» HC Lev Hradec Králové

KHL

HC Lev Hradec Králové v sezoně 2010/2011 nerozšíří řady 23 týmů v Kontinentální hokejové lize. Rozhodlo o tom 11 záporných hlasů ČSLH. Zamítavé stanovisko vydalo i nejužší vedení KHL, které po domácím zamítnutí nemělo podle regulí jinou možnost. Před několika lety se mluvilo o KHL v Karlových Varech, kde se projekt nepodařilo uskutečnit. V prosinci 2009 se začalo mluvit o KHL v Hradci Králové, kdy se tento „snový“ projekt objevil poprvé v tisku.


Nikdo nevěřil, že by se v Hradci opravdu mohlo hrát. V té době to byla spíše utopie. (Tento projekt spadal do kolonky projektů Formule 1 v Hradci a centrály vzducholodí.) Postupem času začínala vize o KHL brát na vážnosti.


Šéfové KHL přijeli do Hradce na zimní stadion, který se jim líbil a po malých úpravách by vyhovoval regulím. V březnu 2010 už mnozí věřili, že by se v Hradci opravdu mohlo hrát, ale nikdo nevěřil, že by se sehnalo potřebných 350 mil. Kč. Svaz dal předběžný souhlas ke vstupu Hradce do KHL. Hlavní část rozpočtu se podařilo naplnit, zbývalo 15%. KHL si od Hradce vyžádala další podklady a přijala první dva kluby. Na konci května se podařilo kompletně pokrýt finanční krytí projektu. Hradec splnil všechny podmínky a KHL rozhodla, že může vstoupit. V této chvíli už skoro všichni věřili, že se ze snu stala realita a Hradec ji na 90% rozehraje. Potom nastal velký třesk v podobě 11 zamítavých hlasů od ČSLH a zejména APK. Roční usilovná práce přišla vniveč a prakticky o neúčasti bylo rozhodnuto. Nejužší vedení KHL bylo verdiktem svazu nepříjemně překvapeno a podle regulí rozhodlo, že Hradec v sezoně 2010/2011 nepřijme. Zamítavé rozhodnutí svazu bylo učiněno z dost nepřesvědčivých teorií např.: o úpadku extraligy, odlivu sponzorů a větší pozornosti médií na KHL. Český hokej je už v tak špatném stavu, že jakákoliv změna mu může jenom prospět.


Na konci června vyloučila KHL i nově přijatý tým Budivelnik Kyjev, který nezačal s přestavbou stadionu. Spekulovalo se o tom, že by ho mohl nahradit Hradec, ale nestalo se tak. Nejnovější zprávy hovořily, že by se klub z Hradce přesunul na roční hostování do slovenského Popradu. Tam byl vyhovující stadion, zázemí i dostupnost pro leteckou dopravu. Několik hráčů už dokonce trénovalo na zimním stadionu. SZLH dlouho otálel s rozhodnutím o povolení hrát KHL na území Slovenska. Vedení soutěže došla trpělivost a i kvůli časové tísni projekt v Popradu zamítlo. Touto zprávou zatím končí velmi odvážný projekt KHL v Hradci Králové, Popradu a nekonečného úsilí jejich představitelů.


Manažeři hradeckého Lva se třeba ještě pokusí oživit projekt na sezonu 2011/2012. Uvidíme…

Pozn.: HC Lev Hradec Králové je nově vzniklý klub, který byl vytvořen pro účely hrát Kontinentální hokejovou ligu. Nemá nic společného s klubem HC VCES Hradec Králové, který v současnosti hraje druhou nejvyšší 1. ligu českého hokeje.

Logo

HC Lev Hradec Králové

Založeno: 2010 – současnost

Připojení do KHL: Sezona 2011/2012 ?

Město: Hradec Králové (Poprad)

Aréna: ČEZ Stadion
(kapacita 7700 diváků)

Klubové barvy: Černá, oranžovočervená

Divize: Bobrov

Oficiální stránky: www.hclev.eu


    HRADEC KRÁLOVÉ DNES

    NOVINKY NA WEBU

    NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI