožen na životě nebo je ohrožen majetek. V souvislosti s šířením koronaviru pak pouze pro případy, kdy volající má skutečně vážné zdravotní obtíže,“ dodává primátor.

Na Náchodsku je v karanténě management vodárenské firmy VaK Náchod. Tři její zaměstnanci byli v Rakousku a jsou pozitivní.

Dvě ženy s koronavirem jsou v domácí izolaci na Hradecku, jejich nakažení má původ v Itálii. Už týden je jeden nakažený u Týniště nad Orlicí ve Štěpánovsku. Nejnovější případ je pak muž z Hradce Králové.


U Italů, kteří byli zadrženi ve vlaku Regiojet v Pardubicích během pátečního dopoledne, se nákaza koronavirem nepotvrdila.

V pátek také zasedl Krizový štáb Královéhradeckého kraje. Ten očekává do soboty zásilku respirátorů od ministerstva zdravotnictví. Složky krajského integrovaného záchranného systému jsou soběstačné a disponují v tuto chvíli s dostatkem ochranných pomůcek.

„Čekáme na státem slíbenou dodávku respirátorů FFP3. Jakmile dorazí, začneme je přerozdělovat podle klíče stanoveným Ministerstvem zdravotnictví ČR. Jako první budeme respirátory zásobovat zdravotnickou záchrannou službu, lékařské pohotovosti, pracovníky dialýzy a sestry zajišťující odběr vzorků nakažených. Poté respirátory rozdělíme mezi praktické lékaře, stomatology či lékárníky, a to prostřednictvím kontaktních míst v 15 obcích s rozšířenou působností,“ shrnul hejtman Jiří Štěpán.

Podle Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje je v regionu v domácí karanténě 99 osob.

V souvislosti s kontrolou státních hranic s Německem a Rakouskem vyšle královéhradecká policie v pátek navečer 28 policistů na hraniční přechod Železná Ruda, kde budou vypomáhat policii Plzeňského kraje. Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje má plně zajištěny směny pracovníků.

Šíření koronaviru může být trestným činem. Ministryně spravedlnosti nemoc zařadila mezi nakažlivé nemoci, jejichž šíření tak může být hodnoceno.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V Hradci vznikne v roce 2022 nové turistické lákadlo. Bude to nová kabinková lanovka o délce 600 metrů, která poved…
  RT : Ve Fakultní nemocnici v už pomáhá 90 studentů lékař. fakult . Na několika klinikách, na plicní t…
  RT : Připravujeme zásadní modernizaci tratě Velký Osek – Hradec Králové – Choceň. Její součástí bude i náhrada vybraných…
  Královéhradecký kraj má prvního vyléčeného pacienta na koronavirus, potvrdila Krajská hygienická stanice v Hradci.…
  V Hradci se u letiště mělo před lety postavit Národní centrum pro krizovou připravenost, projekt se nyní mohl ukáza…
  RT : Oprava hlavní vzletové dráhy na letišti v Hradci Králové
  RT : Ing. Daniela Lusková, MPA ředitel Domova U Biřičky v Hradci Králové Viceprezident Asociace poskytovatelů sociální…

  11.324

  1.408

  1.210

  COVID-19 DATA / 1. 4. 2020

  ČESKO

  KRAJ

  ZDRAVÍ

  ÚMRTÍ

  3.508

  +200

  101

  +14

  61

  +36

  39

  +7


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU