..

IKEA Hradec Králové

IKEA ve svých plánech počítá také s Hradcem Králové, v úvahu přicházejí lokality Bláhovka, Nová Zelená a Hradubická

Ikea Hradec Králové?

Základní info:

Lokalita:

Bláhovka, Nová Zelená, Hradubická

Plánovaná výstavba:

V horizontu 4-6 let (2020)

Počet pracovních příležitostí:

cca. 125 míst

Investor:

Inter IKEA Centre ČRČlánky o IKEA:

11/2016 Menší verze IKEA pro Hradec

02/2015 IKEA se vrátí do Hradce později

08/2010 IKEA v Hradci sonduje terén, kde stavět

Kde vyroste?

Nejvíce pravděpodobné jsou 3 varianty. Bláhovka, Nová Zelená a Hradubická. Jelikož IKEA nedostala povolení pro další sjezd z dálnice D11 u Libišan, je nepravděpodobné, že tam někdy vyroste. V popředí jsou lokality Nová Zelená a Bláhovka, kam v roce 2017 dorazí dálnice D11. Z této lokality by měla vést také Jižní spojka směřující kolem jižního okraje Hradce do čtvrti Třebeš. Právě tato konstelace důležitého dopravního uzlu nahrává tomu, že IKEA svůj obchodní dům vybuduje vedle hasičské stanice Bláhovka mezi částmi Kukleny a Plačice, pole patří jedné developerské skupině a podle našeho nejmenovaného zdroje je prý skoro jisté, že by IKEA s největší pravděpodobností mohla vyrůst právě v těchto místech. Výhodou tohoto místa by bylo také dobré spojení s MHD.

Kdy vyroste?

IKEA by svůj obchodní dům chtěla zrealizovat podle plánů expanze v horizontu 4 až 6 let, záležet bude také na rychlosti dostavby dálnice D11 k Hradci. „Do Hradce se skutečně chystáme. Myslíme si, že v horizontu 4 až 6 let by ve východočeské metropoli mohla IKEA stát,“ uvádí tiskové oddělení IKEA Česká republika. Zpráva byla vydána společností IKEA v roce 2014.

Anketa:

Miniaplikace

Tip:

Globus v Hradci?


Mapa lokalit, kde by IKEA mohla vyrůstInformace o vybudování obchodu IKEA v Hradci bedlivě sledujeme a pokud se objeví nějaká novinka, budeme ji pro Vás mít!

DALŠÍ OBCHODY:

OC AUPARK | OC FUTURUM | OC ARKÁDY | NC HRADUBICKÁ | PĚŠÍ ZÓNA

    NOVINKY NA WEBU

    NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

    PRÁVĚ SE STAVÍ