ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Přidat na Seznam.cz  

Banka ČSOB odhalila své nové sídlo pro Hradec Králové

1. srpna 2016 12:57. /Autor ~ REDAKCE / # 2 MIN. / AKTUALITY

Nová budova ČSOB

Bankovní společnost ČSOB se rozhodla postavit regionální sídlo na pozemcích v hradecké zóně Aldis, které zjednoduší a zefektivní spolupráci celé skupiny a umožní koncentrovat nové rozvojové aktivity do jedné budovy. ČSOB nechala zpracovat několik architektonických studií nové budovy a pro projekt nakonec vybrala návrh architektonického ateliéru Projektil architekti.

Od tohoto ateliéru je již v Hradci postavena například studijní a vědecká knihovna a projekt, podle kterého se budou rekonstruovat Žižkovy sady.

Banka se v Hradci Králové rozhodla vybudovat architektonicky nadčasový bankovní dům, který citlivě zapadne do kontextu města. Oslovila sedm architektonických ateliérů, se kterými pracovala na různých koncepcích a nakonec si vybrala návrh ateliéru Projektil architekti.

„Rozhodli jsme se pro variantu, která nejlépe splňuje naše požadavky a zároveň přináší potřebný impuls pro oživení místa a vytvoření zajímavého veřejného prostoru. Věřím, že architektura stavby přinese inspirativní pracovní prostředí a současně bude mít pozitivní vliv na kultivaci a další rozvoj celého okolí a v jeho důsledku tak podpoří vznik nového lokálního centra,“ říká Petr Knapp, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Projektil architekti představují skupinu architektů, kteří jsou známí tím, že tvoří úspornou, vstřícnou a svěží architekturu, a prosazují spojení současného umění, designu, architektury a krajiny. Lokalita se tak dočká potřebného oživení, což může do budoucna pomoci rozmachu i na okolních pozemcích.

„Jsem velmi potěšen přístupem ČSOB k plánované investici, k jejich odpovědnosti a součinnosti s městem,“ říká Zdeněk Fink, primátor města Hradec Králové.

V nové budově bude sídlit klientské centrum, zpracovatelské centrum a další podpůrné obchodní útvary ČSOB. Vedle kavárny nabídne budova ve svém parteru také prostory pro několik obchodů a bude v ní umístěna regionální pobočka pro retailovou, korporátní i privátní klientelu.

Samotná stavba bude zahájena až po vypracování dokumentací a získání veškerých potřebných povolení, optimistický termín ukončení stavby pak připadá na rok 2020. V tuto chvíli probíhá předprojektová, tedy přípravná fáze.

Spolu s výstavbou bankovní budovy musí vyrůst také nová lávka přes Labe, která je s tímto projektem smluvně provázána.


  SLEDUJTE NÁS I NA INSTAGRAMU

  RT : Konečný výsledek v (📷 @JiriSeidler2).
  RT : "68" opět na ledě v . Hraje se od 16:00. (📷🎥 @JiriSeidler2).…
  Zisk % pro byl po Praze a Brnu z krajských měst v HK třetí nejvyšší. Volební účast 73,0…
  RT : Zvítězit na hřišti aktuálně vedoucího týmu ligové tabulky se Hradci Králové podařilo podruhé v historii. Poprvé to…
  RT : Tak tohle je neskutečný majstrštyk trenéra Miroslava Koubka. S osekanou sestavou, vynuceným střídáním zraněného bra…

  14 412

  2 560

  2 036


  #TWEETY

  ~PANORAMA

  @MENÍČKA  Výstavba fotbalové arény (listopad 22)

  Zátěžový test lávky přes Labe

  V HRADCI JE DNES