Jednání o extralize HC Mountfield

19:54 / Čtvrtek

Extraligový Mountfield projevil zájem o útočníka Tomáše Rolinka. Kapitána mistrů světa z roku 2010 by klub rád získal do svého kádru. Zástupci klubu jsou nyní vedle hráče samotného v kontaktu také s jeho agentem.

Kádr by mohl posílit také Jaroslav Pouzar, hradecký odchovanec a patriot, který nyní hrál za tým Bílí tygři Liberec. Spolu s Rolinkem by mohli vytvořit parádní formaci. Zda se tak stane záleží už na klubovém vedení.

12:50 / Čtvrtek

Příchod HC Mountfield do Hradce Králové je pro fanoušky hokeje asi tou nejlepší zprávou posledních 20 let. Už se také začínají mezi sebou fanoušci Pardubic a Hradce špičkovat na diskuzích a fórech. První derby se má odehrát 29. září ve městě perníku.

„Na derby se určitě těším! Je to obrovské lákadlo – řekl bych celonárodní událost. Derby Pardubice – Hradec Králové by bylo velkým zpestřením pro celý český lední hokej,“ říká generální manažer HC ČSOB Pojišťovna Pardubice Ondřej Šebek.

Na druhou stranu je zde obava, že toto derby bude jedno z nejvyhrocenějších v extralize, zejména kvůli fanouškům obou měst.

„Život, ani ten sportovní, není o jistotách, vše se vyvíjí, mění. Pro extraligu jsem též a je mi jedno, jakým způsobem ji získáme. Brno také do poslední chvíle tvrdilo, že ji nikdy nekoupí, že ji získají pouze sportovní cestou. Koupili ji, dnes ji hrají, mají plný dům a nikdo se neptá na minulost,“ říká prezident hradeckého fanklubu Karel Kudláč.

„Musíme přijmout nový tým za náš a fandit jak se sluší a patří. Asi bychom se neměli ohlížet a prostě to přijmout, jak to je, jelikož další šance se nemusí opakovat a i kdyby to mělo být jen na chvíli, tak si to musíme vychutnat do posledního zápasu,“ říká členka fanklubu Beatrice Motalová.

„Můžeme se těšit na dvě skvělá utkání v ČEZ Aréně, která ozdobí celou extraligu. Máme obrovskou tradici, hokej je s Pardubicemi doslova spjatý, je možné, že někteří naši fanoušci, co jezdili z Hradce Králové, dají přednost bližšímu klubu. Nerad bych příchod extraligy do Hradce Králové stavil do konkurenčního prostředí, oba subjekty musí spolupracovat. Pokud Mountfield bude hrát v Hradci Králové, bylo by dobré se sejít s managementem klubu a pobavit se třeba nad termínovými kolizemi, aby oba kluby nehrály ve stejný den doma. Předpokládám velmi kultivovanou diskuzi a spolupráci obou klubů,“ dodává generální manažer Pardubic Ondřej Šebek.

20:02 / Středa

Klub zřejmě ponese název HK Mountfield. Od 21. června začne vracet v Českých Budějovicích permanentky. Kdy budou k dostání permanentky v Hradci zatím není známo. „Přesný systém objednávání a prodeje permanentek budeme řešit v nejbližší době. Jelikož se jedná o velký zásah a změnu v marketingu, poprosím Vás všechny o trpělivost,“ říká generální manažer Aleš Kmoníček.

Kmoníček se na webu vyjádřil i k tomu, že se nepostoupilo sportovní cestou, což některé fanoušky hradeckého hokeje trochu mrzí. „V rámci našeho prvoligového rozpočtu a z důvodu současného systému baráže o ELH nejsme schopni v dohledné době postoupit do extraligy. A i kdyby se nám tento „zázrak“ povedl, s největší pravděpodobností bychom ji nemohli hrát, jelikož bychom na to neměli finanční prostředky. Silných partnerů, kteří jsou ochotni dávat do hokeje desítky milionů korun jako je MOUNTFIELD je pramálo,“ řekl k extralize Kmoníček.

17:19 / Středa

15:16 / Středa

20:20 / Úterý

Zastupitelé schválili příchod extraligového týmu HC Mountfield do Hradce Králové. Přesun potvrdil i prezident klubu HC Mountfield Miroslav Schön. Příští týden přijede tým na třídenní seznamovací soustředění a během července chce být klub přestěhovaný na zimním stadionu pod Bílou věží.
Více zde: Extraliga bude v Hradci

18:24 / Úterý

00:04 / Úterý

Dnes hradečtí radní a zastupitelé rozhodnou o osudu extraligy pod Bílou věží. Celý bod projednávání má znění: „Podmínky akcionářské dohody o spolupráci při zajištění zahájení extraligy ledního hokeje na Zimním stadionu v Hradci Králové,“ uvádí se v programu rady města. Poté by mělo dojít i na hlasování zastupitelstva, pokud se tento bod schválí, extraliga může oficiálně přijít do Hradce.

11:20 / Pondělí

S možným působením hokejového klubu Mountfield v Hradci Králové souhlasí také hokejový komentátor České televize Martin Hosták. „Jakožto Hradečák a člen klubu jsem rád, že se sem extraliga dostane, i když to má svá úskalí. Je mi líto, že končí tradiční bašta extraligy v Budějovicích, ale na druhou stranu doufám, že budeme schopni něco nového nastartovat i tady v Hradci,“ prozradil na dotaz Aktuálně.cz

22:40 / Neděle

Již minulou středu informaci o možném příchodu Mountfieldu do Hradce okomentoval na našem Facebooku i náměstek primátora a předseda představenstva HC Královští lvi Martin Soukup. Na naše slova, že extraliga „asi“ přijde do Hradce poznamenal optimisticky: „Ne asi, určitě!“

Fanoušci jsou však stále ostražití a nehýří příliš optimismem. Po neúspěchu hokejové soutěže KHL v Hradci, která byla takřka na 100 % dohodnutá, čekají až na konečný verdikt.

19:16 / Neděle

19:02 / Neděle

Klub HC Mountfield nepřistoupil na podmínky města České Budějovice, které dalo Mountfieldu ultimátum do pondělí. Jednalo se o vypovězení smlouvy mezi městem České Budějovice a pivovarem Budvar.

„Ultimátum odmítáme jako vyděračské a obsahující nesplnitelné požadavky. Jedná se pouze o zoufalý pokus primátora Thomy mediálně svalit odpovědnost za vzniklou situaci na Klub,“ píše se v prohlášení klubu.

Až do zveřejnění výsledků zasedání Rady a Zastupitelstva města Hradce Králové se k celé situaci hokejový klub Mountfield nebude dál vyjadřovat.

Vše teď leží v rukou hradeckých zastupitelů, očekává se, že při takovéto příležitosti, která se opakuje jen jednou za 20 let, bude valná většina zastupitelů v úterý (18. června) hlasovat pro příchod extraligy do Hradce Králové.

19:24 / Pátek

    HRADEC KRÁLOVÉ DNES

    NOVINKY NA WEBU

    NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI