Přidat na Seznam.cz  

Západní město ~ Hradec Králové (VIZE 2030-2050)

POPIS

Nové Farářství

Největší rozvojové plochy Hradce Králové leží západně. Proto jsme vytvořili ucelený název Západní Město. Do této lokality spadá trojúhelník na Pražském Předměstí ohraničený železniční tratí na Pardubice a Prahu. Někdo tomuto území říká Temešvár, někdo zase Červený Dvůr. Dalším územím spadajícím do Západního Města je lokalita mezi Kukleny a Svobodnými Dvory aneb Nová Zelená (Pražská). Obě čtvrti mají veliký potenciál, budou vytvořeny prakticky od nuly, na zelené louce, pro Hradec obvyklý druh rozvoje.

Nejvíce se v novém územním plánu, ze kterého jsou na mapě znázorněny rozvojové plochy, bude Hradec rozvíjet směrem na Prahu.

Nová čtvrť (Temešvár, Červený Dvůr) by měla obsahovat jak bytové domy s hlavní třídou začínající u ZVU s koncem na Jižní spojce, tak i rodinné domy, řadovky, plochy pro občanskou vybavenost, sportoviště a parky. V jižním cípu se počítá také s plochou pro obchody.

Nová čtvrť (Nová Zelená) by měla obsahovat také bytové domy s hlavní třídou začínající u ZVU s koncem na západním obchvatu Hradce. Bude mít také druhou třídu začínající uprostřed Nové Zelené, pokračující přes Svobodné Dvory až do Plotišť. Bude zde prostor i pro rodinné domy a řadovky, parky, zelené plochy a sportoviště a západně s velkým územím pro obchody.

Západní Město by mohlo pojmout odhadem až cca. 10 tisíc nových obyvatel, podle typu výstavby, což si v budoucnu vyžádá také nové linky MHD, školská zařízení, sportoviště, obchody apod.

I když se rozvoj celého Západního Města teprve chystá, začínají se objevovat už první náznaky investic. V lokalitě Farářství začíná výstavba 11 bytových domů.

Další stavební práce přijdou se stavbou dvoukolejky HK – Pardubice v letech 2018-2021. V plánu je také zdvoukolejnění trati na Velký Osek. Důležitou dopravní stavbou, která později napomůže otevřít toto území trianglu mezi tratěmi světu bude Jižní spojka.

Hradec se tímto prostorem otevře na Prahu. Místo si oblíbí i fanoušci železnice, neboť triangl bude živým místem s vlakovým provozem. Ideální by v tomto prostoru bylo, postavit podél hlavní třídy vyšší bytové domy, které budou výškově klesat do prostoru tratí až do formy rodinných domů.

Vznikne úplně nová čtvrť a Hradec by ji mohl vytvořit i do podoby Smart City, tedy města, které je řízeno za pomocí inteligentních prvků.

INFO

Rezidenční kapacita: cca. 10 tisíc

Lokality rozvoje: Kukleny, Nová Zelená, Svobodné Dvory, Temešvár, Farářství, Červený Dvůr

ANKETA

Miniaplikace


MAPA


VYSVĚTLIVKY K MAPĚ:

ČERVENÁ / PLOCHY PRO BYDLENÍ

RŮŽOVÁ / KOMBINOVANÉ PLOCHY PRO BYDLENÍ A OBCHODY

FIALOVÁ / PLOCHY PRO OBCHODY

ŽLUTÁ / PLOCHY PRO SPORT

SVĚTLE ZELENÁ / PLOCHY PRO ZELEŇ

TMAVĚ ZELENÁ / PLOCHY PRO PARK

BRČÁLOVÁ / PLOCHY PRO HŘBITOV

ORANŽOVÁ / JIŽNÍ SPOJKA

ŠEDÁ / MÍSTNÍ KOMUNIKACE

SVĚTLE ŽLUTÁ / HLAVNÍ KOMUNIKACE

TMAVĚ ŠEDÁ / ŽELEZNICE, PLOCHY PRO VÝROBU

    HRADEC KRÁLOVÉ DNES

    NOVINKY NA WEBU

    NEJVĚTŠÍ MĚSTSKÉ ČTVRTI

    PROJEKTY VE VÝSTAVBĚ

    INFO O WEBU