Přidat na Seznam.cz  

IKEA Hradec Králové

IKEA ve svých plánech počítá také s Hradcem Králové, v úvahu přicházejí lokality Bláhovka, Nová Zelená a Hradubická

Ikea Hradec Králové?

INFO

Lokalita:

Bláhovka, Nová Zelená, Hradubická

Plánovaná výstavba:

V horizontu několika let

Počet pracovních příležitostí:

cca. 100 míst

Investor:

Inter IKEA Centre ČRKDE BY MOHLA VYRŮST?

Nejvíce pravděpodobné jsou 4 varianty. Bláhovka, Nová Zelená, Hradubická a oblast Plotiště. Jelikož IKEA nedostala povolení pro další sjezd z dálnice D11 u Libišan, je nepravděpodobné, že tam ještě někdy vyroste. V popředí jsou lokality Nová Zelená a Bláhovka, kam v roce 2017 dorazila dálnice D11. Z této lokality by měla vést také Jižní spojka směřující kolem jižního okraje Hradce do čtvrti Třebeš. Právě tato konstelace důležitého dopravního uzlu nahrává tomu, že IKEA svůj obchodní dům vybuduje vedle hasičské stanice Bláhovka mezi částmi Kukleny a Plačice, pole patří jedné developerské skupině a podle nejmenovaného zdroje bylo jisté, že by IKEA s největší pravděpodobností mohla vyrůst právě zde. Výhodou tohoto místa by bylo také dobré spojení s MHD. Pokud by zde k výstavbě nedošlo, v úvahu připadá ještě oblast budoucí křižovatky D11/D35 u Plotiště nad Labem, kde by mohla najít svůj prostor.

KDY BY MOHLA VYRŮST?

IKEA by svůj obchodní dům chtěla zrealizovat podle plánů expanze v horizontu několika let. „Do Hradce se skutečně chystáme. Myslíme si, že v horizontu 4 až 6 let by ve východočeské metropoli mohla IKEA stát,“ uvádí tiskové oddělení IKEA Česká republika. Zpráva byla vydána společností IKEA v roce 2014. IKEA svoji expanzi skutečně plánuje, ale dbá na bedlivý výběr místa z hlediska polohy, kupní síly, dopravních možností apod. což jsou nejdůležitější body. Mohla by zde postavit i menší verzi svého obchodu okleštěnou o horní studiovou část, pouze s dolní nákupní plochou a restaurací.

ANKETA

Miniaplikace

Miniaplikace

TIP

Globus v Hradci?

ČLÁNKY O IKEA

11/2016 Menší verze IKEA pro Hradec

02/2015 IKEA se vrátí do Hradce později

08/2010 IKEA v Hradci sonduje terén, kde stavět


MAPA LOKALIT, KDE BY MOHLA IKEA STAVĚT:Informace o vybudování obchodu IKEA v Hradci bedlivě sledujeme a pokud se objeví nějaká novinka, budeme ji pro Vás mít!

DALŠÍ OBCHODY:

OC AUPARK | OC FUTURUM | OC ARKÁDY | NC HRADUBICKÁ | PĚŠÍ ZÓNA

    HRADEC KRÁLOVÉ DNES

    NOVINKY NA WEBU

    NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

    PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

    INFO O WEBU