Přidat na Seznam.cz  

Rouškovník ve Hvozdnici na Hradecku / Foto: Zakázkové krejčovství Jana Rábová

HRADEC KRÁLOVÉ – Ve Hvozdnici západně od Hradce Králové vyrostl unikátní Rouškovník, zdá se vůbec první svého druhu. Z původní ideje šití pro své známé a blízké z okolí se celá akce zvrtla v masovou záležitost, která měla dosah pro více jak půl milionu lidí. Zakázkové krejčovství Jana Rábová šije jak může a zároveň prosí dotyčné, aby zde nestáli se svými auty a nečekali celý den.

Příspěvek na FB s Rouškovníkem sdílelo více než 19 tisíc lidí a objevilo se pod ním více než 3 tisíce pochvalných komentářů. Až takový zájem asi nikdo neočekával. Bohužel někteří lidé tuto dobročinnost zneužili, jak je zřejmé i podle reakce krejčovství, pro které původní myšlenka nabrala jiný směr.

„Prosíme abyste si brali roušky pro své potřeby, ne kvanta kusů pro své firmy! Nyní zde šije sedmičlenná skupina přátel. Prosíme také, aby zde nestáli věčně auta. Nejdříve budeme opět šít pro své známé a až poté pro veřejnost,“ uvedlo krejčovství.

To dnes ráno na Rouškovník dalo 150 roušek, zmizely okamžitě.

„Dřív, než jsem stihla dát na Rouškovník nově ušité, byly fuč. Tento projekt byla dobře myšlená věc, ale trochu se nám to zvrtlo. Dopřejte nám trochu soukromí a klidu, jedem na plné obrátky,“ napsala majitelka krejčovství na svém FB.

A zájem o tuto opravdu hezkou iniciativu je enormní.

„Nepřetržitě nám voláte, píšete o další roušky. Nejsme schopni vyhovět tisícům lidí, jelikož šijeme na dvou strojích. A za hodinu jich uděláme pár desítek. Volá nám i spoustu organizací. Nicméně nejsme schopni všem vyhovět bohužel. Proto všechny roušky co ušijeme, budou pouze na Rouškovníku,“ dodává.

„Krásný nápad. Moc děkuji a mám velkou radost z toho, že jsou mezi námi přece jenom dobří lidé,“ píše uživatelka Andulka k tomuto nápadu a my se k ní přidáváme.

„Smekám. Bohužel je jen velmi málo lidí, kteří dokáží dělat něco pro druhé nezištně, a bohužel je moooc lidí, kteří tyto úžasné lidičky jen využijí, zneužijí apod.“, přidává se Pavla.

Někteří toho bohužel využili a brali si větší množství roušek, na ostatní jednotlivce se pak už nedostalo. Buďte proto ohleduplní k ostatním a berte si roušku pouze pro vlastní potřebu ať se dostane případně na co nejvíce lidí, kteří k Rouškovníku zavítají.

Zároveň je to i inspirace pro ostatní švadlenky a dobrovolníky, kteří šijí, že tento nápad mohou dále rozvíjet ve svém vlastním prostředí ať už jsou z jakéhokoliv regionu.

A šije i celý Hradec. Dnes od rána se u hradeckých galanterií stálo ve frontách s velkými rozestupy, jak na Masarykově náměstí, tak na třídě SNP na Slezském Předměstí. Zapojilo se do šití i divadlo Drak, které šije roušky a rozdává je potřebným, jen mu chybí tkaloun, pokud má někdo dostatek, může pomoci.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  V Hradci vznikne v roce 2022 nové turistické lákadlo. Bude to nová kabinková lanovka o délce 600 metrů, která poved…
  RT : Ve Fakultní nemocnici v už pomáhá 90 studentů lékař. fakult . Na několika klinikách, na plicní t…
  RT : Připravujeme zásadní modernizaci tratě Velký Osek – Hradec Králové – Choceň. Její součástí bude i náhrada vybraných…
  Královéhradecký kraj má prvního vyléčeného pacienta na koronavirus, potvrdila Krajská hygienická stanice v Hradci.…
  V Hradci se u letiště mělo před lety postavit Národní centrum pro krizovou připravenost, projekt se nyní mohl ukáza…
  RT : Oprava hlavní vzletové dráhy na letišti v Hradci Králové
  RT : Ing. Daniela Lusková, MPA ředitel Domova U Biřičky v Hradci Králové Viceprezident Asociace poskytovatelů sociální…

  11.324

  1.408

  1.210

  COVID-19 DATA / 1. 4. 2020

  ČESKO

  KRAJ

  ZDRAVÍ

  ÚMRTÍ

  3.508

  +200

  101

  +14

  61

  +36

  39

  +7


  . / STREAM  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Hotel Aldis

  Areál G+V kasáren

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU