Přidat na Seznam.cz  

Semafory u nemocnice budou. Naráží na lhůty a papírování

Autor ~ LUPI 15. června 2020 | # 631 ZHLÉDNUTÍ

U nemocnice budou semafory, jednou / Foto: Google Maps

HRADEC KRÁLOVÉ – Semafory, které provizorně řídily provoz na křižovatce s ulicí Zborovská před vjezdem do hradecké fakultní nemocnice, zde byly umístěny jako součást objízdných tras po dobu rekonstrukce kruhové křižovatky na Brněnské třídě v létě a na podzim roku 2018 a jejich provoz se velmi osvědčil. Jejich návrat se plánoval už minimálně třikrát, zřejmě to ale tak rychle nebude.

Bohužel orgány státní správy neumožnily prodloužení dočasného provozu této signalizace. Přitom tam mohla být jen dočasně, tedy do té doby než se vyřeší křižovatka Mileta.

Město tak spustilo nový povolovací proces a projektovou přípravu nových semaforů, potýká se však s problémy, které jsou způsobené především kvůli komplikovaným majetkovým vztahům. Město i magistrát se v rámci zákonných postupů a lhůt snaží vše maximálně urychlit.

Město Hradec Králové chce totiž semafory umístit na silnici, která patří Královéhradeckému kraji, a to především se záměrem efektivně regulovat dopravu do fakultní nemocnice. Tu zřizuje ministerstvo zdravotnictví. Státu patří zároveň některé pozemky v okolí křižovatky a komunikace, která vede od křižovatky do nemocnice.

„To je hlavní kámen úrazu, že město pracuje na pozemcích, ke kterým nemá žádný vztah, a to je ten pravý důvod, proč vše tak dlouho trvá. S nemocnicí komunikujeme bez problémů, bohužel ale vše, co se týká jejích pozemků a budov, musí řešit ministerstvo zdravotnictví. I když první zdržení v řádu několika měsíců vzniklo hned na začátku, když rada města schválila smlouvu na zpracování projektové dokumentace v dubnu loňského roku, vybraná firma ji ale podepsala až po několika urgencích na konci července,“ vysvětluje primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.

Projekt byl předán dle termínu ve smlouvě 1. října a po potřebném upřesnění byla 1. listopadu předána dokumentace k žádosti o společné povolení. Na základě této dokumentace byl připraven podklad pro souhlas se stavbou na cizím pozemku. Poté byla podána i žádost na ČEZ o zřízení odběrného místa.

„Vzhledem k tomu, že přípojka vede přes pozemky fakultní nemocnice, bylo nutné získat souhlas ke zřízení věcného břemene, který jsme od ministerstva zdravotnictví získali po urgenci až v únoru letošního roku, tedy po třech měsících,“ dodává primátor.

Ještě v únoru tak mohla být uzavřena smlouva o smlouvě budoucí se společností ČEZ o zřízení přípojného místa.

„Na tento úkon má však společnost ČEZ 16 měsíců. Věřím ale, že se to podaří podstatně dříve. Z celé této geneze problému je zřejmé, že délka procesu získání příslušného povolení pro realizaci akce není způsobena postupem města, a to ani v oblasti samosprávy, ani v oblasti státní správy,“ zdůrazňuje primátor Hrabálek.

V současné době se kompletují podklady nutné pro podání žádosti pro společné povolení. Vypadá to tak, že semafory u nemocnice vzniknou zřejmě až v příštím roce. Ještě loni se počítalo s tím, že začnou fungovat od léta 2020.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  „Konečně jsme se toho vraku v Hradci zbavili. Chtěli jsme to poslat do Pardubic, ale asi někde nastala chyba,“ naps…
  RT : 😂 Jak je to s tím klamáním spotřebitele? 🙈 🐴❌🦁
  Parkovací dům vedle OC Aupark bude z technických důvodů několik dnů uzavřen, a to v termínu od pátku 3. července 23…
  Univerzita Hradec Králové má od 1. července nové vedení, které se vyfotilo i ve fešáckém univerzitním merchi. Zleva…
  RT : Prodej permanentek na sezónu 2020/21 dnes odstartoval! 🎟
  Ve Špindlu by mohla v prosinci proběhnout Winter Classic na kluzišti pod širým nebem. Na programu má být jeden prvo…
  Od 1. července došlo v ulicích Hradce k návratu nočních linek 51 až 54. V MHD už roušky nejsou povinné, cestující s…

  11.806

  1.486

  1.260


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU