Přidat na Seznam.cz  

Severní terasy a Žižkovy sady mají územní rozhodnutí

Autor ~ LUPI 11. července 2020 | # 558 ZHLÉDNUTÍ

Nové Žižkovy sady a Severní terasy

HRADEC KRÁLOVÉ – Severní terasy a Žižkovy sady mají územní rozhodnutí, které již nabylo právní moci. Město na něm pracovalo od roku 2017. V rámci revitalizace teras dojde k vytvoření horní terasy či pěší visuté lávky. V sadech pak k proměně východní části dle historického plánu a rozmístění prvků drobné architektury. Nyní bude možné pokračovat v přípravě dalších stupňů projektové dokumentace.

„Získání územního rozhodnutí je pro nás zcela zásadní, pracovalo se na něm od roku 2017. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně výjimečný a náročný projekt revitalizace, bylo třeba zajistit daleko větší množství potřebných dokumentů. Severní terasy a Žižkovy sady se nacházejí v městské památkové rezervaci, což je nejvyšší památková ochrana, tudíž jsme museli mít všechna kladná stanoviska památkářů, vyjadřovaly se nám také odbory životního prostředí hradeckého magistrátu a krajského úřadu a další důležité orgány státní správy,“ vysvětluje náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.


Město bude nyní pokračovat v přípravě dalších stupňů projektové dokumentace, kterými jsou dokumentace pro stavební povolení a dokumentace pro zadání a provádění stavby. Jakmile bude získáno stavební povolení na celý projekt, může město připravit vypsání výběrového řízení na zhotovitele.


„Zvažujeme také variantu, že se budou Severní terasy opravovat postupně na etapy, jakékoliv odhady termínů jsou v tuto chvíli předčasné. Stále se jedná o prioritní projekt města, ale vše bude záležet na finančních možnostech, a to s ohledem na koronavirovou krizi a její následné dopady na městský rozpočet,“ doplňuje náměstek Bláha.


V rámci revitalizace Severních teras a Žižkových sadů by mělo dojít například k odstranění soustavy schodišť pod Radoušovou ulicí nedaleko Klicperova divadla. Nové by naopak měly být opěrné zdi pod divadlem včetně vytvoření horní terasy nebo pěší visutá lávka. Severní terasy by také měly splňovat požadavky na bezbariérovost.


V Žižkových sadech by pak mělo dojít k revitalizaci východní části dle historického plánu a západní část by měla být doplněna o systém pěších cest. Součástí úprav území bude i rozmístění nových prvků drobné architektury, řešeno bude také odvodnění zpevněných ploch Severních teras a plochy Žižkových sadů prostřednictvím plošných drenážních systémů.


  DEJTE HRADCI LIKE NA FACEBOOK, DĚKUJEME :)

  RT : 🚑 Anatolij Truhlář nasbíral přes 1600 modelů sanitek a většinu z nich můžete vidět na výstavě v Hradci Králové. Let…
  RT : Ulice Severní na Slezském předměstí v . Dodnes trasa trolejbusové linky č. 3. Cenné snímky britského autora…
  RT : Blesk z čistého nebe. Na Magistrát v dorazil dopis ze @SkupinaCEZ.ČEZ Teplárenská chce koup…
  Nefestivalový rok přeje opravě silnice okolo letiště a areálu Festivalparku. Cesta od Správčického rybníka po křižo…
  RT : Milé stromy, napijte se! I letos Technické služby v rozmístí u stromů v zavlažovací vaky. D…
  RT : Karanténa dusí taky Magistrát . V izolaci do 7. 8. je od dnešního odpoledne nám.primátora J. Bláha (@ODScz,…
  RT : Izolace. 16 úředníků KÚ v muselo do karantény kvůli tomu, že přišli do styku s kolegou z odboru d…

  11.876

  1.514

  1.266


  #PROUD ZPRÁV

  ~WEBKAMERY

  @MENU


  96 %

  96 %

  94 %

  94 %

  92 %

  91 %

  91 %

  88 %

  87 %

  nové

  nové


  Chirurg. komplex FNHK (- 1 %)

  Regionální sídlo ČSOB (~ 0 %)

  Dvoukolejka HK ~ PCE (- 1 %)

  Univerzita Karlova (~ 0 %)

  Obytný blok Koruna (+ 1 %)

  Fotbalová aréna (+ 1 %)

  Jižní spojka (+ 1 %)

  Severní tangenta (+ 2 %)

  Křižovatka Mileta (~ 0 %)

  Nové OC Hvězda

  Jižní propojení

  Všechny projekty a stavby v HK

  Najděte si, co hledáte!  Lze hlasovat pro více odpovědí, do konce zbývá...

  HRADEC KRÁLOVÉ DNES

  NOVINKY NA WEBU

  NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

  PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

  INFO O WEBU