Přidat na Seznam.cz  

Tři lidé zemřeli po nehodě na tahu z Hradce do Jaroměře

Autor ~ LUPI 31. května 2020 | # 20 639 ZHLÉDNUTÍ

Tři lidé zemřeli u Černožic při tragické nehodě / Foto: HZSHK

HRADECKO – Velmi tragická dopravní nehoda se stala v neděli v dopoledních hodinách na hlavním tahu z Hradce Králové do Jaroměře na silnici I/33. U Černožic došlo k čelnímu střetu dvou osobních aut, přičemž jedno z aut začalo hořet. Nehoda se stala podle policie pravděpodobně tak, že jedno z aut předjíždělo a v protisměru se střetlo s posádkou protijedoucího auta.

I přes okamžitou lékařskou pomoc stála v neděli tři lidské životy tragická srážka u obce Černožice. Prudký náraz odhodil oba vozy až na krajnice, bílý vůz zachvátil požár a jeho motor skončil mimo auto, vozidlo stříbrné barvy skončilo na druhé straně ve křoví.

V jednom autě zemřel muž, ve druhém žena s mužem. Jedna z posádek za nehodu nejspíše nemohla, byla tak pouze v nesprávný okamžik na nesprávném místě. Ve voze s ženou a mužem cestovala také čtyřletá holčička, která byla v sedačce na zadním sedadle, v autě jela zřejmě celá rodina.

„Řidič osobního auta značky BMW jedoucí po silnici I/33 směrem od Jaroměře na přímém úseku s největší pravděpodobností nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a po předjíždění nejel při pravém okraji silnice svého jízdního pruhu! V protisměru se čelně střetl s protijedoucím osobním autem Škoda Octavia, jedoucím od Hradce Králové. Na místě nehody bohužel zemřel sedmadvacetiletý řidič BMW, čtyřicetiletý řidič i jeho třicetiletá spolujezdkyně ve voze Octavia. Nezletilé dítě z tohoto vozu bylo záchranáři letecky transportováno do hradecké nemocnice,“ uvedla k případu policejní mluvčí Alena Kacálková.

Přesná příčina nehody je v šetření královéhradeckých kriminalistů. Jednou z vyšetřovacích verzí je kromě předjíždění i mikrospánek jednoho z řidičů.

Místo bylo několik hodin neprůjezdné. Na místě probíhal zásah všech složek IZS – tři sanitky, policie, hasiči a přiletěl také vrtulník letecké záchranné služby, který transportoval ve velmi vážném stavu dítě do hradecké fakultní nemocnice. Podle informací CNN Prima News musela být dívka oživována, je v umělém spánku ve stabilizovaném stavu a příští dny rozhodnou.

Doprava byla vedena po objízdné trase pro osobní auta přes Jezbiny, Semonice a Černožice. Nákladní auta jezdila přes Jaroměř, Nový Ples a Černilov do Hradce. Policie obnovila provoz na silnici okolo 15:30 hod.

O tom, že je silnice častým účastníkem tragických nehod a že někteří řidiči musí na této komunikaci neustále předjíždět a nedodržují rychlost, není tajemstvím.

Bilance nehody je strašlivá, ne nadarmo se tak tomuto úseku z Hradce do Jaroměře říká silnice smrti, nehody jsou zde na denním pořádku, občas končí i takto tragicky. Od října 2019 jde již o celkem šest obětí. Pro mnoho řidičů představuje už jen jízda po této silnici velký stres, nikdy totiž neví, kdo se proti nim zrovna v protisměru vyřítí.

Smutná nedělní událost, která se stala v 9:59, tak navždy změnila osudy těchto lidí a jejich blízkých.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  „Konečně jsme se toho vraku v Hradci zbavili. Chtěli jsme to poslat do Pardubic, ale asi někde nastala chyba,“ naps…
  RT : 😂 Jak je to s tím klamáním spotřebitele? 🙈 🐴❌🦁
  Parkovací dům vedle OC Aupark bude z technických důvodů několik dnů uzavřen, a to v termínu od pátku 3. července 23…
  Univerzita Hradec Králové má od 1. července nové vedení, které se vyfotilo i ve fešáckém univerzitním merchi. Zleva…
  RT : Prodej permanentek na sezónu 2020/21 dnes odstartoval! 🎟
  Ve Špindlu by mohla v prosinci proběhnout Winter Classic na kluzišti pod širým nebem. Na programu má být jeden prvo…
  Od 1. července došlo v ulicích Hradce k návratu nočních linek 51 až 54. V MHD už roušky nejsou povinné, cestující s…

  11.806

  1.486

  1.260


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU